Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego nie warto już słuchać o. Augustyna Pelanowskiego?

edytowano styczeń 2021 w Arkan Noego
Podziękowali 2Berenika Gosia5
«1

Komentarz

  • Nie wiedziałem, że Fronda.pl zwalcza Kościół, będę się trzymał od nich z daleka.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Nie wiedziałem, że Fronda.pl zwalcza Kościół, będę się trzymał od nich z daleka.

    Ja wiem to już od dobrych kilku lat...
  • edytowano styczeń 2021
    Wystarczy, że o. Pelanowski tytułuje papieża Bergoglio.

    To go dyskwalifikuje (Pelanowskiego).
  • edytowano styczeń 2021
    @Maciek_bs kolejny raz rozpoczynasz wątek, który mógłby być ciekawą dyskusją i zażynasz go w drugim wpisie.
    Zgadzam się, że Pelanowski jest kontrowersyjny,  że trudno jest udźwignąć to co teraz mówi tym którzy za nim przez lata podążali. Dla mnie to duży problem, mam trochę więcej informacji niż to co podają o nim w mediach, i obserwuje jednak nie poszukuje już wszystkich jego kazań i nuaczań i nie podążam za nim ślepo. Niektóre rzeczy zostawiam do zweryfikowania czasowi. Z przykrością widzę, że w niektórych rzeczach Pelanowski się nie mylił.

    Moja uwaga do ciebie Maciek jest taka ,że wrzucasz jakis artykuł i nie pozostawiasz pola do dyskusji. 
    Starasz się być autorytetem i dla wielu jesteś a z drugiej strony mamy przykład z wątkiem o  szczepieniach 
    na Covid , nie znamy twojego zdania , czy się zaszczepisz czy nie i dlaczego , choć dawniej dzieci nie szczepiliscie na wszystko. 


    Podziękowali 4Barbasia zbyszek Pipijo Isako
  • A dlaczego niby @Maciek_bs, czy ktokolwiek inny miałby publicznie zwierzać się z tego, co zamierza w kwestii szczepień?
    Podziękowali 1Basja
  • Wypowiedzi o. Pelanowskiego są publiczne, to co innego.

    Ja obejrzałam filmik, cieszę się, że powstał.
  • Nie oczywiście że nie musi się zwierzać w kwestii szczepień , tylko poco w takim razie podejmować temat który budzi zdezorientowanie.
  • Niczego nie zarzynam. Odniosłem się do zacytowania w tekście Fronda.pl bluzgów pod adresem Franciszka.
  • Wątek o Franciszku założyła Małgorzata32.
    Podziękowali 1maliwiju
  • Oczywiście, że warto słuchać o. Pelanowskiego.
    Jak słucham Franciszka to mi czasami włosy dęba stają i się zastanawiam czy on to mówi na poważnie od siebie czy mu kazali ?

    Z kościoła nie odejdę bo niby dokąd ?
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Wątek o Franciszku założyła Małgorzata32.
    To szczerze i najmocniej cię przepraszam.
    Wybacz.

  • edytowano styczeń 2021
    Wyrzucono o.Pelanowskiego głównie za .... krytykę postępowania papieża Franciszka.
    Na to co robi Franciszek należy spojrzeć w szerszym kontekście.
    Jak jest modne ratowanie Ziemi to papież popiera ratowanie planety.
    Jak jest modne szczepienie to papież popiera szczepionki nawet z abortowanych dzieci co samo w sobie jest bardzo ryzykowne moralnie.
    Jak jest modne przyjmowanie uchodźców to szantażuje emocjonalnie, aby przyjmować islamistów do tej słabiutkiej w wierze Zachodniej Europy.
    Jak jest modne zniesienie celibatu to papież też za zniesieniem celibatu.
    Jak można Polakom dokopać to "myli się" i wytyka że powinniśmy przepraszać Litwinów za II wojnę światową, Nie sprostowano do dziś. Było przecież odwrotnie.

    Nigdy nie ujął się za ofiarami gwałtów islamistów w Zachodniej Europie.
    Nigdy nie ujął się za prześladowanymi przez Islam w Afryce i innych krajach.
    Zostawił na lodzie podziemny kościół w Chinach.
    No cóż święty to on nie jest, żeby chociaż nie rozwadniał wiary
    ale jak nazwać postulat "że prawdy wiary zależą od miejsca" może nie dokładnie cytuję. To jest koncepcja lewicowa.
    itd
    To nie koniec listy zarzutów, a raczej początek.

    Jak ten Pelanowski śmiał w ogóle się odzywać ?
    Niedługo będzie moralnie szantażował tych co się nie zaszczepią. Mogę się założyć to tylko kwestia czasu, a może już to zrobił tylko nie zauważyłem.
  • Wpis powyżej - masakra. To ja czekam kto go polubi, niech już będzie jasność. Czekam też na to kto pierwszy nazwie mój post szantażem emocjonalnym albo w inny, choć pokrewny sposób B) Może Marsjanka akurat zajrzała i zdąży.
  • edytowano styczeń 2021
    @Polly czemu masakra? Smutne bardziej, że tak Franciszek jest postrzegany. Ja mam czasem spore wątpliwości jednak sprawuje urząd papieski i w związku z tym jest głową Kościoła.
    Nie ma to związku z o. Pelanowskim, bo rzadko słucham księży na YouTube.
    Podziękowali 2Skatarzyna Rogalikowa
  • @Odrobinka, bo takie wypowiedzi uzmysławiają mi, że niechęć do papieża niektórych ludzi czy środowisk jest ogromna. I nie mam wątpliwości, iż jest to walka duchowa o Kościół ani co do tego, kogo takie wynurzenia cieszą.
    Wówczas Jezus rzekł do nich: «Wy wszyscy zwątpicie we Mnie tej nocy. Bo jest napisane: Uderzę pasterza, a rozproszą się owce stada*.

    To raz. A dwa, źle mi gdy atakuje się ojca rodziny.

  • Franciszek zachowuje się dokładnie tak samo, jak JP2 czy Benedykt.

    I tak samo - bronią go katolicy, a atakują ludzie wrodzy Kościołowi, niezależnie od tego, za kogo się podają.
    Podziękowali 1Polly
  • Może Cię to zdziwi, ale obaj wymienieni przez Ciebie papieże utorowali Franciszkowi drogę do pontyfikatu. JP2 kreował go na kardynała, zaś B16 ustąpił wiedząc, kto ma największe szanse zostać jego następcą. Dlatego przeciwstawianie sobie tych trzech papieży świadczy jedynie o marnej znajomości tematu.
  • Franciszek jest takim papieżem, jakiego chcieli jego poprzednicy. Różni się od nich tak, jak syn od ojca.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Może Cię to zdziwi, ale obaj wymienieni przez Ciebie papieże utorowali Franciszkowi drogę do pontyfikatu. JP2 kreował go na kardynała, zaś B16 ustąpił wiedząc, kto ma największe szanse zostać jego następcą. Dlatego przeciwstawianie sobie tych trzech papieży świadczy jedynie o marnej znajomości tematu.
    Kiedyś komuniści w Polsce przeciwstawiali sobie biskupów Wyszyńskiego i Wojtyłę.

    Takie wspomnienie.
  • edytowano styczeń 2021
    A propos "Fratelli Tutti", warto posłuchać:


  • Maciek_bs powiedział(a):
    Franciszek zachowuje się dokładnie tak samo, jak JP2 czy Benedykt.

    I tak samo - bronią go katolicy, a atakują ludzie wrodzy Kościołowi, niezależnie od tego, za kogo się podają.
     No akurat papieża Franciszka broni wiele osób na co dzień wrogich Kościołowi albo niemających z Kościołem nic wspólnego, niepraktykujących i nieprzystępujących do sakramentów. 
  • No właśnie często, jak nigdy w przypadkiem innych papieży, słyszę obronę działań Papieża Franciszka, oraz powoływanie się na jego słowa (rzekome i prawdziwe) ze strony osób niezwiązanych z Kościołem i jawnie mu wrogich... dotyczy to zwłaszcza słów o homoseksualistach i rozwodnikach i wszystkich eko-kwestiach. 
  • > jak nigdy w przypadku innych papieży

    Oj, chyba nie wiesz za dużo o innych papieżach. Janowi XXIII komuniści nawet postawili we Wrocławiu pomnik. I co z tego? Nic. Zwyczajna socjotechnika.
  • OlaOdPawla powiedział(a):
      No akurat papieża Franciszka broni wiele osób na co dzień wrogich Kościołowi albo niemających z Kościołem nic wspólnego, niepraktykujących i nieprzystępujących do sakramentów. 
     Już niedługo będą mogli przystępować legalnie do sakramentów nie zmieniając nic w swoim życiu. W Niemczech już mogą.

    To są owoce Amoris Letitia, gdzie piszą, że "że prawdy wiary zależą od miejsca". Każdy episkopat sobie, wygodne umycie rączek.



  • edytowano styczeń 2021
    Jakie znowu prawdy wiary? Prawdy wiary to masz w Credo, które wyznajesz na Mszy św. i nikt ich nie zmienia.

    Kościół decyduje, jakie czyny są grzechem, a jakie nie. I tak samo, jak biskup może pozwolić w swojej diecezji na jedzenie mięsa w piątek, co normalnie jest grzechem, tak samo może pozwolić na lokalne odstępstwa w innych kwestiach.

    A Franciszek, tak samo jak może dać biskupom dodatkowe uprawnienia, tak też może im je zabrać. Pierwszy z brzegu przykład: uznanie wbrew prawu kanonicznemu ważności spowiedzi i ślubów w kaplicach Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X. W normalnym przypadku jest to niemożliwe bez zgody ordynariusza, ale Papież zarządził, że ma być możliwe.
  • > źle świadczy o papieżu Franciszku że do dziś nie odpowiedział

    To się wypisz z Kościoła. Dalajlama jest grzeczny i zawsze odpisuje na listy.
  • edytowano styczeń 2021
    "Kościół decyduje, jakie czyny są grzechem, a jakie nie."
    ------------------------
    Oj, chyba nie dotyczy to łamania 10 przykazań. 

    Nawet w Bractwie mówią, że 6 ostatnich pontyfikatów wynikały jeden z drugiego. Tylko, że dopiero teraz ludzie dostrzegli powolne odchodzenie od wcześniejszej doktryny.
  • Ale wiesz, że Kościół zmienił 10 przykazań w porównaniu do tego, co jest podane w Księdze Wyjścia i Księdze Powtórzonego Prawa?
  • 10 przykazań są wryte w sumienie człowieka, a nie zapisane literami. 
  • > 10 przykazań są wryte w sumienie człowieka

    Ale które? Te z Góry Synaj, czy z katechizmu?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.