Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1448450452453454

Komentarz

  • Mądre głowy podpowiedzcie!
    Bruno, 11 dni. Takie plamki na całym ciele. Reakcja alergiczna? Żadnych objawów ponad to. Je z piersi ładnie, kupy normalne, brzuch raczej nie boli, nie płacze. Jadłam mandarynki i czekoladki merci. Może być to? Czy nie wygląda na reakcję po żarciu?


  • Polly powiedział(a):
    Ile wit. D dajecie niemowlakom? Kupiłam 400 standardowo wg zaleceń, nie za mało?

    Kroplę vigantolu, tj 500.
    Podziękowali 1Polly
  • @gabriela nie doradzę, ale śmieje mi się twarz bo po ostatnim porodzie też jadłam merci  :D
    Może @Katarzyna doradzi?

    Ależ słodzik z tego Bruna  <3
    Podziękowali 1gabriela
  • edytowano grudzień 2020
    Moja pierwsza coelrka tak miała, jak jej było zimno, w szpitalu mówili, że to zaburzona termoregulacja, bo malutka się urodziła , że niedługo jej to przejdzie. A to mu się  cały czas utrzymuje?
  • @Zuzapola to właśnie wygląda jakby był zmarznięty! A zdjęcie zrobione zaraz po rozebraniu ;) od 2 dni tak ma. Raz mocniej, raz słabiej. Hmm.. my w koszulkach, on w bluzie i dresach. Ale może jednak za zimno... Poobserwuję, dzięki!
    Podziękowali 1Zuzapola
  • @gabriela - co jest z jego lewą rączką?
  • @Katarzyna dłoń się nie wykształciła. Ma tylko pół śródręcza, zdeformowany kciuk i brak palców.
  • Czy szpitalu robili mu poszerzoną diagnostykę - usg brzucha, głowy, echo serca?
    Ten marmurkowy kolor skóry nie jest normalny.
  • @Katarzyna usg głowy i brzucha miał, echo serca nie. Co może oznaczać taka skóra? Masz jakieś podejrzenia? I najważniejsze- czy zgłaszać się na cito do lekarza? 
  • Jeśli nie ma żadnych innych niepokojących objawów, to bym nie szalała z tym na cito, ale skonsultowałabym rzecz z pediatrą.
    Jeśli masz możliwość zmierzyć saturację, to bym zmierzyła. Najlepiej na wszystkich kończynach. Gdyby wyniki wzbudzały jakiekolwiek podejrzenia (>96), to koniecznie domagałabym się skierowania na echo serca.
  • Może być, że to jedynie taka uroda. Jednak w związku z wadą wrodzoną rączki, byłabym bardziej czujna.
    Podziękowali 1gabriela
  • Nie ma żadnych objawów poza tym. Zresztą ta skóra pojawia się tylko podczas przebierania. Pediatra zapewne dopiero po nowym roku jakoś na spokojnie, już teraz nie chcą rejestrować ani przyjeżdżać na wizyty... Poza tym nie jest zapisany do żadnej przychodni jeszcze. I nie, nie mam jak zmierzyć saturacji...
  • Dzięki. 21 stycznia mamy wizytę kontrolną w poradni neonatologicznej. Jeśli nic się nie zmieni to czekać do tej wizyty czy wcześniej uderzać do lekarza?
  • Jeśli brak innych objawów, to raczej nic naglącego.
    Jednak przy wizycie kontrolnej wspomniałabym pediatrze o tym.
    Podziękowali 1gabriela
  • Czekałabym. Chyba, że pojawią się inne niepokojące objawy.
  • Tu zapytam. Ktoś ma/miał łóżeczko Chicco Baby Hug i może napisać czy się sprawdza? Lub ewentualnie zapytać rodzinę, znajomych? Myślę o zakupie dla Róży, pewnie z okazji chrztu jakiś grosik będzie, ale cena spora i nie wiem jeszcze...
  • Katarzyna powiedział(a):
    Czekałabym. Chyba, że pojawią się inne niepokojące objawy.
    Byliśmy dzisiaj na kontroli, pokazałam zdjęcie (bo na żywo skóra raz lepsza, raz gorsza) i dostalismy skierowanie na jeden dzień na oddział, żeby zrobili badania: echo serca, ekg, morfologia itp..
    Dzięki za naprowadzenie w temacie, @Katarzyna!
  • A jeszcze pytanie: przy skazie białkowej muszę odstawić tylko mleko czy masło, śmietanę, jogurty też?
  • gabriela powiedział(a):
    A jeszcze pytanie: przy skazie białkowej muszę odstawić tylko mleko czy masło, śmietanę, jogurty też?
    Wszystko wymienione, cały nabiał i jeszcze możliwe, że więcej. Kurczę, u nas też skaza białkowa po merci  :p
    Podziękowali 1gabriela
  • Hahaha nooo to merci za dodatkowe problemy... :D
    Ech, za każdym dzieckiem to samo
    Podziękowali 1Hope
  • W sensie regularna skaza białkowa? Moja to mleka do ok 1 roku życia nie trawiła, a teraz ok. Zawsze mi trochę głupio się wypowiadać bo doświadczenie z jednego dziecka...
  • @Izka 6 i 3-latka jedzą mleko ale mają potem atopową skórę, jak za dużo już jest. Ale jako niemowlaki miały typowe objawy- czerwone policzki, ból brzucha..
    Podziękowali 1Izka
  • Gdzie robię błąd? Od grudnia Hania po kąpaniu ok 20 zasypia, wstaje po 30 minutach czasem do godziny dobija i zaczynają się tańce ...chce pierś, gryzie mnie, śmieje się, wstaje szuka zabawek, na parapet przy łóżku próbuje się wspinać, ucieka do zabawek. Probiwalismy ominąć drzemkę, nic to nie zmienia, gasić światła cisza w domu i tak spitala z łóżka i bawić się chce i tak do 23 i przez godzinę wisi na piersi, nie ssie, czasem się przekręci na drugi bok ale jak się polapie ryk i znów szuka ....potem w nocy chce do toalety ..abym się odsunęła wyjec i piersi szuka...
  • Jeju @Agmar z moją Klarcią jest to samo. Wieczorem niby zmęczona i śpiąca, ale jak się kladziemy na łóżko, to ona wtedy dostaje takiej energii... Chce się bawić, śmieje się, tak wariuje co najmniej godzinę i dopiero pada. Ostatnio wyłączam lampę nocną, gdy jest całkiem ciemno przytuli się do cyca i wtedy szybciej zasypia.
  • Ale u Ciebie widzę wyłączenie światła nic nie daje
  • edytowano styczeń 2021
    Zasnęła na ręku jak karmiłam, chciałam odłożyć do łóżeczka (mAm dość spania cała noc na jednym boku bo miejsca nie ma) rozwyła się aż zachodziła i tak cała noc wyje abym się odsunęła, nie mogę się odsunąć czy zabrać piersi, czasem mnie takie nerwy biorą...mam bałagan w domu, mogłabym posprzątać jak śpi, chciałabym w spokoju wypić sobie wieczorem herbatę jak człowiek ale nie....jestem zła jak nie wiem co
  • Współczucia :(
  • Ząbki, ząbki ach te ząbki 

    Znacie coś skutecznego, co usmierzy bol dziecka?

    9 miesięcy, ma już 7 zębów. Pierwszy ząb na początku listopada....

    Takie tempo wg mnie przegięcie. 
    Dziecko mocno boli, zwłaszcza nocą.
  • @MonikaN, żel na ząbkowanie na noc a w dzień może taki specjalny gryzak-smoczek z silikonowymi wypustkami, można go schłodzić.


    Podziękowali 1MonikaN
  • Ewentualnie paracetamol jak już nic nie działa, u nas pomagał.
    Podziękowali 1MonikaN
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.