Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ogłoszono wyrok TK w sprawie aborcji ALLELUJA !

Nareszcie. W końcu ogłoszono wyrok TK w sprawie ochrony życia dzieci poczętych. Jestem baaardzo zadowolony.
Pozytywna wiadomość z rana. A już straciłem nadzieję. Myślałem że PiS się nie odważy tego zrobić.
Pewnie będzie wojna na ulicach, ale co tam o takie sprawy warto walczyć.


Komentarz

  • Ja myślę że zagrywka celowa. Teraz ci co w sumie w jakiejś mierze popierali PiS będą mieli zgryz. Bo ruszyło Veto i OtwieraMy ośmieszając władzę i jej obostrzenia, ale ludzie nadal nie widzą alternatywy wobec PiS. Jak wypuszczą feminazistki to będzie jeszcze trudniej ludziom odwrócić się od PiS, bo przecież tą hołotę trudno popierać, zwłaszcza że akurat tej części wyborców chodzi jedynie o obalenie rządu. No i część z powrotem poprze PiS jako mniejsze zło, bo reszta chcąc nie chcąc jest planktonem, gdyż albowiem w narodzie brak odwagi nie popierania mniejszego zła, które ma realny wpływ na rzeczywistość.
  • Panie nawołuja do dewastacji. Ciekawe jaki teraz cel obiorą? Kościoły już były.
  • Na prawde. O rany to sie bedzie działo
  • Ciesze sie bardzo ale ja bym wykluczyla nieuleczalne wady letalne 
    Ludzie tego nie udźwigną jeszcze.
  • M_Monia powiedział(a):
    Ciesze sie bardzo ale ja bym wykluczyla nieuleczalne wady letalne 
    Ludzie tego nie udźwigną jeszcze.

    tak a masz pewność 100%? poczytaj przykład @Kaane
    Poczytaj świadectwa ludzi którzy mieli mieć dziecko bez nerek a urodziło się z nerkami, mieli mieć dziecko moćno uszkodzone a jest zdrowe.

    Człowiek nie może o tym decydować.
  • edytowano styczeń 2021
    Patrzę na aspekt związany z wiarą. Jeśli uda się dzięki temu ograniczyć aborcje to byłyby tylko pojedyncze przypadki. Pan Bóg powinien być zadowolony, że dajemy dobry przykład innym narodom. W związku z tym spodziewam się błogosławieństwa dla naszego kraju zgodnie z przepowiedniami.
    Jarosław myśli, że jest cwany to niech tak sobie myśli. Mi to nie przeszkadza.
    Podziękowali 2Klarcia jan_u
  • Aneczka napisalam tylko, ze ludzie nie sa na to gotowi.
    Poza tym jest furtka w postaci ze ciaza taka moze zagrazac zdrowiu psychicznemu i fizycznemu matki. Czyli wystarczy powiedziec ze zrobi sobie krzywde jesli nie usuniecie bo nie wyobraza sobie ze ma rodzic ulomne dziecko.
    Moze byc tak ze przepis okarze sie martwy albo bedzie preznie dzialac podziemie




  • W kontekście ostatnich wydarzeń.

    Rewelacyjne nagranie.


    Podziękowali 3zbyszek stephanos Aneta
  • Chyba tutaj wrzucę, łączy się z tematem. Projekt rządowy zakłada: 

    Planowane zmiany dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Oto kwoty


    https://www.salon24.pl/newsroom/1110639,planowane-zmiany-dla-rodzicow-dzieci-niepelnosprawnych-oto-kwoty
  • Szpitali jest nawet za duzo to sie znajdzie, ale ja nie wierze w obietnice dopuki sie nie spelnia.
    Byla taka obietnica ze 3 miesiace dluzej rodziciepskiego lub inne swiadczenie gdy drugie i kolejne dziecko urodzi sie w przeciagu 2 lat od poprzedniego porodu. No i nic sie nie dzieje a juz tak o tym mowili. Czy to byl dobry pomysl to inna sprawa ale bylo powiedziane jako obietnica.
  • edytowano luty 2021
    A jeszcze a propo za zyciem. Ja dostalam dla jednego syna na drugiego now - za male uszkodzenia.
    Juz teraz rodzicom ciezko dostac za zyciem - nie wypisywane jest z uwagi na to ze wady sa za male. Juz teraz nie dostalo dziecko z wodoglowiem bo mozg nie zniszczony i inne takie, ze wg lekarzy wada byla za mala na " za zyciem". Na pewno jeszcze bardziej to uszczelnia.  Bedzie tylko jeszcze mniej dzieci ktore bedzie moglo to dostac. 

    A tu jest inaczej 1500 zl albo 2000zl czyli albo albo
    https://dziendobry.tvn.pl/a/zamiast-500-nawet-1500-kto-moze-skorzystac-na-zmianach
  • Tak Czy inaczej super ale jestem pewna ze system bedzie uszczelniony bo juz teraz mam informacje ze wiele dzieci nie dostalo za zyciem mimo iz rodzice chodzili za tym( z uwagi na za male wady wg lekarzy) i rodzice sa rozzaleni.
    Ale samo to ze bedzie 2 tys + mozliwisc pracy bedzie ogromna pomocą. Tylko co z doroslymi niepelnosprawnymi?
  • Od stycznia wysokość świadczenia pielęgnacyjnego wynosi 1971zł, wiec te 2 tys to niewiele wiecej.
    O mozliwosc dorabiania boje toczą się od dawna. Bezskutecznie jak dotąd.
    Podziękowali 1malagala
  • Tylko co z doroslymi niepelnosprawnymi? <

    Tych proponuję poddać aborcji - już się zdążyli życiem nacieszyć.
  • Klarcia powiedział(a):
    Tylko co z doroslymi niepelnosprawnymi? <

    Tych proponuję poddać aborcji - już się zdążyli życiem nacieszyć.
    @Klarcia Ty tak serio???
  • Ja jestem ciekawa jak to wyglada w praktyce. Jakie sa rzeczywiste dane ws porod /aborcja gdy choroba jest zdjagnozowana bo sa bardzo rozne dane w internecie.

     Czytalam ze w Polsce ZD, ktore konczy sie aborcja to minimum 65 procent. Czyli zdecydowana wiekszosc kobiet usuwa. Przy wadach serca ciezkich usuwa tylko 5 procent.
    Ale juz przy wadach letalnych 3, 5 kobiet razy tyle rodzi niz usuwa. 
    Nie wiem na ile to jest praeda ale jesli tak mialoby sens co kiedys mowil s.p. doktor Debski, ze latwiej jest zdecydowac sie na porod gdy ma sie pewnosc ze dziecko tak czy inaczej umrze niz gdy przezyje ale bedzie wymagalo duzo rehabilitacji. Ludzie boja sie wyjatkowo  zd bo nie wiadomo jaka bedzie niepelnospiawnosc lekka czy znaczna bo jest roznie, ale to sie zmienia 

    Jesli to bylaby prawda i teraz bedzie wiecej takich przypadkow bo bedzie lepszy dostep do hospicjum to problem moze bylby marginalny. Gdzies tez czytalam ze jak kobieta wie ze na dziecko czeka miejsce w hospicjum az w 80 przypadkach decyduje sie urodzic. Gdy nie wie i gdy nikt z nia na ten temat z nia nie rozmawial tylko w 17.
  • Ale u nas dlatego 65 procent bo duzo takich ciaz na szczescie tych dzieci bylo nadal niezdjagnozowanych.
  • A tak to moze byloby 90 procent 
  • edytowano luty 2021
    TiE na prawde panstwo nie zapewnia opieki dzieciom z ZD? Gdzie tak jest?
  • edytowano luty 2021
    Ale nie pamietasz co to za panstwo?

     Ale sa panstwa gdzie opieka i pieniadze na kazde dzieko niepwlnosprawne jest bardzo duza i pojawiaja sie artykuly i stwierdzenia takie jak " Downie za wiele nas kosztujesz" to dopiero jest przykre.
    A to panstwo to m.in Holandia i panstwa o ktorych marza rodzice dzieci niepelnosprawnych. Tak tu tyle rodzicow pluje na PiS bo tam mieliby lepiej ale wraz z wieksza pogarda od spoleczenstwa gdy decyduja sie urodzic chore dziecko. Tego juz niektorzy nie widza. Bo akurat w Polsce zazwyczaj bardzo sie szanuje takich rodzicow za trud a tam nie szanuje za to ze zdecydowali sie urodzic i teraz sa za duzym kosztem.

    To co chce zrobic zPiS jest najlepsze dla dzieci niepelnosprawnych i ich rodzin. Chce dac benefity coraz lepsze i zakaz aborcji. A gdzie indziej jest nakaz abircji chorych dzieci i duze benefity co skutkuje tym ze trzeba spoleczenstwu tlumaczyc sie dlaczego sie nie usunelo dziecka. Tam oni chetnie adoptuja chore dzieci wlasnie dlatego ze maja taka pomoc ale sami niechetnie rodza takie z uwagi na stygmatyzacje spoleczenstwa .
    Podziękowali 1malagala
  • Ale nie mozesz pisać ze tam nie ma benefitow bo te pieniadze to niby co?
  • W Polsce tez nie tak latwo o opieke wytchnieniowa. W szczegolnosci w ciezkich przypadkach jak sie nie ma znajomosci to trzeba zajmowac sie w domu nawet jak ktos chcialby osrodek.
    Ile to ludzi zajmuje sie takimi dziecmi i rodzicami a pouczaja z reguly ci ktorzy maja dojscia i najlepsza opieke a sami robia co chca.

    Wg mnie jest dziura w szczegolnosci gdy ciezko niepelnosprawnym jest osoba starza.
  • Ale lepsze to niz nic i nie mozna napisac ze nie dostaja nic.

    To u nas tez rodzice dzieci niepelnosprawnych gdy pracuja oboje to dostaja okolo 200 zl ekstra tylko. Gdy nie pracuje jedno to wtedy dodatkowo 1970 zl . o to ciagle walcza zeby mogli i pracowac i dostawac okolo 2000zl.
  • No ale autyzmu nie wykryjesz w badaniach prenatalnych, wiec nie powinno być zwiazku między dostępem aborcji a świadczeniami?
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Tylko co z doroslymi niepelnosprawnymi? <

    Tych proponuję poddać aborcji - już się zdążyli życiem nacieszyć.
    @Klarcia Ty tak serio???
    Czytam po raz kolejny...
    I nie mogę uwierzyć w to, co czytam.
    @Klarcia powiedziała byś to wprost np. mojej Weronice???
  • Malgorzata32 ale tak to troche wyglada. Kiedys czytalam. Jak chcesz to znajde -  wykres waznosci ludzkiego zycia. 
    Wykres jest nisko w okresie prenatalnym - stad taka walka o legalną aborcje i wznosi sie od porodu do wieku sredniego - stąd uporczywa terapia i wielokrotna reamimacja dzieci i osob mlodych takze z bardzo zlymi rokowaniami ( ich smierc jest zazwyczaj bardzo zmedykalizowana) i znow jest coraz nizej w wieku starszym. Stad eutanazja w niektorych krajach a w innych po prostu sie nie leczy tak bardzo takich ludzi :/
  • edytowano luty 2021
    A ok z doroslymi a ja przeczytalam że ze starszymi. Mlodzi niepelnosprawni o nich bardzo sie walczy zgodnie z tym co napisalam wyzej. A Klarcia chyba rzucila ironią.
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Małgorzata32 to co napisała @Klarcia to napewno ironia
    Podziękowali 1Klarcia
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Tylko co z doroslymi niepelnosprawnymi? <

    Tych proponuję poddać aborcji - już się zdążyli życiem nacieszyć.
    @Klarcia Ty tak serio???

    No wiesz? Sarkazm to jest. Czasami sprowadzam problem do absurdu, może to akurat trafi?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.