Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Podatek od mediów

Co sądzicie o tej zagrywce? Może zagrażać wolności słowa? 
«1345

Komentarz

  • edytowano luty 2021
    Dostęp do mediów stanie się droższy - a wyższa cena przekłada się na spadek popytu, ceteris paribus :). Mniej treści będzie darmowych; no chyba, że ich wydawca będzie dotowany przez państwo (bezpośrednio czy za sprawą nierynkowo wycenionych reklam).
    Podziękowali 1paulaarose
  • ponieważ uważam, że reklamy to Zło, jestem zadowolony
    Podziękowali 1paulaarose
  • @Pioszo54
    a to uważasz, że nałożenie podatku ograniczy liczbę reklam? Jaki mechanizm miałby się za tym kryć?
    Podziękowali 1paulaarose
  • cena nośnika, czyli mediów
  • przecież reklamy zabijają media, powodują drastyczne obniżenie poziomu, pogoń za sensacją,
    a w konsekwencji również obniżenie poziomu odbiorców
    Podziękowali 1paulaarose
  • edytowano luty 2021
    Jeżeli uderzą w gigantów to jestem za, w tej chwili fb czy Google nic w Polsce nie zostawia.
    Podziękowali 1paulaarose
  • @Tomasz i Ewa też mnie irytują te reklamy
  • Moze rozwiazanie jak ma wyborcza ma sens
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Jestem za. Obecnie poziom jest denny. Jeśli będzie mniej reklam a za to porządne serwisy płatne, to czemu nie? Obecnie mamy patologię. Linia propagandowa wyznaczana jest przez reklamodawców. Gimby tworzą treść. Wystarczy popatrzeć np. na nagłówki z interia.pl. „W sieci wrze!”  „Musisz to przeczytać!”. Żadnej treści tylko clickbaity. 

    T
    Ale ta sama denna reklama będzie w mediach panatwowych, do których  płynie wartko ayrimien naszych pieniędzy, przyznawany politycznie. Przenaczyc 9 mld na publiczne media i jednocześnie wyciągać kasę od prywatnych na NFZ na przykład... No to trzeba być...
    Karaczan zapowiadał Budapeszt w wawie słowa dotrzymuje
  • @kociara mnie lekko przeraża to co robi PiS. Niby niegroźni a jednak jest źle i lepiej nie będzie 
  • paulaarose powiedział(a):
    @kociara mnie lekko przeraża to co robi PiS. Niby niegroźni a jednak jest źle i lepiej nie będzie 
    Tylko lekko? 
  • A mnie przeraża taka nienawiść, co odczłowiecza ludzi i zamienia ich w karaczany. Ale co się dziwić, teraz podobno cnota staje się zbrodnia, a zbrodnia cnotą.  Co widać w coraz gorszych wulgaryzmach na salonach, profesorowie już wynajdują ich cudowne znaczenia.
  • ci co się z tego cieszą są jak ta żaba, co się cieszy z coraz cieplejszej wody w garnku

    opodatkowuje się dodatkowo działalności i produkty niepożądane, jak alkohol i papierosy i cukier w energetykach, a zwalania z podatku zachowania pożądane i oczekiwane, jak ulga na dzieci 

    to odpowiedzcie sobie sami czy wolne i niezależne od partii rządzącej media z dodatkowym podatkiem od wpływu z reklam są w tym kraju pożądane czy niepożądane  przez rządzących
    co do treści mediów - nie ma przymusu , na ty, polega wybór , będzie denna treść, to nie będą oglądane i nie będzie wpływu z reklam - tak działa niewidzialna ręka rynku
  • Ale poważnie, wiecie jakie są założenia w szczegółach?
    Bo szczerze mówiąc mnie trafia, że ja płacąc fb za reklamę, cała kasa leci prosto ode mnie do luxemburg'a i nic tutaj nie zostaje.
  • edytowano luty 2021
    agatak powiedział(a):
    ci co się z tego cieszą są jak ta żaba, co się cieszy z coraz cieplejszej wody w garnku

    opodatkowuje się dodatkowo działalności i produkty niepożądane, jak alkohol i papierosy i cukier w energetykach, a zwalania z podatku zachowania pożądane i oczekiwane, jak ulga na dzieci 

    to odpowiedzcie sobie sami czy wolne i niezależne od partii rządzącej media z dodatkowym podatkiem od wpływu z reklam są w tym kraju pożądane czy niepożądane  przez rządzących
    co do treści mediów - nie ma przymusu , na ty, polega wybór , będzie denna treść, to nie będą oglądane i nie będzie wpływu z reklam - tak działa niewidzialna ręka rynku
    wiadomo od dawna, że telewizja i media internetowe uzależniają,
    a codzienna obserwacja pokazuje, że nie ma mediów niezależnych, że za każdymi stoją czyjeś interesy, bynajmniej nie finansowe,
    więc użalanie się nad GW, Onetem, czy TVN jest prośbą o obcą interwencję w nasze wewnętrzne sprawy
    Podziękowali 1Elf77
  • Te wolne i niezależne media, to taki biały wieloryb
    Podziękowali 1Katia
  • Tola powiedział(a):
    MamaRyba powiedział(a):
    Tola powiedział(a):
    @MamaRyba Nom, za tę kasę kupią szabelki i będą nimi walczyć z covidem.

    Media niemieckie typu onet, które dziś protestują przeciwko temu podatkowi, dzień w dzień straszą covidem. Jednocześnie Merkel mówi, że kto się za bardzo rozmrozi gospodarczo, ten będzie miał nasłaną kontrolę. Skoro to taka śmiertelna choroba, to chyba dobrze, żeby płacili (niemcy) nam kasę za walkę tym. Chyba, że się zaraz okaże (w niemieckich mediach), że to jednak tylko grypa (skoro nie będzie walki z covidem, to i podatku też nie będzie?). 

    Edit: i ciekawe czy by też tak płakali, gdyby był wprowadzony podatek od kościoła.


    @MamaRyba Podatek ma dotyczyć wszystkich mediów, także tych z pełnym kapitałem polskim. Im mniejsza firma, tym więcej straci na kolejnym podatku (bo płaci już i tak inne). A "straszenie covidem" (cokolwiek przez to rozumiesz) uprawia także rząd RP czy może coś mi umknęło?

    Widzę, że ładnie łyknęłaś obowiązujący dziś przekaz dnia, że podatek to dla Niemców heh
    Nic dziwnego, że łyknęła, dziś jedynie TVPIS ma przekaz, wszystkie inne media protestują. 
    Podziękowali 1paulaarose
  • pozwól żeby ludzie sami oceniali które "interesy" wybiorą, słuchali i oglądali co chcieli, Tobie nikt tego nie zabrania, nie zabraniaj i innym

    wszyscy tak samo płacą zusy i podatki, nie wiem dlaczego chcecie, żeby inni płacili je podwójnie, podczas gdy tvp jest dotowana wbrew mojej woli z płaconych przeze mnie podatków, tak jak ten ściek Rydzyka

    pieniądze na walkę z covidem??? jaja sobie robicie?? pójdą na szkołę rydzyka, lub na rzekome treści od rydzyka, lub do jakiejś fundacji krewnego rządzących
    to czysta zemsta propagandowa ze te 2 miliardy co miały iść na chorych na raka a poszły na tvp
    Podziękowali 2beatak Aneta
  • Ale byłoby pięknie gdyby te czarne zostały w tych polskojęzycznych stacjach i portalach gadzinowych :)
    Podziękowali 1Pioszo54
  • sądzę że TVN, wp, agora, onet i wszystko inne won z Polski
  • Zuzapola powiedział(a):
    A mnie przeraża taka nienawiść, co odczłowiecza ludzi i zamienia ich w karaczany. Ale co się dziwić, teraz podobno cnota staje się zbrodnia, a zbrodnia cnotą.  Co widać w coraz gorszych wulgaryzmach na salonach, profesorowie już wynajdują ich cudowne znaczenia.
    Sami się odczłowieczyli.
    Mnie z kolei przeraża taka krótkowzrocznosc jak Twoja-Tobie dobrze, nie widzisz, co się dzieje i do czego prowadzi i już doprowadziła ta dyktatura. Pod pozorem ładu społecznego , zachowania wartosci chrześcijańskich i porzadku naturalnego tłucze się ludzi na ulicach, pozwala na akty nienawisci i wandalizmu.
    I Ty mi będziesz mówic o nienawisci? Zobacz, gdzie leży źródło, od czego się zaczęło.

    Pewnie mi nie uwierzysz zresztą, szczerze mówiac nie bardzo ma to znaczenie-dopiero teraz zauwżyłam, ze tel zmienił mi "jarkacz" na "karaczan". Nie zmieniam.
    Bo w zasadzie tak, nie mam o nim dobrego zdania, nie mam szacunku.
    I jestem wściekła, że z jego powodu muszę sie wstydzić uczuć, jakie we mnie swoim zachowaniem i postępowaniem wywołuje.
  • Prayboy powiedział(a):
    sądzę że TVN, wp, agora, onet i wszystko inne won z Polski
    Racja!!!
    Po tysiąckroć racja.
    A potem nastanie wyłącznie dobrobyt, ład i porządek
    Podziękowali 1Aneta
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Cóż. 500+ wytworzyło spore napięcia społeczne. Mamy grupę beneficjentów, która gotowa jest bronić uzyskanej gotówki - czytaj głosować na PiS - do upadłego (ich lub gospodarki). Mamy grupę, która nie korzysta z plusów tylko czuje się dojona i okradana przez beneficjentów 500+. Obje te grupy rypie solidarnie inflacja. Pędząca inflacja obciąża budżet ponieważ rosną transfery do ZUS. Dług Polski rośnie i tylko czekać, jak nam ktoś rating obniży. Scenariusz grecki jest prawdopodobny. A wtedy pójdzie po całości. Likwidacja socjalu i sprzedaż np. lasów, Orlenu, i co tam jeszcze należy do państwa. Grupa „inwestorów” zza granicy znowu się obłowi a Polacy będą za to płacić. 

    T
    No ale co Ty za bzdury opowiadasz???
    Przecież Polska nigdy nie była tak silna, tak neizależna, nigdy tak wstanięta z kolan nie była, nigdy nie była tak bezpieczna i niezależna, taka suwerenna.
    Nie prowadz tu wrogiej propagandy, Ty Ty Ty....Ty tefałenisto Ty jeden
    Podziękowali 3beatak Aneta stephanos
  • Mam sporo znajomych, którzy mówią to co wy.
    Kradzież 30-40 mld przez mafię VAT - OK.
    Przekierowanie tej kasy na 500+ - zbrodnia, rozdawnictwo, kraj się zawali.

  • Mi sie wydaje ze pieniedzy brakuje na nowe obietnice:
    - NFZ glownie onkologii 
    - ale i dodatkowe pieniadze dla osob niepelnosprawnych
    Podziękowali 1paulaarose
  • Na 500+ sa pieniadze. Brakuje na nowe obietnice a 500+ nie chca ruszac.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Mafia Vatowska? To kolejny mit PiSu. Ile pieniędzy PiS odzyskał i ilu wielkich przekrętów wsadził za kratki? Ostatnio zaliczyli kompromitację przy okazji get back. 

    O to to
    I jakoś nikt nie pisze o tym, gdzie uciekły kolejne pieniądze 
    No ale ważne, że suweren ma przy władzy najuczciwszych z uczciwych 
  • PawelK powiedział(a):
    Mam sporo znajomych, którzy mówią to co wy.
    Kradzież 30-40 mld przez mafię VAT - OK.
    Przekierowanie tej kasy na 500+ - zbrodnia, rozdawnictwo, kraj się zawali.

    Paweł - gdzie kto i kiedy ukradł te miliardy z VAT? kto był w mafii? co Ty pleciesz?

    w każdym systemie ludzie próbują uszczuplić płacone podatki, a PISowskie uszczelnienie VATu to w dużej mierze zaj... anie go przedsiębiorcom, poprzez wieloletnie obecnie nierealizowanie należnych zwrotów

    ta kasa została też przekazana na tvp 2 miliardy, wszelkie rydzyko fundacje i media - kilkaset milionów, instruktora narciarskiego, mafijnego sprzedawcę respiratorów, przekop mierzei wiślanej, wypromowanie burmistrza Pcimia obajtka, wybory korespondencyjne których nie było, oraz pensję żony gwałciciela Jakimowicza w NBP, można tak wymieniać bez końca ......
  • Przekaz w chwili obecnej na pasku TVPIS ,,Koncerny medialne traktują Polske jak kolonię''. I wszystko jasne.
    Podziękowali 1paulaarose
  • MamaRyba powiedział(a):
    Na rp znalazłam artykuł na ten temat. Cytuję: "Politico.eu pisze też, że konstrukcja podatku jest taka, iż wiele prawicowych, prorządowych nadawców nie zostanie nim objęta." 
    "Politico.eu podkreśla, że pod listem podpisały się "43 organizacje medialne, w tym wydawcy największych polskich dzienników i tygodników oraz czołowe, niezależne telewizje".
    źródło: https://www.rp.pl/Media/210219993-Politico-Media-w-Polsce-protestuja-przeciwko-nowemu-podatkowi.html
    Hehe, czołowe, niezależne telewizje :) 
    Masz rację, jedyną niezależną i wolną od wszelakije progandy wśród nich wszystkich jest TVP.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.