Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Saldo na koncie a dostępne środki...

Wysłałam dziś smsa do banku bo spodziewałam się wypłaty męża.
Pieniądze są na koncie!
Pojechaliśmy na zakupy ...i nie mogłam zapłacić kartą. Po powrocie do domu sprawdziłam na koncie internetowym...wypłata w rubryce saldo a środki dostępne o wiele mniejsze.
Dodam że nie mam komornika na koncie ani debetu...
Co to oznacza ? Może ktoś z Was mi to wyjasni...
«1

Komentarz

  • Może mieliście minus i się pobrało najpierw to co na minusie a dostępna została reszta? Strzelam, bo nie znam się zbyt dobrze na bankach i ich trikach.
  • Może nie rozliczyły się jeszcze wszystkie transakcje kartą płatniczą i część jest w blokadzie a środki dostępne nie uwzględniają kwoty blokady a saldo już tak. Zobacz w blokadach na karcie jeśli macie taką możliwość. Przejrzyjcie sobie dokładnie historię dokonanych transakcji.
  • Przykładowo mam 1000 zł na koncie, czyli saldo. Wynosi 1000 zł. kupuje buty za 500 zł. Bank rozlicza środki w określonych momentach. Więc najpierw te środki zostają przyblokowane. I w takim momencie saldo ciągle wynosi 1000 zł ale dostępne środki to tylko 500 zł. 

    Ale w waszym przypadku musicie koniecznie wyjaśnić sprawę w banku bo to są pieniadze wydane więc jeśli ich noe wydaliście to zostały wam ukradzione. 
  • Spójrz na kartę może straciła ważność. 
  • O matko !
    Jutro wybieram się do banku.
    Jestem zdenerwowana....nikomu nie dawałam swojej karty..
    Karta jest ważna
  • Może spróbuj zadzwonić na infolinię kartowa Twojego banku. Tam powinni sprawdzić historię operacji na karcie.

    Może mieliście jakas ratę pożyczki lub kredytu z płatnością na dziś i wam tą kwotę zablokowało?
  • Kredytu nie mamy....
    A czy istnieje taka możliwość że wypłata męża nie została zaksięgowana ?
    Ale od 13 godziny bo o tej wysłałam smsa ?
  • Zadzwoń na infolinię!
    Podziękowali 2madzikg Aneczka08
  • A masz dostęp do konta przez internet? Na Twojej karcie płatniczej jest numer na zastrzeżenia kart. Możesz tam zadzwonić i sprawdzić ostatnie operacje. 

    Co do księgowania wypłaty to, z tego jak ja to rozumiem, jeśli jest uwzględniona w saldzie to została zaksięgowana.
  • Dzwoniłam ale nie doczekałam się połączenia.
    Pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło
    ...
  • Jedyne co mi przychodzi do głowy to właśnie to, że dziś może mąż przez internet, albo nawet w sklepie zwykłym, wydał kasę zbliżoną do swojej wypłaty. To nie zostało jeszcze zaksięgowane.

    Jeśli masz dostęp do konta online to sprawdź jeszcze raz. Zwykle jest to księgowane 2-3x/dzień. 

    Chybaz że sanepid Was ściga, jakiś komornik...
  • zazwyczaj jest pokazywana jakaś blokada na koncie, karcie itp. KOniecznie zadzwoń do banku
  • Sprawdziłam wszystko dokładnie
    Mąż też nic nie kupował
    W historii operacji nic podejrzanego nie ma
    Jutro udam się do banku
    Nieprzespana noc przede mną...
    Sanepid ????
    Komornik też nie...
  • ale infolinia banku działa przecież całodobowo...
  • Lepiej staraj się dodzwonić,  niż całą noc nie spać...
    Podziękowali 1palusia
  • Dzienny limit to 1000 złotych.....
  • @lidia2 millenium?
  • Wyjaśniło się...
    Na koncie jest zajęcie komornicze
    Bank wypłacił mi pieniądze ale nie mogę dokonywać płatności przez internet i wypłacać pieniędzy kartą
    To jest dziwne bo nic do domu nie przyszło że komornik zajmuje mi konto....
    W następnym miesiącu wypłata męża wpłynie na konto córki
    500+ i zasiłek rodzinny są wolne od zajęcia
    Nie pojmuję tego wszystkiego....
    Dziękuję za wszystkie Wasze komentarze
    Westchnijcie za mnie .....
    Podziękowali 2Zuzapola Klarcia
  • A czy nie jest tak, że bez względu na to, gdzie lądują pieniądze to i tak komornik musi dostać swoje?
    Np wyśle pismo do pracodawcy i pracodawca będzie musiał wypłacić świadczenia pomniejszone o zajecie komornicze?
  • To podobno jest mój dług nie męża
    Więc myślę że pieniądze męża są bezpieczne.,
  • Co jest karalne ?
    To że męża pobory wpłyną na inne konto ?
  • Niektóre banki blokują całe konto, mimo że roszczenie na 50, np za parkowanie.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Nie wiem, czy w przypadku wspólnoty majątkowej mąż nie będzie musiał spłacać Twojego długu 
  • edytowano luty 2021
    Elunia powiedział(a):
    lidia2 powiedział(a):
    Co jest karalne ?
    To że męża pobory wpłyną na inne konto ?
    Tak.To jest ucieczka przed zajęciem. Zresztą i tak komornik zajmie pensję w zakładzie pracy. Muszą jednak wypłacić mężowi minimalną czy 80 procent minimalnej. 
    Ale to nie jest dług męża tylko lidia2, 
  • Pomyłka nie jest wykluczona
    Wspólnota małżeńska jest powodem do zajęcia pensji małżonka, nie można mówi że we wspólnocie długi są tylko jednego małżonka. Twierdzenie "za długi meza/żony nie odpowiadam" nie ma umocowania prawnego 
    Za uciekanie przed komornikiem jest kara
    Komornik nie musi zajmowac z konta, może wysłać do zakładu pracy info o zajęciu komorniczym i nakazać potrącić z pensji należność
    To tak na szybko co mi księgowa powiedziała 
  • jesli jest wspólnota komornik ściągnie z tego z czego bedzie mógł - ze mnie sciągał długi byłego mezą bo tylko ja pracowałam

  • Mieliśmy raz komornika. Za przejazd bez biletu sprzed ..... 18 lat. Zero informacji akta sądowe zniszczone, nie wiadomo za co to nawet.

    I co? 
    I nic.
    Dowiedzieliśmy się jak komornik ściągnął. Bez szans na odzyskanie kasy. Jedno wielkie dziadostwo. 

    Bardzo Ci współczuję. Dużo tego długu?
  • Ja miałam kiedyś za abonament TVP. 
    W mieszkaniu mojej babci, które zostało sprzedane jak ja miałam 12 lat. 
    Absurd. 
    Do dzisaj noe odzyskałam kosztów komorniczych. Nie dużo. To bo 100 zł ale zawsze. 
  • ja też miałam zajęcie komornicze za jakis przejazd na gapę, jeszcze z bardzo zamierzchłych czasów burzliwej młodości. Zablokowane konto, powiadomiony pracodawca, pismo przyszło dużo pozniej. Ogólnie brak możliwości sprawdzenia czegolowiek i olbrzymie koszta komornicze wielokrotnie przekraczające karę.. ja zadzwoniłam do komornika i dowiedziałam się co i jak, wiem, że istnieje też możliwość rozłożenia długu na raty 
  • Jeżeli to jest Tylko Twój dług @lidia2 to nie może zająć pensji męża.Nie jest też łatwo zająć domu bo to tylko twój dług A macie wspólność majątkową
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.