Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

moje dziecko powiedziało :)

1192193194195197

Komentarz

• Emilka lat 9:
    Mamo, prawda  że jak ktos jest smutny i samotny, to trzeba go pocieszyć?
    Ja: tak oczywiście (moje kochan, wrażliwe dziecko !)
    E: dlatego postanowiłyśmy porozmawiać z Ł. Z naszej klasy, zapytalysmy ją, czemu nikt jej nie lubi. :#
  • Ojciec z synem bawią się klockami LEGO w wojnę.
    S: Ten ludzik zginął.
    O: Dlaczego?
    S: Bo ma tu znaczek niemiecki.
    O: To Niemiec?
    S: Tak i zginął.
    O: I słusznie!
  • Małgosiu, zjadłaś?
    Zjadłem.
    I nie jesteś już głodna?
    Jestem ŁADNA!
  • Przypomniało mi się - lata temu, moje własne synki: kupiliśmy na raty kanapę. Chłopaki zaczęli skakać. Mówię, ze mają przestać, kanapa tak naprawdę nie jest nasza, bo jeszcze za nią nie zapłaciliśmy. Ok, wystarczyło. Za rok mówię do męża ,że wpłaciłam ostatnią ratę za kanapę, a za plecami słyszę radosne -idziemy skakać!
  • Rozmowa w samochodzie.
    Kuba: Tato, wjechałeś na zakaz!
    Mąż: Mamy niepełnosprawnego, więc możemy.
    Kuba: Ale fajnie! Jak będę dorosły, to też sobie niepełnosprawnego adoptuję.
    Wiktor: Phi, zabawny jesteś.

Tekst nie oddaje komizmu sytuacji, generalnie Kuba wyszedł na pozbawionego wiedzy o życiu a Wiktor na super świadomego, który rozumie, że tylko "głupek" może tak przekalkulować zyski.
  • ten dialog jest mega  ( jak mówi młodzież)  ;)
    Podziękowali 1Polly
  •  @MamaRyba moja trzylatka śpiewa "chała na wysokości" , a jak dziś wylała herbatę to przyszła do mnie oburzona "mamo, nikt mnie nie pilnował i wylałam!"
  • Kupiłam Małgosi korale: ÓZIANIEC, mój ózianiec!
  • Proszę wnuka "przynieś mi moją komórkę"  JAJOWĄ? Ja - nie mam komórki jajowej. Masz babciu, zaraz ci w książce pokażę.
    Podziękowali 4Izka mamababcia Polly In Spe
  • Natalia lat 5.
    N: mamo, jednak nie zostane księżniczka 
    Ja: Nie?
    N.: nie, ani nie zostanę piosenkarka. Zostanę taka zwyczajna mamą, co rodzi dzieci. Tylko bez męża.
    Ja: wiesz co, bez męża nie można mieć dzieci 
    N. No dobra, to się ożenię z tatą 
  • Świetny pomysł! ;)
    Podziękowali 1Aga85
  • Acio, tacio, amen :p Świetne! I to jak robi sowa :D
    Podziękowali 2Polly mamababcia
  • Ja do feli (9): tak Cie kocham ze Cie chyba wcisnę z powrotem do brzuszka.
    Fela: heloooo, mama ty mnie traktujesz jak dziecko a ja wiem ze w macicy jest tylko ruch jednokierunkowy.

Ja: dzis sobota wiecie co to znaczy?
    Kosia (5) sobota imieniny kota!!!
    Ja: nieeee. sobota dzien sprzątania
    Fela: ustalmy to. Podloga ma byc czysta tak?
    Ja: i zadnych rzeczy za twoim lozkiem.
    Fela: ok!
    /po chwili słyszę z dziecięcego pokoju/
    F: dobra, dzis wpychamy za domek (dla lalek)

• Czary, czy co?  :)  <3
    Podziękowali 1Haku
  • Himek (7) skladuje na swoim łóżku ubrania które zdejmuje zamiast wsadzic je do prania albo do półki. Co jakis czas je odkrywam (lozko piętrowe)
    Ja: himek czemu ty te ubrania trzymasz na łóżku zamiast je wsadzic do prania albo do szafki?
    Himek: bo ten ogrom mozliwosci mnie zalamuje!! skad ja ma wiedzieć czego chca te ubrania? A co ja one sie czuja za brudne do szafki? Albo za czyste do prania? 
  • Dobra, to i ja Wam sprzedam jeden tekst. Wprawdzie suchar, bo z adwentu, ale trudno.

Szkoła zdalna. Syn lat 8, leni się niemiłosiernie. Lekcji nie chce mu się odrabiać, bo nie wie po co, nie ma ochoty, już i tak wszystko umie, i ze stu innych powodów. Każdy mój dzień to walka o choćby minimum wysiłku z jego strony. 

Aktualne zadanie to zrobić lampion adwentowy ze słoika i bibuły. Siedzi przy stole, klejąc niechętnie tę bibułę, jęczy, marudzi, wykręca się. Nagle jakby coś go olśniło. 
    Rozpogadza się i oznajmia rzeczowym tonem: - Nie będę tego robił, rezygnuję! 
    Widząc moje zdumione spojrzenie, dodaje:
    - Na mojej zdrapce adwentowej jest napisane: "Zrezygnuj z czegoś dla Jezusa".
  • Natalia lat 5, miała zabawiać 3 miesiecznego brata.
    Po chwili słyszę gulgoczacy smiech dzidziusia (a nie jest o to łatwo).
    Pytam wiec zaskoczona 
    - Natalia, co mu pokazałas,  że się smieje?
    - nic mu nie pokazywałam, opowiedziałam mu smieszna historię 
  • @Haku nie zgadzam się z ruchem jednokierunkowym, raz przynajmniej jest ruch w przeciwną stronę ale może F nie na tym etapie jeszcze.
    Dzięki za historie :)
  • Nie dziecko, tylko mój mąż zdołowany przebieraniem kupy pomiędzy spotkaniami w pracy on line a programowaniem: "życie rodzinne jest jak zesłanie na Syberię. Generalnie 30 lat kołchozu i tylko czasem świeci słońce"
    Chyba potrzebujemy wieczoru z winem i sałatką ;)
  • Trzylatka przychodzi i trochę wystraszonym a trochę niepewnym głosem mówi: mamooo oczy mi się obniżają     ja: obniżają? boli cię coś? T: nie, no mówię że się obniżają      ja:to może pokaż jak...    W tym momencie zaczyna poooowoooli mrugać :)
  • Polly powiedział(a):
    Nie dziecko, tylko mój mąż zdołowany przebieraniem kupy pomiędzy spotkaniami w pracy on line a programowaniem: "życie rodzinne jest jak zesłanie na Syberię. Generalnie 30 lat kołchozu i tylko czasem świeci słońce"
    @Polly muszę swojego zapytać czy potwierdzs przy jednym dziecku ;)
    Podziękowali 1Polly
  • Siedzi Małgosia przed otwartą lodówką i ryczy.
    Oddaj jej, oddaj jej! 
    Samodzielnie wyciągnęła pojemnik, w którym schowałem jedzenie dla psa. Przylapalam, że przekłada sobie łyżką na talerz. I odebrałem łup. 
  • Skaleczylam sobie palec nożem z piłą, krew się lała, kiedy już udało się palec zaplastrować, syn lat 10 mówi do mnie przejęty: "Mamo, to teraz powinnaś leżeć i pachnieć w ładnej sukience!"
  • Natalia, lat 5, biegnie w kierunku toalety. Zatrzymuje się przy mnie na chwilę.
    N: Mamo, lecę zrobić 3
    Ja:?? To znaczy co?
    N: no 2 i 1, to razem 3!
  • I jeszcze starsza dzis błysnęła  ;)
    Rozmawiam z mężem o naszej byłej parafi i nie mogę sobie przypomnieć imienia jednego z księży.
    Na to wtraca się Emilka: 
    Ten starszy ksiądz mial na imię Proboszcz, a ten mlody Artur!
  • Izka powiedział(a):
    Polly powiedział(a):
    Nie dziecko, tylko mój mąż zdołowany przebieraniem kupy pomiędzy spotkaniami w pracy on line a programowaniem: "życie rodzinne jest jak zesłanie na Syberię. Generalnie 30 lat kołchozu i tylko czasem świeci słońce"
    @Polly muszę swojego zapytać czy potwierdzs przy jednym dziecku ;)

@Izka, niezależnie czy potwierdza, wieczór z winem się wam przyda ;)
    Podziękowali 1Izka
  • Wnuk pierwszoklasista miał zaznaczyć w ćwiczeniach rzeczy które kupuje się na wagę. Zaznaczył buty i czapkę. Kto zgadnie dlaczego?
    Podziękowali 4Ona64 Polly Rejczel awia
  • edytowano marzec 2021
    ganna4 powiedział(a):
    Wnuk pierwszoklasista miał zaznaczyć w ćwiczeniach rzeczy które kupuje się na wagę. Zaznaczył buty i czapkę. Kto zgadnie dlaczego?

Ja, bo całe życie tak mam ;)

E: Choć w sumie buty rzadko i bieliznę nie, ale wszystko inne. Buty czasem też się zdarzy.
    Podziękowali 1ganna4
  • Józek, ile masz sióstr?
    Dwie! 
    No jak? Jest Zosia, Tosia i Małgosia!
    Małgosia jest za mała. Jest siostrzyczką!
  • @ganna dobre!!!!! :D
    Podziękowali 1ganna4
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.