Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zettelkasten



Ktoś z Was z tego korzysta? Efekty są imponujące, choć przeraża mnie żmudne tworzenie notatek.

Komentarz

  • Too dla Klarci?
  • MSPANC  o:)
  • Isako powiedział(a):
    Too dla Klarci?
    Dlaczego?
    Ja nie robię notatek, mam wszystko zakodowane na Editor.
  • Zettelkasten to system robienia notatek i budowania z nich struktur wiedzy. Wymyślił go niemiecki naukowiec Niklas Luhmann, widoczny na filmie.

    Więcej na ten temat: https://pwlk.pl/zettelkasten/
  • bardzo ciekawe!
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Odpowiadając na pytanie: po wstępnym rozpoznaniu zamierzam zacząć korzystać, zdecydowanie
  • edytowano luty 2021
    Biuro Luhmanna wygląda jak gratowisko zawalone papierem:-)
    Jednak zgadzam się, co zapisane to i zapamiętane na lata. Studiowałam filologię i miałam zwyczaj zapisywać słówka na kolorowych karteczkach wyrywanych z bloczku. Do dziś je mam, wiele pamiętam tylko dzięki tym notatkom, nawet najbardziej wydumane słówka.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Sama zachęcam dzieci do nauki słówek za pomocą fiszek. W przypadku innych przedmiotów niż języki świetną robotę robią mind mapy.
  • Robienie notatek może wydawać się żmudne, ale to bardzo ważny element nauki i zapamiętywania.
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Dawniej - w czasie przed komputerowym - również notatki robiłam.
    Teraz zapisuję w edytorze i.. widzę, że zwyczajnie głupieję. Pamiętam bardzo mało, chociaż przerabiam mnóstwo GB treści, bo.. mam przecież w internecie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.