Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Soda stream

Kto posiada? I wytłumaczy mi jak wygląda użytkowanie, wymiana naboi? Opłacalne to jest? 

Komentarz

  • Zdaje mi się, że albo @Skatarzyna albo @Cart&;Pud opisywały doświadczenia i wrażenia 
  • @Wanda a skąd wiadomo czy punkty są żeby nabijać? 
  • Można kupić butelkę soda stream z zaworem dwukierunkowym (nieco droższa, ale ułatwia napełnianie samodzielne).

    Mamy butlę CO2 mieszczącą 6kg ciekłego gazu. Co pozwala na napełnienie domowe ok. 14-15x.
    Ważne aby duża butla miała tzw. syfon, czyli rurkę wewnątrz podającą ciekłą fazę CO2.

    Konieczny jest jeszcze adapter (przejściówka) do napełniania, który nakręca się na dużą butlę.
    Przed napełnieniem butelkę soda stream należy zmrozić w zamrażarce, aby uzupełnienie było "do pełna", bo jeśli butelka jest ciepła, to wejdzie połowa.


    Jakkolwiek jednorazowy koszt jest wysoki, to potem taniej podobno już się nie da.
    Komentarz od męża.

    Użytkujemy kilka dobrych miesięcy, smakuje nam.
    Czy odczuwamy w rachunkach...? No na pewno butelkowanej wody już nie nosimy to jest +
    Wszyscy też więcej piją.

    Na minus, że duży wydatek i trzeba mieć miejsce na te rzeczy gdzieś około kuchni, czyli soda stream, butelki. Na zapleczu ta butla duża trochę zagraca.

    Jak się skończy w dużej butli gaz to trzeba jechać napełnić... (ale to jeden raz na długo).
  • wiesia powiedział(a):
    Dzięki, mi jak wpisywałam w wyszukiwarkę wyskakiwał tylko nord stream :) 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.