Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bez wad postawy, czyli jak mieć zdrowy kręgosłup


Chciałabym gorąco polecić bardzo skuteczną terapię skrzywień kręgosłupa "FITS", opracowaną przez dr Mariannę Białek i jej zespół.
Terapia opiera się na odpowiednio dobranych ćwiczeniach, dotyczy dzieci i młodzieży w okresie rozwoju układu kostnego i jest prawdziwym wybawieniem dla młodych ludzi z rozmaitymi wadami postawy.

Nadmierne skoliozy, kifozy, lordozy są do wyleczenia (w odpowiednim czasie).
Doktor Białek potrafiła wyprowadzić na prostą dzieci kwalifikowane do operacji kręgosłupa z powodu skrzywień.

Kontakt poniżej:

https://www.fits.pl/dr-n-med-marianna-bialek/


Podziękowali 3mamaw Katanna Mle

Komentarz


  • Kilka razy w roku organizowane są turnusy (na Śląsku), w czasie których rodzice i dzieci bardzo intensywnie uczą się rozmaitych ćwiczeń.
    Dr Białek i jej zespół pracuje też nad nauczeniem dzieci odpowiedniego nastawienia psychicznego pomagającego w utrzymaniu prawidłowej postawy na co dzień.

    Podczas turnusów są też wykłady, na których można się dowiedzieć jakie są przyczyny coraz częstszych skrzywień kręgosłupa wśród dzieci i młodzieży, a także dlaczego aparat korekcyjny na zęby może czasem utrudnić korektę nadmiernego skrzywienia kręgosłupa.

  • Pewnie w dorosłym życiu już nie da wyeliminować się wad postawy?
  • paulaarose powiedział(a):
    Pewnie w dorosłym życiu już nie da wyeliminować się wad postawy?


    Z tego co mówiła pani dr Białek ( no i wszyscy fizjoterapeuci to też powtarzają) to nie da się wyeliminować skrzywienia kręgosłupa po zakończeniu procesu wzrostu.

    Do tego czasu kościec jest elastyczny i można z nim  cuda robić, co widziałam na przykładzie wyprostowanych ślicznie dziewczynek, które 2 lata wcześniej kwalifikowały się do operacji kręgosłupa z powodu skoliozy.
    Dr Białek i jej ekipa uratowali te panny od operacji po prostu.

    Dziś coraz częściej młodzież ma wady postawy, ponieważ za szybko wyrastają -  "skokowo", gwałtownie i są wyżsi niż ich rodzice.

    Natomiast @paulaarose z tego co mówiła doktor można i w dorosłym wieku sporo poprawić odpowiednimi ćwiczeniami, ale to będzie poprawa jakby "zewnętrzna" , widoczna, natomiast kośćca się już nie nagnie.

    Podziękowali 1paulaarose
  • @Ida a w temacie wątku, coś o profilaktyce?

    W podanym linku widzę przepis na diagnostykę (dobrze napisany, można samemu obejrzeć dzieci) i leczenie.
  • Ja zaczęłam ostatnio robić te ćwiczenia. Pan ma mnóstwo dobrych komentarzy, ludzi którzy wykonywali cały program ćwiczeń. Jest to program dla dorosłych. Jest też druga część.

    Podziękowali 1AgaMaria
  • wiesia powiedział(a):
    @Ida a w temacie wątku, coś o profilaktyce?

    W podanym linku widzę przepis na diagnostykę (dobrze napisany, można samemu obejrzeć dzieci) i leczenie.

    Nie jestem specjalistą i nie znam się na takiej profilaktyce,  ale mogę tylko podpowiedzieć, że wcześnie wyłapane problemy z kręgosłupem i odpowiednio prowadzona terapia są właśnie elementem tejże profilaktyki.

    Z tego co wiem skrzywienia kręgosłupa mogą być czasem niezależne od tego czy dzieci "siedzą prosto", mało grają na komputerze czy są wysportowane.
    Pewne czynniki są genetyczne, dziedziczne.
    Lub też dzieci za szybko wyrastają.

    Może łatwiej będzie jak podam przykład: mój syn bardzo szybko wyrósł 2 lata temu.
     Wcześniej dość często chodziłam z nim do ortopedy, profilaktycznie, żeby przypilnować jak rośnie - mimo, że nie miał żadnych problemów póki co.
    Po skoku wzrostu, już w wieku nastoletnim, okazało się, że ma postępujące skrzywienie wywołane prawdopodobnie za szybkim rośnięciem.

    To jest bardzo wysportowany i bardzo szczupły chłopak. Mimo to kręgosłup się giął.
    W Norwegii (gdzie żyliśmy) chodziliśmy od terapeuty do terapeuty, były i prześwietlenia, i wizyty u lekarza ortopedy.
    Zalecone terapie były niewłaściwie, nie było rezultatów, straszono nas nawet operacją.

    Szczęśliwie dowiedziałam się o turnusach u dr Białek i przyjechaliśmy do niej na terapię.
    Mogę tylko powiedzieć, że jest świetna. To świetna specjalistka i dość w Polsce znana ze swoich innowatorskich metod.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.