Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Poznajcie kobietę, która prowadzi parafię

Komentarz

  • U nas również w wielu parafiach kobiety pracują w biurach parafialnych. Tutaj widać pani ma dodatkowe obowiązki pewnie z konieczności, stary ksiądz, niewielka parafia pełna starych ludzi.
  • u nas takze    2 panie pomagaj przy mszach  przygotowuja 
    i jedna kuchatka  obiady im robi
    a 4 sprzata im pokoje   oczywiscie  dostaja pensje
  • Treści filmu nie rozumiem z powodów językowych. Podziwiam super kondycję tej pani.
    Myślę, że teraz już więcej kobiet będzie działało na parafii, a nawet w liturgii, bo zezwolono im na pełnienie posługi akolitatu.

    Akolita może udzielać Komunii św. w czasie Mszy św. lub poza nią, zanosić ją do chorych, lub w wypadku konieczności podać ją umierającemu jako wiatyk;  Może on również wystawić Najświętszy Sakrament do adoracji.
    Akolita jest także zaproszony, a nawet wezwany do posługiwania Kościołowi poza liturgią. Powinien zaangażować się w części z poniższej działalności chrześcijańskiej:

    – adoracja Najświętszego Sakramentu w parafii;

    – przygotowanie uroczystości liturgicznych w parafii;

    – posługa wobec chorych;

    – pomoc potrzebującym;

    – organizowanie wolontariatu.

  • makodorzyk powiedział(a):
    O ile dobrze pamiętam jest tez w Niemczech kierunek na studiach teologicznych ze specjalizacją po ukończeniu której można pracować na stanowisku: asystent/asystentka parafialny/a w parafiach. Zdominowany chyba przez dziewczyny.

    Jest, mamy z tego "coś", co Myszaty określał "ksiądz samica" . Panie te, w szpitalu prowadzą nabożeństwo, które ma zastąpić Mszę św. Jest to Liturgia Słowa zakończona podaniem Komunii. Zenek nie dał się tam zaciągnąć.

    Ja byłabym za żeńskim akolitą na Misjach, czy w żeńskich wspólnotach, w których nie zawsze jest do dyspozycji ksiądz.
    Natomiast jako rozdających Komunię lub niosących Pana, Jezusa chorym - absolutnie ich nie widzę. Pod tym względem jestem trads. :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.