Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Homeschoolersi są the best! (2)

18687888991

Komentarz

  • U nas 1lO  i 7 SP zaliczyli po 1,5 przedmiotu. Kolejne zdawanie we czwartek.

  • MartaB powiedział(a):
    U nas 1lO  i 7 SP zaliczyli po 1,5 przedmiotu. Kolejne zdawanie we czwartek.

    Macie ed???
  • Tak od października, dla 4 dzieci..
    Podziękowali 1Aneczka08
  • U nas też kilka egzaminów zdanych.
    Podziękowali 1Basja
  • Mój syn też twierdzi, że nie nadaję się na jego nauczyciela. Uważa, że z większością poradzi sobie sam;)
  • Eleonora powiedział(a):
    Mój syn też twierdzi, że nie nadaję się na jego nauczyciela. Uważa, że z większością poradzi sobie sam;)
    Czyli spełniłaś swoją rolę idealnie. :)
    Podziękowali 3Basja Eleonora Wela
  • Nie wiem gdzie zapytać to może tu
    Mój 9-latek -3kl w ED zupełnie nie słyszy różnicy między si a ś, ni a ń itd, reszta ortografii przeciętnie (u mnie mąż i najstarszy dys-)
    miał jako 3-4 latek problemy ze słuchem (wąska trąbka eustachiusza zapychała się przy byle katarku, już po odetkaniu, zanim diagnoza to ponad rok była zatkana stale) 
    Mimo ćwiczenia, moich starań super wyraźnego akcentowania który to przypadek, mówi że zupełnie nie słyszy różnicy - czy to może być jakiś defekt w słyszeniu pewnych częstotliwości? Tylko to mi przychodzi do głowy. Może się ktoś spotkał z czymś podobnym? Na razie uczy się na pamięć...
    Mówi poprawnie, wyraźnie, bez problemów logopedycznych 
  • Moich uczę, że  jest zasada ortograficzna: przed samogłoskami "si", przed spółgłoskami "ś". Córka długo pisała z błędami zmiękczenia, dopiero ta zasada jej pomogła. 
    Podziękowali 1Gosia5
  • A ja mam dość ED. ..... Przynajmniej dziś:(
  • aga---p powiedział(a):
    A ja mam dość ED. ..... Przynajmniej dziś:(
    I tak bywa w ed. Trzymaj się!
    Podziękowali 1aga---p
  • Zdajemy matematykę w poniedziałek. Pierwsza liceum. Stres jest i po 4 h korków dziennie w te ostatnie dni...
  • Mój licealista jakby się budzi. Umówił się na dwa kolejne egzaminy. Ale on i uczy się sam, i zdaje sam. ;)
  • Kiedy osiągnął taki stan że uczy się sam ? @Skatarzyna
  • Moja z matmy musi mieć korki niestety...
  • Tak 5-6.
    Oprócz języków. 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • U mojego 6 klasisty widzę pewne światło w tunelu. 
  • Moja starała się, żeby zorganizowali egzamin z koreańskiego bo słyszałam, że jest taka możliwość, ale niestety się nie udało i będzie zdawać włoski.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Powinni znaleźć egzaminatora. Zdalnego nie powinno być problemem.
  • No może ze zbyt małą determinacją dowiadywaliśmy się. Chyba zapytam jeszcze raz  :)
  • Dziękuję @AB
    no właśnie mówili, że nie ma podstawy programowej
    ale z drugiej strony nie ma też rzeczy niemożliwych ( jak się człowiek uprze)
    chyba się postaram z całych sił o ten egzamin :)
  • Głupsze pytania do ministerstwa są wysyłane. Ja bym poprosila o wskazanie egzaminatora i poziomu jaki obowiązuje na danym etapie edukacji. Podstawą jest wtórna. Skoro może być chiński, czemu nie koreański?
  • edytowano styczeń 2021
    Słyszałam kiedyś, że język obcy może być każdy, ale kwestię egzaminów trzeba rozwiązać.
    W sumie temat zaczyna być dla nas ważny bo córka na poważnie zaczyna myśleć o orientalistyce.
  • u nas w szkole ktoś chciał zdawać chiński ale powiedzieli, że nie ma podstawy programowej i nie mogą. Egzaminatora by jakiegoś znaleźli, tak powiedzieli.
  • @Skatarzyna skąd info, że może być chiński? Jak koleżanka pytała kilka lat temu to powiedzieli, że nie.
  • Inny język nowożytny. Reszta jest kwestią ustaleń.  W naszej pierwszej szkole ED był do wyboru niemiecki albo niemiecki.
  • to wiem, że może być inny ale nasza szkoła twierdziła że z tych co do których jest podstawa programowa. Do chińskiego nie było.

    ale może jakby podrążyć temat w MEN to kto wie.
  • jednak w tym ED coś jest :)

    licealistka zdała matematykę na 5 ( a przedtem, w szkole miewała co roku zagrożenie)
    przez ostatni czas chodziła intensywnie na korki, powtarzała wzory przez sen i skupiała się na matmie na maxa
    i dokonała czegoś wielkiego ( jak dla mnie)
    czuję, że ta piątka bardzo  ją zbuduje i pokaże, że warto się starać, nie ma rzeczy niemożliwych jak wytrwale się dąży

    Deo gratias !!

  • Wow!!! Gratulacje!
    Podziękowali 1In Spe
  • Poza tym ona się zarzekała " nigdy więcej edukacji domowej" bo w podstawówce miała przez 2 lata.
    Czyli wniosek " nigdy nie mów nigdy"  :D
    Podziękowali 1Renka
  • Fizyka na 5 zdana ( I klasa LO)
    Ale sobie odświeżyłam materiał. Ja  :D
    Im bliżej egzaminu tym częściej słyszę
     "mama przepytasz?"  :)
    Podziękowali 2Aneczka08 Basja
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.