Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Piorunem w konsumenta.

edytowano luty 2021 w Ogólna
Byłem dziś w Żabce. Sprzedawca podchodzi... widzę że jest w masce z piorunem. Mówię głośno  "to jednak dziękuję bo pan ma maskę z piorunkiem". I wychodzę. Patrzył na mnie dziwnie. Dziecko moje w domu mówi że to niekulturalne. Była okazja do dłuższej rozmowy. A wy? Jakbyście się zachowali. Może jakiś dziwny jestem? 
«1

Komentarz

  • edytowano luty 2021
    Może jestem dziwny ale nie mogłem inaczej po tym jak mój kościół gdzie byłem chrzczony oblano kilka dni temu czerwoną farbą.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Ja bym powiedział, że wiele osób z mojej rodziny zginęło podczas II Wojny Światowej i nie akceptuję nazistowskiej symboliki. I też bym wyszedł.
    Podziękowali 4NC500 Prayboy Ida Klarcia
  • Ja też bym wyszła...w dyskusję że sprzedawcą wchodzić by mi się nie chciało ale wolałabym wybrać sklep gdzie sprzedawca podzielą moje przekonania 
    Podziękowali 1mamaw
  • Nazistowskie to są pozdrowienia z wyciągnięta ręką ale to jakoś nikomu nawet w IPN nie przeszkadza ;) 
    Trzeba mieć dużo fantazji i jeszcze więcej złej woli by błyskawica z nazistami łączyć 
  • Ale nie mam tu na myśli Ciebie Macku  tylko ten propagandowy chwyt prawicowych mediów które taki skojarzenia na siłę ludziom wciskają 
  • Nasz 14 letni syn chodzi w takiej maseczce.
    Nie mam tak łatwo, jak Wy. 
    Nie mogę po prostu wyjść...
    Podziękowali 1Aneta
  • agatak powiedział(a):
    Nazistowskie to są pozdrowienia z wyciągnięta ręką ale to jakoś nikomu nawet w IPN nie przeszkadza ;) 
    Trzeba mieć dużo fantazji i jeszcze więcej złej woli by błyskawica z nazistami łączyć 
    W innym wątku pisałem że ta błyskawica nie ma nic wspólnego z nazizmem. To znak Szatana opracowany przez Szanddor La Veya.  
  • Cart powiedział(a):
    Nasz 14 letni syn chodzi w takiej maseczce.
    Nie mam tak łatwo, jak Wy. 
    Nie mogę po prostu wyjść...
    Rany... współczuję 
  • Prayboy powiedział(a):
    agatak powiedział(a):
    Nazistowskie to są pozdrowienia z wyciągnięta ręką ale to jakoś nikomu nawet w IPN nie przeszkadza ;) 
    Trzeba mieć dużo fantazji i jeszcze więcej złej woli by błyskawica z nazistami łączyć 
    W innym wątku pisałem że ta błyskawica nie ma nic wspólnego z nazizmem. To znak Szatana opracowany przez Szanddor La Veya.  
    A wrzuć jakiś link poczytalbym sobie
  • Cart powiedział(a):
    Nasz 14 letni syn chodzi w takiej maseczce.
    Nie mam tak łatwo, jak Wy. 
    Nie mogę po prostu wyjść...
    Ale że przekonania takie ma czy tylko modny chce być? 
  • Cart powiedział(a):
    Nasz 14 letni syn chodzi w takiej maseczce.
    Nie mam tak łatwo, jak Wy. 
    Nie mogę po prostu wyjść...
    Kupiliscie mu, czy wyszył? 
    Żarcia odjąć, roboty dodać 
    Podziękowali 3Elf77 Isako awia
  • edytowano luty 2021
    @Prayboy
    Popatrz na to inaczej: to forma manifestacji, buntu albo próba utożsamiania się z grupą. Najrzadziej w sumie sprzeciwu.

    U naszego P. to bunt przeciwko nam, tradycyjnemu patrzeniu na świat, Kościołowi, wychowaniu, jakie w domu dostaje i temu, że przez to odstaje w jakiś sposób od reszty "świata". 

    Czego mi współczujesz? Dorastającego dziecka? Ktoś pali trawkę, inny chodzi na manify a jeszcze ktoś inny się tatuuje. W sumie ten piorunek w takim zestawieniu jest najmniejszym zlem.

    I jeszcze jedno: kiedyś nie pozwoliliśmy mu na coś.
    -"Wy mnie nie kochacie!- krzyknął.
    Odpowiedziałam: "gdybyśmy cię nie kochali, to ja bym chodziła z piorunkiem na gębie, a ciebie by na tym swiecie nie było".

    Zamrugał oczami i uciekł do pokoju.

    Co chcę przez to wszystko powiedzieć?
    Że życie nie jest zero-jedynkowe. Że jeśli nosisz na szyi krzyż, to powinieneś pokazać CZYM jest ten symbol- świadczy o Tym, który umarł za nieprzyjaciół. I jeśli go nosisz i szanujesz, to jesteś gotowy tak jak On umierać za nieprzyjaciół. 
    Czyli pana w sklepie.
  • O rety ja tam za pana z zabki z piorunem na ustach umierać na szczescie nie muszę
    Raczej umierało się w imię Jezusa i w obronie wiary a nie za pioruny 
  • Mają dużą córką ma ciekawe przemyślenia. Ma harcerki w zdr z piorunem.
  • U nas dziewczyna z piorunem teraz scholę prowadziła. Uczyła pieśni do Adoracji. 
    Psalmów naszą córkę między innymi. 
    Tylko ksiadz zobaczył pioruna skończyło się.
    Nie ma scholi. 
    Inna spiewala zespole posługującym przy uwielbieniach tez jej nie widzę. 
    Podziękowali 3Klarcia Prayboy Elf77
  • @Prayboy, brawo dla Ciebie za cywilną odwagę! Szczerze podziwiam. Nie wiem, czy bym się zdobyła na taką głośną uwagę. Raczej wyszła bez zakupów po cichu...
    Podziękowali 1Elf77
  • agatak powiedział(a):
    Nazistowskie to są pozdrowienia z wyciągnięta ręką ale to jakoś nikomu nawet w IPN nie przeszkadza ;) 
    Trzeba mieć dużo fantazji i jeszcze więcej złej woli by błyskawica z nazistami łączyć 
    Jednak bardziej przeszkadza nazistowski symbol Hitlerjugend, aniżeli rzymski salut.
    A poza tym - opozycja miała okazję sobie poużywać. Jakoś tak się składa, że Roman Giertych już im nie przeszkadza, stał się "ich".
    Nie przeszkadzają im także zwolennicy komunizmu, systemu chyba bardziej zbrodniczego, aniżeli nazizm.
  • Prayboy powiedział(a):

    W innym wątku pisałem że ta błyskawica nie ma nic wspólnego z nazizmem. To znak Szatana opracowany przez Szanddor La Veya.  
    Ma tyle wspólnego, że naziści ten symbol przyjęli za swój.
  • edytowano luty 2021
    Kajla powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Byłem dziś w Żabce. Sprzedawca podchodzi... widzę że jest w masce z piorunem. Mówię głośno  "to jednak dziękuję bo pan ma maskę z piorunkiem". I wychodzę. Patrzył na mnie dziwnie. Dziecko moje w domu mówi że to niekulturalne. Była okazja do dłuższej rozmowy. A wy? Jakbyście się zachowali. Może jakiś dziwny jestem? 
    Na pewno zmienisz poglądy sprzedawcy wdajac się w rozmowę czy pyskówke nad lada. Zawsze można zmienić sklep w ramach bojkotu konsumenckiego. Albo założyć maskę z własnym przekazem;)

    Dlatego nic więcej nie powiedziałem tylko wyszedłem. Tylko się za niego pomodliłem ale nie mówiłem mu tego. 
    Podziękowali 1Elf77
  • agatak powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    agatak powiedział(a):
    Nazistowskie to są pozdrowienia z wyciągnięta ręką ale to jakoś nikomu nawet w IPN nie przeszkadza ;) 
    Trzeba mieć dużo fantazji i jeszcze więcej złej woli by błyskawica z nazistami łączyć 
    W innym wątku pisałem że ta błyskawica nie ma nic wspólnego z nazizmem. To znak Szatana opracowany przez Szanddor La Veya.  
    A wrzuć jakiś link poczytalbym sobie

    Wątek: Okiem grafika. Wpis pierwszy 

  • Cart powiedział(a):
    @Prayboy
    Popatrz na to inaczej: to forma manifestacji, buntu albo próba utożsamiania się z grupą. Najrzadziej w sumie sprzeciwu.

    U naszego P. to bunt przeciwko nam, tradycyjnemu patrzeniu na świat, Kościołowi, wychowaniu, jakie w domu dostaje i temu, że przez to odstaje w jakiś sposób od reszty "świata". 

    Czego mi współczujesz? Dorastającego dziecka? Ktoś pali trawkę, inny chodzi na manify a jeszcze ktoś inny się tatuuje. W sumie ten piorunek w takim zestawieniu jest najmniejszym zlem.

    I jeszcze jedno: kiedyś nie pozwoliliśmy mu na coś.
    -"Wy mnie nie kochacie!- krzyknął.
    Odpowiedziałam: "gdybyśmy cię nie kochali, to ja bym chodziła z piorunkiem na gębie, a ciebie by na tym swiecie nie było".

    Zamrugał oczami i uciekł do pokoju.

    Co chcę przez to wszystko powiedzieć?
    Że życie nie jest zero-jedynkowe. Że jeśli nosisz na szyi krzyż, to powinieneś pokazać CZYM jest ten symbol- świadczy o Tym, który umarł za nieprzyjaciół. I jeśli go nosisz i szanujesz, to jesteś gotowy tak jak On umierać za nieprzyjaciół. 
    Czyli pana w sklepie.

    Mogę za Pana umierać ale nie muszę u niego kupować. Co do piorunka na masce dla mnie jest jednoznaczny z odwróconym krzyżem. Dlatego napisałem: współczuję. Jeśli ktoś nosi jakiś znak bezmyślnie czy w ranach buntu to nie oznacza że w przestrzeni nic złego się nie dzieje. Jest więcej zła a mniej dobra. Można dziecku spokojnie tłumaczyć pokazać materiały... Nikt nie mówi o złości czy wyzwiskach 
  • asiao powiedział(a):
    O rety ja tam za pana z zabki z piorunem na ustach umierać na szczescie nie muszę
    Raczej umierało się w imię Jezusa i w obronie wiary a nie za pioruny

    Życie chrześcijańskie składa się z rzeczy drobnych. Umrzeć za Jezusa to zaszczyt i nie każdy tego dostąpi. 
  • edytowano luty 2021
    Klarcia powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):

    W innym wątku pisałem że ta błyskawica nie ma nic wspólnego z nazizmem. To znak Szatana opracowany przez Szanddor La Veya.  
    Ma tyle wspólnego, że naziści ten symbol przyjęli za swój.
    Nie. Pojedynczy run nic nie znaczy. Ssmani nosili  podwójny. To o czym mówię jest opisane w innym wątku Okiem grafika. To znak Szatana i noszenie go to jak noszenie odwróconego krzyża. Chrześcijanie nie powinni tego robić i trzeba tłumaczyć ludziom. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano luty 2021
    taka ciekawostka historyczna jeszcze (autentyczny dokument)

    Podziękowali 2Elf77 Klarcia
  • Mt 24, 27:

    Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego.


    Coteras? Coteras?
    Podziękowali 2Prayboy Klarcia
  • edytowano luty 2021
    no to już przesada :-) nawet dla mnie, obaj wiemy że to chodzi o jednoczesne przyjście Jezusa na całym świecie a nie w jednym wybranym miejscu
    ale gratuluję błyskotliwości (notabene) fajny komentarz do tej mapy. Ale oczywiście bardziej mi chodziło o historyczną ciekawostkę. Bez kontekstu do omawianej sytuacji.
  • edytowano luty 2021
    Dla mnie nawiązanie do symboliki nazistowskiej jest bardzo trafne. Za Wikipedią:

    Runa sig (niem. Siegrune) symobolizowała zwycięstwo (niem. sieg). W swojej oryginalnej formie jako ᛋ w alfabecie runicznym wikingów (patrz: Fuþark młodszy) odpowiadała literze „s” – ᛋ reprezentowała również słońce (Sowilō). Jednakże, von List zreinterpretował tę literę jako symbol zwycięstwa, kiedy skompletował listę run w tzw. „runach armanicznych”[4].

    Podwójna runa sig została stała się symbolem SS w 1933 roku dzięki Walterowi Heckowi, SS-Sturmhauptführerowi, który pracował jako grafik dla Ferdinanda Hoffstattera – producenta emblematów i insygniów w Bonn[4]. Dwie runy sig narysowane obok siebie przypominały dwie błyskawice, które od razu zostały zaaplikowane przez wszystkie organizacje związane z SS – sam Heck zażądał zaledwie 2,5 marki Rzeszy za swoją pracę jako projektanta symboli. Symbole ᛋᛋ miały podwójne znaczenie: jako inicjały Schutzstaffel odczytywane były jako okrzyk „Zwycięstwo, Zwycięstwo!”[4]. Drugie użycie polegało na wykorzystywaniu run w piśmiennictwie: w okresie rządów narodowych socjalistów w Niemczech, niektóre maszyny do pisania wyposażone były w dodatkowy klucz pozwalający na pisanie, oprócz zwykłych liter, również i run, w tym m.in. podwójnej runy sig[5]. Podwójna runa sig widniała na hełmach, patkach kołnierzowych oraz sztyletach (SS Ehrendolch) Schutzstaffel, natomiast pojedyncza runa sig wykorzystywana była przez Hitlerjugend (HJ)[6].

    Dodatkowo, cel Strajku Kobiet, czyli eksterminacja chorych, jest zbieżny z polityką nazistów, którzy operowali kategorią "życia niewartego życia" i planowo mordowali ludzi z ułomnościami.

    Podziękowali 1Klarcia
  • @cart współczuje, moje narazie na poziomie głębokiej empati (czyszczą swoje skarbonki na akcje charytatywne) i nie myślą o tym że ludzie moga postulowac rozwiązywanie niepełnosprawności przez eksterminacje. Tym  bardziej że eugenika w USA zakładała likwidacje min ludzi głuchych , a moje niedosłuch więc liczę że nie wpadną na pomysł popierania takich działań . A taka Eugenika Brauna nie przekonuje go?  
  • Agmar powiedział(a):
    A taka Eugenika Brauna nie przekonuje go?  
    W warstwie historycznej tak. Ale przejście od Hitlera do współczesności to dla niego niezrozumiały bełkot.

    On ma 14 lat. Jemu się ideologia z faktami nie klei.
  • @Cart to interesujący moment życia, posiadanie nastolatków w domu. Obserwuję rodziny wokół chrześcijańskie, wierzące, praktykujące i różnie to bywa. Niektóre idą za rodzicami, inne w buncie odwracają się od kościoła. Na szczęście bunt mija i większość, tych nie za mocno pokiereszowanych wraca do tradycji i wartości domu. Sama mam nastolatki w domu...
    Podziękowali 3Cart AgaMaria Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.