Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1364365366367369

Komentarz

  • edytowano marzec 2021
    Tak na pierwsze skojarzenie: centralnie na środku brzuszka to lubią "bolec" robalsi. 
    Dopisek: a mówi już Twoje dziecko i powiedziało, że pępek je boli czy tylko pokazuje na pępek, na skórę i mówi że tu boli? Czy to boli skóra czy wewnątrz brzuszka? Jeszcze przepuklina przyszła mi do głowy ale to byś zauważyła raczej. Może wyjść przy dużym wysiłku, długotrwałym siłowym płaczu.
  • Aż sobie zetknęłam na aktualna fazę księżyca ...tak a propos robaków - pełnia była 1 marca. 
    A może ten ból jest związany z jakimiś alergicznymi sprawami?
  • Jest Pyrantelum w zawiesinie, bez recepty.
    Podziękowali 1madzikg
  • Może ma jakieś bolesne wzdęcia po tym serze? Agnicha zawsze w przypadkach bólu brzucha u dzieci pytała: kiedy była kupa? Może herbatki koperkowej jej zaparzyć?
  • edytowano marzec 2021
  • Trzylatka i półtoraroczna córka mają gorączkę i afty. Mniejsza miała gorączkę przez 4 dni, dziś tylko stan podgorączkowy, a starsza od przedwczoraj stan podkorączkowy. Obie kiepsko jedzą. Najlepiej im wchodzą zimne jogurty.... Co mogę podać? Jak pomóc? Obie chodzą rozdrażnione i posmutniałe.
  • Buzia wyraźnie boli je od wczoraj.
  • My na afty używamy Dezaftan, bez recepty. U nas też ostatnio były nawet ja miałam pierwszy raz w życiu. Ten żel łagodzi ból. Do jedzenia jakieś chłodne i miękkie rzeczy. 
    Podziękowali 1awia
  • Kasza manna, owsianka może, mało podrażniają,
    Podziękowali 1awia
  • Dzięki, sprawdzę ten Dezaftan. 
  • A jakieś półkania z szałwi?ktoś robił? Starsza by dała radę. Młodsza może by chociaż troszkę wypiła, ma to sens? Bo z nią może być problem żeby dała sobie posmarować.
  • @Awia, ja polewam wodą utlenioną, nierozcieńczoną. Tylko dziewczynki mogą mieć problem z wypluciem całości? Jeśli mają np na końcu języka, to bym spróbowała. Jak gdzieś głębiej to może chociaż na patyczku kosmetycznym? Działa przeciwbólowo przez jakiś czas i wydaje mi się, że szybciej goi. 
    Podziękowali 1awia
  • Czy ktoś tu używał suplementy z Podkowy dla koni, zwierząt domowych? Gdzieś czytałam, że polecano. Czy to jest bezpieczne dla człowieka?
  • @mamaw są bezpieczne. Dla zwierząt, zwłaszcza koni musi być czysty skład ( nie to co dla ludzi ;-)). I one taki mają. Można się jedynie przyczepić do węglanu wapnia, że za dużo mają ( nie wszystkie). Skuteczne.
  • Dzięki.
  • Używamy i kilka znajomych rodzin też. Znamy lekarza co poleca.
    Podziękowali 1mamaw
  • Pytanie: będę miała podane dożylne znieczulenie podczas kolonoskopii. Ile czasu po badaniu mogę prowadzić samochód?
  • Będę robiła jutro badania po ciąży, połogu itd, już jestem 11 miesięcy po, ale wreszcie się zbieram, co powinnam zrobić?

    Mam na liscie:
    Ft3
    Ft4
    TSH
    morfologia
    Sód
    Potas 
    Magnez
    Vit D
  • Glukoza na czczo nigdy nie zaszkodzi 
    Podziękowali 1MonikaN
  • Pozom żelaza lub ferrytyny
    Podziękowali 1MonikaN
  • @ganna4 mój brat w takiej samej sytuacji jednak wracał taksówką..
    Ale patrząc na jego stan, to po dwóch godzinach było w miarę ok.
    Podziękowali 1ganna4
  • Sunday powiedział(a):
    @ganna4 mój brat w takiej samej sytuacji jednak wracał taksówką..
    Ale patrząc na jego stan, to po dwóch godzinach było w miarę ok.
    Dzięki, ostatecznie znalazłam kierowcę.
  • Nie wiem gdzie, więc pytam tu. Mam dwa termometry i oba różnie pokazują (jeden elektroniczny drugi miał być rtęciowy ale raczej nie jest). Możecie polecić jakiś dokładny?
  • Bea, u dzieci zawsze dawałam nurofen 3x dziennie jako przeciwzapalny, z polecenia pediatry. 
    I może inhalacje żeby nos udrożnić? 
  • @Bea ja dostawałam ostatnio dicortineff ale to chyba na receptę. 
  • edytowano marzec 2021
    Na zapalenie oskrzeli dostaliśmy w zaleceniach ze 3 miesiące temu dla dwulatka
    Inhalacje rano i wieczorem: ventolin 1 amp:2 ml soli fizj, po 15 minutach Nebbud 1 amp/3 dni, Prospan 2x2,5 ml do g17.00/5 dni,kontrola za 3 dni.W dniu kontroli na 8 godz przed bez inhalacji. 

    Nie było mowy o stopniowym schodzeniu za to przypomnienie o myciu buzi po inhalacji sterydem. 
  • Mojego 2,5 latka od trzech dni w drugiej połowie nocy mocno swędzą dłonie od wewnątrz. Budzi go to. I mocno się drapie. Skóra wtedy wydaje się być napuchnięta.
    Mniej więcej też od 3-4 dni pojawiły mu się krosty na udach i delikatnie na przodzie klatki piersiowej, ale one poza jedną nocą go nie swędzą. 

    Czy może byc to alergia czy coś innego?
  • Próbujemy z koleżanką uruchomić. Czy ktoś wie do czego służy ten wylot w kondensatorze tlenu?
  • Taki czarny z prawej strony. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.