Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Polski Facebook

2

Komentarz

  • Miałeś raczej nie skorzystać  :D
  • Dołączyłam :) 
  • asiao powiedział(a):
    Czekam na zaproszenie :)
    Specjalnie dla Ciebie:
    https://ipolska.pl/invite/oVW9skDX
    Podziękowali 1asiao
  • Zarejestrowalam sie czekam na maila z potwierdzeniem
  • edytowano luty 2021
    Jestem :) jak Was znaleźć?
    Jestem tam jako Monia  ;)
  • Bez zaproszenia użytkownika, nie można się zarejestrować ? 
  • Oczywiście, że można.
    Podziękowali 1Quintana
  • @Maciek_bs Jak  twój syn chce wystartować z polskim facebookiem to niech najpierw zrobi porządnie stronę pod względem bezpieczeństwa i reklam. Funkcjonalności dla użytkowników można rozwijać stopniowo później.
    Daj znać jak zapukają smutni panowie, którzy chcieli by mieć pełen dostęp do danych.
  • Ale to nie jest strona, którą ktoś wydłubał w PHP po godzinach. Mastodon jest skomplikowanym programem napisanym w Ruby on Rails, rozwijanym od wielu lat i sprawdzanym pod kątem bezpieczeństwa przez specjalistów.

    A reklam w nim nie ma.
  • Kto jest właścicielem ?

  • Właścicielem instancji (serwera) pod adresem iPolska.pl jestem ja.

    Autorem programu jest Eugen Rochko z zespołem, jest udostępniany na licencji Affero General Public License.
  • Jak chcesz, może postawić własną instancję i poprzez protokół ActivityPub sfederować ją z pozostałymi. Na tym właśnie polega zabawa, że zamiast scentralizowanego Facebooka tworzymy sieć niezależnych serwerów, których nie da się kupić, ani ocenzurować.
  • A tu ciekawostka: aby wymusić korzystne dla siebie opłaty, Facebook zbanował Australię. Jeżeli Polska będzie podskakiwać, to też dostanie po uszach.

    https://www.theguardian.com/technology/2021/feb/18/facebook-blocks-health-departments-charities-and-its-own-pages-in-botched-australia-news-ban
    Podziękowali 2Klarcia NC500
  • @Maćku
    Ja się nie rozeznaję w tych nowinkach technicznych.
    Z dużymi oporami poszłam na TT, dopiero wtedy, gdy mi FB konto zablokował
    Udało mi się pozyskać liczne grono follower, w tym są politycy, księża i wiele innych wartościowych ludzi. Wyżej wspomniani nie mylą mi się, bo na ogół występują pod własnym imieniem i nazwiskiem, na każdym profilu jest też krótki opis jego właściciela.
    Jeżeli na tym, co reklamujesz będą obecni moi dyskutanci z TT , a do tego członkowie ekipy rządowej i opozycja, to wtedy tam pójdę.
  • Zaraz tam pójdę i ulżę swoim krwiożerczym   instynktom. :)
  • @Maciek_bs

    Lobby paliwowe też finansowało "badania" nad klimatem. I też żyło z dotacji, dużo większych niż energetyka odnawialna. Histeria wokół CO2 ma swoje dobre strony. Trump chrzanił, że wiatraki powodują raka i zabijają ptaki. Trzeba było sfałszowanych wyborów, żeby "prezydent" zamówił dobrze ponad pół miliona elektryków dla państwowej floty.
    Paliwa trują ale produkcja lantanowców do magnesów w prądnicach i silnikach też jest trująca. Póki co monopol na te metale mają Chiny; zmaleją dochody na Bliskim Wschodzie, w Rosji i w USA. Izrael może stracić rację bytu, chyba że ma pilnować szlaku komunikacyjnego.

    Bilans tego jest dodatni: tania, stosunkowo czysta energia dla każdego, dużych i małych. Tania, rozproszona energetyka generuje bogactwo, potrzebne aby pozwolić sobie na luksus jakim jest ochrona środowiska. I pomoże zmniejszyć skalę nędzy na Świecie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • NC500 powiedział(a):
    @Maciek_bs


    Bilans tego jest dodatni: tania, stosunkowo czysta energia dla każdego, dużych i małych. Tania, rozproszona energetyka generuje bogactwo, potrzebne aby pozwolić sobie na luksus jakim jest ochrona środowiska. I pomoże zmniejszyć skalę nędzy na Świecie.

    Nie wierzę w to. Gdy dostałam podwyżkę cen energii z uzasadnieniem, że to koszt wdrożenia pakietu klimatycznego, to mało mnie nie trafił szlag.
    Wielkim tego świata wcale nie zależy, aby maluczkim dobrze się żyło - widzę, że w Niemczech już zaprzestano troszczyć się o najuboższych* - a już tym bardziej mają gdzieś "zmniejszenie skali nędzy na Świecie."
    Jestem przekonana, że ta czysta energia, to kolejny sposób na zarobienie hajsu, nielicznym tylko dostępny.

    Miałam pełną świadomość, że celem zapewnienia socjalnego minimum jest zabezpieczenie spokoju osób zasobnych materialnie. Jeżeli ktoś kradł, to z hobby, a nie z konieczności. Teraz już chyba zasobni się zabezpieczyli, bo państwowa pomoc dla bidusiów odchodzi w przeszłość.
    Córka mówiła mi, że w ubiegłym tygodniu, w Mannheim była akcja. Rozdawano duże paczki żywnościowe, każdemu, kto chciał. Jeden warunek - pozwoli się nagrać kamerą.
    Podziękowali 1NC500
  • edytowano marzec 2021
    Węgrzy budują własne media społecznościowe. Maja dość cenzury amerykańskich gigantów
    Na Węgrzech powstał wolny od cenzury portal społecznościowy. To odpowiedź na totalitarne praktyki lewicy i amerykańskich gigantów Internetu.
    Twórcy twierdzą, że jest całkowicie wolny od cenzury. Zabronione jest tylko używanie symboli swastyki i komunistycznych, co jest zgodne z węgierskim prawem.
    https://nczas.com/2021/01/10/wegrzy-buduja-wlasne-media-spolecznosciowe-maja-dosc-cenzury-amerykanskich-gigantow/

    https://hundub.com/


    Podziękowali 1Klarcia
  • Byłam na Albicli przez moment, żenada totalna.
    Inna sprawa, że Facebook może mi się pod wieloma względami nie podobać (Cambridge Analitica itp.), ale jest najbardziej użyteczny. Najwygodniej jest się za jego pomocą komunikować ze znajomymi z zagranicy, pozostawać w kontakcie z nowo poznawanymi osobami. Owszem, mogę sobie założyć jakieś konto na totalnie niszowej platformie i siedzieć tam z dwoma koleżankami, które zaproszę, ale nie daje mi to tych możliwości, co Facebook.
  • Zawsze jest początek kiedy powstawał facebook, tez był dla kilku kolegów, ludzie mają dosyć tendencyjnej cenzury.
  • A ja właśnie dostałem bana na FB na 24h za wpis pro-life. Gdyby mnie zbanowali na amen, to szukajcie mnie na iPolska.pl.
    Podziękowali 2NC500 Rejczel
  • Maciek_bs powiedział(a):
    A ja właśnie dostałem bana na FB na 24h za wpis pro-life. Gdyby mnie zbanowali na amen, to szukajcie mnie na iPolska.pl.
    Nie pomawiaj. SB FB jest jak cesarzowa, poza wszelkim podejrzeniem.
  • Podjąłem decyzję, że wynoszę się z FB z prywatnymi wpisami. Przeżyłem dzieciństwo pod rządami komunistów i więcej nie potrzebuję.

  • Aj, waj, wielkie mi co!
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Podjąłem decyzję, że wynoszę się z FB z prywatnymi wpisami. Przeżyłem dzieciństwo pod rządami komunistów i więcej nie potrzebuję.
    Co napisałeś?
  • Ostatnio gość napisał, że wyklęci to byli mordercy.
    Ja napisałem, że masz ubeckie podejście.
    Dostałem bana na 24h.
    W jego wpisie nie dopatrzono się niczego złego, mimo, że też zgłosiłem.
    Podziękowali 1Rejczel
  • > Co napisałeś?

    Dodałem mema pro-life. W ciągu wieczora dotarł do 12.000 osób. A następnie dostałem bana. Taka jest cena sukcesu :)
  • > alternatywne prawicowe fejsbuki

    Trudno mi powiedzieć, bo jedyny prawicowy fejsbuk, w jakim uczestniczyłem, czyli Parler, został wysadzony przez lewicę w powietrze po przegranej Trumpa.
    Podziękowali 1MagdaD
  • Czy to jeszcze działa?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.