Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak dostać bana na Facebooku?

„Dajemy użytkownikom możliwości wyrażania swoich poglądów i poruszania spraw, które są dla nich ważne”, deklaruje Facebook w swoim regulaminie. Ale nie wszystkie poglądy i sprawy są mile widziane. Doświadczyłem tego na własnej skórze, kiedy udostępniłem mema polemizującego z argumentami Strajku Kobiet. „Dostaniesz za to bana” – skomentowała bardziej doświadczona znajoma. Już po kilku godzinach okazało się, że miała rację.

Podziękowali 3Elf77 Klarcia Aneta
«1

Komentarz

  • Maciek_bs powiedział(a):
    „Dajemy użytkownikom możliwości wyrażania swoich poglądów i poruszania spraw, które są dla nich ważne”, deklaruje Facebook w swoim regulaminie. Ale nie wszystkie poglądy i sprawy są mile widziane. Doświadczyłem tego na własnej skórze, kiedy udostępniłem mema polemizującego z argumentami Strajku Kobiet. „Dostaniesz za to bana” – skomentowała bardziej doświadczona znajoma. Już po kilku godzinach okazało się, że miała rację.

    A możesz i tu tego mema udostępnić?
  • edytowano marzec 2021
    A co konkretnie jest w nim obrzydliwego?

    Bo jeżeli razi Cię porównanie aborcji do Holocaustu, to niestety aborcje są dużo gorsze, niż Holocaust. Według danych WHO rocznie zabija się do 50 milionów dzieci.
    Podziękowali 2Klarcia Rogalikowa
  • @Atlantyk ,chodzi o demoniczna przewrotność podejścia Mengele: nie adoptowałes Żyda to stul dziób i czuj się winny zbrodni.
  • edytowano marzec 2021
  • Niestety nie ma zgody na ślizganie się na granicy, na walniecię po oczach.
    Oczywiście tylko w jedną stronę.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Nie rozumiem oburzanka na tego mema. 
    Niechcący podziękowalam. 

    Też uważam ten mem za wstrętny. 
  • > Też uważam ten mem za wstrętny. 

    Czy możesz napisać, dlaczego?
  • Ten mem to prosta i słuszna analogia.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > Też uważam ten mem za wstrętny. 

    Czy możesz napisać, dlaczego?
    Nie mogę,  bo nie wiem. Budzi we mnie sprzeciw, dla mnie jest podły i wstrętny. 
    Podziękowali 1agatak
  • Podałaś właśnie standardowy argument aborcjonistów. Odpowiadam na niego w swoim felietonie. Z faktu, że komuś nie pomagam nie wynika, że można go zamordować. Na przykład Tobie nie pomagam i uważam, że nie wolno Ci robić krzywdy. Nie ma w tym sprzeczności.
  • Ten mem jest właśnie idpowiedzia na powyższą manipulację,  tak jak by nie można było potępiać gwałtu na kobietach, jeśli się nie prowadzi ochronki dla zgwalconych i maltretowanych.
  • Alez ja bardzo często się spotykam z takim argumentem od zwolenników aborcji. 
    Podziękowali 3Klarcia Katanna Joannna
  • Nie zgadzamy się ze słowami Mengele i tak samo ze słowami zwolenników aborcji.
    Tu leży clue tego memu.
  • Atlantyk powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Alez ja bardzo często się spotykam z takim argumentem od zwolenników aborcji. 
    A jak myślisz dlaczego?
    Może moje pytanie jak pomagacie tym rodzinom jest jednak odpowiednim.
    No tak odpowiedzi nie dostanę bo nie robicie nic poza modlitwą!

    Nie potrafię ogarnąć nicków, czyli nie zapamiętuję wypowiedzi  konkretnej  osoby.
    Wiem natomiast że były i są na grupie osoby, które przysposobiły upośledzone dzieci.
    Zarazem nie znaczy to, iż można godzić się z zabijaniem dzieci, które nie mają szans na przysposobienie.   
  • @Atlantyk ten  cytat Mengele  z czasów  wojny można  przełożyć w ten sposób  jeżeli ja nie pomagam fizycznie  przy opiece nad dzieckiem  które urodziło  się nie pelnosprawne ani nie pomagam finansowo takiemu dziecku  lub jego opiekunom  nie mam prawa bronić jego życia  , w ten sam sposób  Mengele  uważał że kto nie wziął pod opiekę  Żyda nie ma prawa protestować  przeciwko temu ludobójstwo. Czyli sens jest ten sam zmieniła się tylko grupa ludzi która można bezkarnie zabić  i wtedy i teraz używano do tego lekarzy  .
    Tekst o tym że  po za modlitwą nikt nic nie robi jest niesprawiedliwy  bo 
    1 w większości  rodzin tu na forum  są takie dzieci jak nie własne to adoptowane 
    2 pracują tu ludzie w wolontariacie  
    3 są wspierane  finansowo ośrodki dla osób  chorych 
    4 są organizowane np środki na remonty oddziału  w szpitalu 
    Są to działania lokalne o których nie słychać  w tv  czy innych mediach 
    Podziękowali 2Klarcia Joannna
  • Atlantyk najwyraźniej totalnie nie ogarnęła ironii i kontekstu. Zrozumiała dosłownie, to nic dziwnego, że się zbulwersowała. 
  • edytowano marzec 2021
    Aż nie mogę się to uwierzyć... 
  • No to teraz rozumiecie, dlaczego mem został skasowany, a ja poniosłem karę. Nie wolno prowokować ludzi do myślenia.
  • @Atlantyk co cię obchodzi komu i jak pomagam? Bo mam swoje zdanie w kwestii aborcji? I uważam że życie jest wartością? Nie uważam że powinnam się tłumaczyć zwolennikom aborcji komu pomagam. Mogę odbić piłeczkę a komu oni pomogli ci zwolennicy? Tzn że jak nie pomagam w DPS przy staruszkach albo rodzinom które zajmują się schorowanymi dziadkami i terminalnie chorymi to nie mam prawa być przeciwnikiem eutanazji?
    A modlitwa jest najważniejszą pomocą i czasem są ludzie którzy poza modlitwą nie mogą nikomu pomóc. Albo się wierzy w Pana Boga albo nie. Chyba że myślisz że będę się za ciebie modlić jest pustym słowem, za którym nic nie idzie. Ale tu akurat każdy myśli według siebie.
  • magada powiedział(a):
         @beatak  powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    > Też uważam ten mem za wstrętny. 

    Czy możesz napisać, dlaczego?
    Nie mogę,  bo nie wiem. Budzi we mnie sprzeciw, dla mnie jest podły i wstrętny. 
    A takie teksty w stronę proliferów są podłe i wstrętne, czy już nie, bo wtedy "inna moralność" nagle obowiązuje? 
    A co podłego jest w pytaniu o to, czy prolifer pomaga matkom z niepełnosprawnymi urodzonymi już dziećmi? skoro mieni się proliferem, to logiczne jest, ze oprócz gadania i oceniania innych też pomaga? Czy jednak tego nie robi i dlatego to pytanie budzi tyle emocji, że ktoś tworzy nawet memy z Mengele? 

    Ja takich pytań nie zadaję, bo nie moją rolą jest rozliczanie innych z tego, jak komuś pomagają, ale widze, że to jednak bolesne pytanie dla niektórych. Może dlatego, że bycie proliferem uskuteczniają w sferze wyłącznie deklaratywnej.
  • Nie jest nasza rola rozliczanie innych z tego jak komuś pomagają ale rozliczanie, żeby nie zabijali innych - już tak. Mam prawo wystąpić w obronie życia drugiego człowieka, nawet jeśli sama nie działam czynnie w żadnej fundacji. Mam prawo protestować przeciwko cichemu ludobójstwu na życzenie. Uważam to wręcz za moralny obowiązek.
  • edytowano marzec 2021
    Czym się różni holocaust od aborcji? Bo moim zdaniem jedynie skalą i to na niekorzyść tej drugiej gdyż ofiar jest więcej.
    I nie będę nikogo rozliczać z tego czy pomaga. I to akurat takim rodzinom. Jest wiele osób w otoczeniu którym trzeba i można pomagać, nie są to koniecznie rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. I nie znaczy to że jeśli spotkam taką rodzinę na swojej drodze w okolicy to im nie pomogę i odwrócę się plecami. Natomiast po to by uspokoić sumienie morderców nie będę specjalnie wyszukiwać takich rodzin, bo jak powiedziałam jest wiele osób przynajmniej w moim otoczeniu którym trzeba i można pomóc. Nie zaadoptujemy też dziecka z że, bo nikt nam nie da dziecka do adopcji. Ale gdyby w okolicy jakiemuś dziecku działa się krzywda i trzeba by było znaleźć mu opiekę to wiem że nie mielibyśmy żadnych oporów żeby je przygarnąć. 
    Myślę że pomoc nie polega na tym że szuka się osób którym trzeba pomóc tylko że reaguje się na sytuacje które dzieją się wokół.
    Ludzie dawno to zatracili. Wolą zamykać się w swoich problemach. 
    Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
  • edytowano marzec 2021
    Podziękowałam w pierwszym poście bo oburzył mnie ban fb. Niestety dla mnie mem jest nieodpowiedni. Dla mnie, być może dla innych nie ma tu analogii do aborcji. Czemu? Bo to się nie trzyma realności. Jest głupim żartem z holokaustu. Zdaję sobie sprawę, że zwolennicy aborcji też nie odnoszą się do realnych argumentów, często pomijają biologię. Jednak nie widzę w tym memie nic, co mogłoby naprowadzić ich na właściwą drogę myślenia. To jest prześmiewcze i nie rozumiem celu publikacji tego. Ale być może jestem miś o małym rozumku
    Podziękowali 1beatak
  • Ale memy mają być prześmiewcze i pokazywać absurd jakiegoś sposobu myślenia a nie umoralniać czy zmieniać myślenie.
    Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
  • Są tematy, które wymykają się uronii i absurdowi. Same w sobie wydają się być nieprawdopodobne. Nie miżna uwierzyć, że są dziełem człowieka.
  • Bo te argumenty o adopcji dzieci niepełnosprawnych są żałosne, tak samo jak byłaby wypowiedź o holokauście, i tu i tu jest zbrodnia, tylko jedna z nich jest uważana obecnie za prawo człowieka i kraje, które zakazują tej zbrodni są piętnowane i kto tego nie widzi, tego mem oburza.
    Podziękowali 2Gosia5 Klarcia
  • Wolność stała się wartością nadrzędną. Stała się ważniejsza niż życie i prawo do niego.
    Podziękowali 1GrzegorzW
  • Rejczel powiedział(a):
    Nie jest nasza rola rozliczanie innych z tego jak komuś pomagają ale rozliczanie, żeby nie zabijali innych - już tak. Mam prawo wystąpić w obronie życia drugiego człowieka, nawet jeśli sama nie działam czynnie w żadnej fundacji. Mam prawo protestować przeciwko cichemu ludobójstwu na życzenie. Uważam to wręcz za moralny obowiązek.
    Ależ rozliczaj, tylko zastanów się głęboko, czy lajkowanie i popieranie memów z Mengele to na pewno na droga.

     I ile dobrego osiągnął ktoś, kto to udostępnia, tego broni i próbuje udowadniać, że to dla dobra dzieci nienarodoznych. Ilu nieprzekonanych przekonał ten mem? Śmiem wątpić, że nikogo. Przekonani, owszem, jak widzą są z siebie dumni, ze tak dzielnie walczą z aborcją..... wrzucając prześmiewcze memy o innej tragedii ludzkości.
  • Ja to dostrzegam, a mem mi się nie podoba. Po prostu uważam, za niestosowne żarty z holocaustu. Na siłę można we wszystkim znaleźć analogię. 
    Co nie zmienia faktu, że nie ma obowiązku pomagania, aby być prolife. I każdy sam może wybrać swoja działkę, gdzie chce się realizować. 
    Podziękowali 2beatak In Spe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.