Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1364365366367369

Komentarz

  • edytowano marzec 2021
  • Trzylatka i półtoraroczna córka mają gorączkę i afty. Mniejsza miała gorączkę przez 4 dni, dziś tylko stan podgorączkowy, a starsza od przedwczoraj stan podkorączkowy. Obie kiepsko jedzą. Najlepiej im wchodzą zimne jogurty.... Co mogę podać? Jak pomóc? Obie chodzą rozdrażnione i posmutniałe.
  • Buzia wyraźnie boli je od wczoraj.
  • My na afty używamy Dezaftan, bez recepty. U nas też ostatnio były nawet ja miałam pierwszy raz w życiu. Ten żel łagodzi ból. Do jedzenia jakieś chłodne i miękkie rzeczy. 
    Podziękowali 1awia
  • Kasza manna, owsianka może, mało podrażniają,
    Podziękowali 1awia
  • Dzięki, sprawdzę ten Dezaftan. 
  • A jakieś półkania z szałwi?ktoś robił? Starsza by dała radę. Młodsza może by chociaż troszkę wypiła, ma to sens? Bo z nią może być problem żeby dała sobie posmarować.
  • @Awia, ja polewam wodą utlenioną, nierozcieńczoną. Tylko dziewczynki mogą mieć problem z wypluciem całości? Jeśli mają np na końcu języka, to bym spróbowała. Jak gdzieś głębiej to może chociaż na patyczku kosmetycznym? Działa przeciwbólowo przez jakiś czas i wydaje mi się, że szybciej goi. 
    Podziękowali 1awia
  • Czy ktoś tu używał suplementy z Podkowy dla koni, zwierząt domowych? Gdzieś czytałam, że polecano. Czy to jest bezpieczne dla człowieka?
  • @mamaw są bezpieczne. Dla zwierząt, zwłaszcza koni musi być czysty skład ( nie to co dla ludzi ;-)). I one taki mają. Można się jedynie przyczepić do węglanu wapnia, że za dużo mają ( nie wszystkie). Skuteczne.
  • Dzięki.
  • Używamy i kilka znajomych rodzin też. Znamy lekarza co poleca.
    Podziękowali 1mamaw
  • Pytanie: będę miała podane dożylne znieczulenie podczas kolonoskopii. Ile czasu po badaniu mogę prowadzić samochód?
  • Będę robiła jutro badania po ciąży, połogu itd, już jestem 11 miesięcy po, ale wreszcie się zbieram, co powinnam zrobić?

    Mam na liscie:
    Ft3
    Ft4
    TSH
    morfologia
    Sód
    Potas 
    Magnez
    Vit D
  • Glukoza na czczo nigdy nie zaszkodzi 
    Podziękowali 1MonikaN
  • Pozom żelaza lub ferrytyny
    Podziękowali 1MonikaN
  • @ganna4 mój brat w takiej samej sytuacji jednak wracał taksówką..
    Ale patrząc na jego stan, to po dwóch godzinach było w miarę ok.
    Podziękowali 1ganna4
  • Sunday powiedział(a):
    @ganna4 mój brat w takiej samej sytuacji jednak wracał taksówką..
    Ale patrząc na jego stan, to po dwóch godzinach było w miarę ok.
    Dzięki, ostatecznie znalazłam kierowcę.
  • Nie wiem gdzie, więc pytam tu. Mam dwa termometry i oba różnie pokazują (jeden elektroniczny drugi miał być rtęciowy ale raczej nie jest). Możecie polecić jakiś dokładny?
  • Bea, u dzieci zawsze dawałam nurofen 3x dziennie jako przeciwzapalny, z polecenia pediatry. 
    I może inhalacje żeby nos udrożnić? 
  • @Bea ja dostawałam ostatnio dicortineff ale to chyba na receptę. 
  • edytowano marzec 2021
    Na zapalenie oskrzeli dostaliśmy w zaleceniach ze 3 miesiące temu dla dwulatka
    Inhalacje rano i wieczorem: ventolin 1 amp:2 ml soli fizj, po 15 minutach Nebbud 1 amp/3 dni, Prospan 2x2,5 ml do g17.00/5 dni,kontrola za 3 dni.W dniu kontroli na 8 godz przed bez inhalacji. 

    Nie było mowy o stopniowym schodzeniu za to przypomnienie o myciu buzi po inhalacji sterydem. 
  • Mojego 2,5 latka od trzech dni w drugiej połowie nocy mocno swędzą dłonie od wewnątrz. Budzi go to. I mocno się drapie. Skóra wtedy wydaje się być napuchnięta.
    Mniej więcej też od 3-4 dni pojawiły mu się krosty na udach i delikatnie na przodzie klatki piersiowej, ale one poza jedną nocą go nie swędzą. 

    Czy może byc to alergia czy coś innego?
  • Próbujemy z koleżanką uruchomić. Czy ktoś wie do czego służy ten wylot w kondensatorze tlenu?
  • Taki czarny z prawej strony. 
  • @polly znasz się może na tym?
  • @Polly znasz się może na tym?
  • Regulacja przepływu?
    Powinna być taka szklana jakby rurka z cyferkami od 1 do 5 i w środku skacząca piłeczka, wskazująca cyferkę. Pokręć @Engi i zobacz czy jak kręcisz, to piłeczka podskakuje.
    W zależności od wartości saturacji regulujemy przepływ, by był możliwie jak najsłabszy. Saturacja ma być min 96. Jeśli osiąga się to przy tlenia na 1, to nie trzeba więcej, jeśli nie, to podkręcamy. Jeśli spada poniżej 90, wzywa się lekarza, przy dusznościach pogotowie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.