Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Modlitewnik do I  Komunii

Nie mogę wybrać się do sklepu by obejrzeć i ocenić sama - z jakiego wydawnictwa i w czyim autorstwie jest dobra książeczka komunijna...
Mam  w domu egzemplarz z 2000 roku wyd Apostolicum  ks Stanisława Chabińskiego i podoba mi sie nim, że ma sporo objaśnień, wskazań.  Czy w każdych teraźniejszych książeczkach tak jest? Poradźcie  proszę!

Komentarz

  • Byłam na Mszy, na której święcono książeczki do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych. Masakra. Zamiast dać dzieciom Biblię i uczyć je karmienia się Słowem Bożym, to daje się "pacierzy klepanie".
    Nie dziwcie się więc, że kościoły będą coraz bardziej puste, a dobrze będzie gdy młodzi do "sekty" (reformowani protestanci, np. zielonoświątkowcy) trafią; nie zasilą szeregi lewactwa.
  • @Klarcia Pismo Święte też dostaną, nieraz nawet kilka egzemplarzy :) Książeczki się przydają. Dzieci uczą się z nich podstaw katechizmu. Sa tam wszystkie litanie, np.loretanska czy do Sw.Jozefa, pieśni.
    Podziękowali 1Aga85
  • @Pipijo moi mają:
    i

    Ten pierwszy jest typowo dla małych dzieci. Prostszy. W rachunku sumienia są pytania dla tego wieku.

    Ten drugi jest dużo bardziej rozbudowanym modlitewnikiem, więcej modlitw, dłuższe objaśnienia. Np. rachunki sumienia są różne, także dla starszych.
    Podziękowali 1Pipijo
  • bardzo polecam Przewodnik modlitwy

    nie jest typowo dziecięcy, tzn. jest znacznie bardziej obszerny, więc może dla dziecka małego to za dużo, ale tak na przyszłość - jako modlitewnik, przewodnik naprawdę wspaniały i mądry

    Podziękowali 1Pipijo
  • Co to jest klepanie pacierzy? Moim zdaniem podstaw wiary należy się uczyć. Moje znają wszystkie regułki. Nie znaczy to że zawsze modlimy się regułkami. Moje np bardzo lubią modlić się litaniami. Do tego przydają się książeczki bo trudno znać na pamięć każdą litanię. To znaczy że odejdą z kościoła bo klepią paciorki?
    W ksiazeczkach jest też rachunek sumienia przydatny dla mniejszych dzieci. 
    Podziękowali 2Joannna Pipijo
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.