Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Transpłciowe dziecko i Pawłowicz

https://www.google.com/amp/s/noizz.pl/lgbt/nagonka-krystyny-pawlowicz-na-transplciowe-dziecko/mekqrc2.amp
Słyszeliście o tej sprawie? Jaką jest wasza opinia? Czy Pawłowicz przesadziła czy media rozdmuchały?
«134

Komentarz

  • Moim osobistym zdaniem jeśli dziecko jest takiej płci to trzeba mówić do niego jakiej jest płci. Lecz im więcej o tym czytam to wydaje się być zawirowanie i może się zdarzyć że ktoś ma jakieś zaburzenia w środku, nie koniecznie psychiczne... Zakręcone to.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Największą krzywdę to chyba jednak rodzice temu dziecku zrobili a Pawłowicz wg mnie może zbyt emocjonalnie (ale widać dla niej to ważny temat że budzi takie emocje) nazwała rzeczy po imieniu 
    Podziękowali 1paulaarose
  • Płeć jest obiektywnym faktem, a nie przejawem czyjegoś kaprysu. Jeżeli dziecko bawi się w osobę płci przeciwnej, to mądrzy rodzice powinni to wygaszać, a nie wzmacniać. A przypadek z Konstancina, kiedy dyrektorka chce zmuszać nauczycieli do udziału w zabawie dziecka, to prawdziwy skandal.
  • @Maciek_bs To prawda, rodzice zrobili źle, dziecko będzie miało duże problemy przez to. Ale też czy  masz może jakaś wiedzę jak to wygląda w przypadku osób które mają np dodatkowy chromosom? Jak to wygląda u takich osób? Ciekawi mnie to zagadnienie
  • Zgadzam się ogólnie że za dużo jest teraz przypadków gdzie ludzie nagle czują się innoplciowi... Zastanawia mnie tylko czy jakieś zaburzenia chromosomów mają na to wpływ czy to szatański podstęp głównie?
  • Ciekawe co z "bezpiecznym środowiskiem" dla reszty dzieci, które widzą że dorośli sfiksowali do reszty. Mowa o 10 latkach, przypominam. Dodatkowo, jeśli ta uchwała rady pedagogicznej jest prawdziwa to co z nauczycielami którzy się nie zgadzają na ten obłęd? 
  • Na fb forum Podkowy postępowa Podkowa zachwyca się postawą szkoły i rodziców. 
  • @E.milia Moim zdaniem ta uchwała rady była zupełnie niepotrzebna. Powinni się podejść do tego inaczej, bez robienia afery i wydziwniania.
  • Dla mnie to jednak wewnętrzna sprawa tej szkoly, rodziców i dziecka, zwłaszcza, ze nie zostało przytoczone to w sensie - jest taka szkola w Polsce w której (...) + moge słuzyc dokładnymi danym, jeśl ktos nie wierzy, tylko od razu podano dokladna lokalizacje, dyrektora, dane dziecka pozwalające je zidentyfikowac w życiu, a nie tylko jako "fakt" medialny.
  • nie mogę się oprzeć wrażeniu, że użytkownik paulaarose jest zadaniowany
    Podziękowali 2Leli joanna_1991
  • Szkoła niepotrzebnie sankcjonowala uchwała coś, co ewentualnie można załatwić bez tych wszystkich formalności.
    Natomiaat zachowanie Pawłowicz to dno i 7 metrów mułu. Chamstwo i prostactwo straszne. 
    Osoby, która - przypominam - jest sędzia TK i miała powstrzymać się ok jakichkolwiek komentarzy w sferze publicznej.
    Odrażająca kobieta. Serio, od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy jej pomoc specjalistyczna jest potrzebna. 
    I uprzedzając wszelkie pouczania mnie nt domorosłych diagnoz dodam, że wiele osób na takie zachowanie zastanawia się, czy z takimi osobami jest wszystko ok.
    Pawłowicz chamstwem, tupeciarstwem, wulgarnoscią, brakiem taktu i wychowania, pobudzeniem emocjonalnym i słowotokiem bije na głowę wszystkich 
  • edytowano kwiecień 2021
    Szokują mnie Wasze wypowiedzi
    W grupie mojej córki jest dziewczynka wygląda jak chłopiec,  włosy jak chlopiec bawi się z chłopcami i ubierać się chce jak chłopiec. Rodzice a zwłaszcza dziadkowie długo walczyli wciskając ją w sukienki, zmuszając, babcia wyśmiewałam na głos chłopięcy strój,   wywoływało to u niej prawdziwą rozpacz i wstyd że ma chodzić ubrana jak dziewczynka 
    Odpuścili ostatnio wiem od przedszkolanki 
    Na zdjęciu nie zgadlbys że to dziewczynka. Poprostu ładny i bystry chłopczyk....

    Naprawdę uważacie że są jacyś rodzice którzy nakręciliby takie sytuacje
    Bo dla mnie to dramat całej tej rodziny i to z czym właśnie będą się jeszcze mierzyć w przyszłości...
     dzieci z grupy nie mają z tym żadnego problemu 
    Domorosli z Was diagności 
    Odmieńców najlepiej wybatozyc to im przejdzie ... 
    A z tym monstrum beż krzty kultury Pawłowicz się identyfikujecie... szok
  • @agatak moim zdaniem ubieranie się to jedno, wypowiedź Pawłowicz była niepotrzebna w zasadzie.
  • Uważam ogólnie że źle do tego podeszli wszyscy. Nie zmienię zdania w kwestii że mówienie do dziecka imieniem innej płci jest przesadne, ale rozdmuchiwanie tej sprawy też jest słabe trochę.
  • Żaden 10 latek nie chciałby być nazywany dziewczynka bez naprawdę poważnego powodu i odwrotnie 
    To wiek w którym chłopcy i dziewczynki trzymają się osobno . Nie bawią się ze sobą a dla chłopaka to obciach zadawać się z grupą dziewczyn 
    I nie pisze tu o rodzeństwie kuzynostwie czy sąsiedztwie gdzie są oczywiście bliskie zabawy i przyjaźnie indywidualne chłopców i dziewczynek wyniesione z dzieciństwa. tylko o zachowaniu dzieci w grupie rówieśniczej, szkolnej 



  • agatak powiedział(a):
    Szokują mnie Wasze wypowiedzi
    W grupie mojej córki jest dziewczynka wygląda jak chłopiec,  włosy jak chlopiec bawi się z chłopcami i ubierać się chce jak chłopiec. Rodzice a zwłaszcza dziadkowie długo walczyli wciskając ją w sukienki, zmuszając, babcia wyśmiewałam na głos chłopięcy strój,   wywoływało to u niej prawdziwą rozpacz i wstyd że ma chodzić ubrana jak dziewczynka 
    Odpuścili ostatnio wiem od przedszkolanki 
    Na zdjęciu nie zgadlbys że to dziewczynka. Poprostu ładny i bystry chłopczyk....

    Naprawdę uważacie że są jacyś rodzice którzy nakręciliby takie sytuacje
    Bo dla mnie to dramat całej tej rodziny i to z czym właśnie będą się jeszcze mierzyć w przyszłości...
     dzieci z grupy nie mają z tym żadnego problemu 
    Domorosli z Was diagności 
    Odmieńców najlepiej wybatozyc to im przejdzie ... 
    A z tym monstrum beż krzty kultury Pawłowicz się identyfikujecie... szok
    Tolerancjonizm w natarciu. 
  • Pociągnijmy zatem wąteczek. Co z WC? Osobne dla tego dziecka? Dyskryminacja, stygmatyzacja, faszys! Nakazać chodzenie do męskiego? Nie wolno, wszak to Agnieszka! Zostaje dziewczęcy.  A co z prawem do bezpieczeństwa (nie w kontekście napaści seksualnej, tylko obecności osoby odmiennej płci biologicznej!) pozostałych dziewczynek? Dlaczego 7, 8 latki mają być zmuszane wbrew dowodom biologicznym do uznawania kolegi za koleżankę? Skoro jak twierdzicie, w tym wieku chłopcy i dziewczynki samorzutnie starannie izolują się od siebie - dlaczego niszczyć tę potrzebę intymności wśród dzieci swojej płci przez wprowadzanie tam chlopaka w sukience?
  • edytowano kwiecień 2021
    A ja bym leczył za bluzgi na temat prof. Pawłowicz. Taka nienawiść może doprowadzić do zbrodni.

    Co napisała? To, co wszyscy w tym środowisku wiedzą.

    Podziękowali 3Pioszo54 Elf77 Klarcia
  • @Maciek_bs A czy jak osoba ma np zaburzenia chromosomów to da się to sprawdzić czy to generalnie problem duchowo psychiczny?
  • edytowano kwiecień 2021
    @Tomasz i Ewa Ja tam nie mam nic nawet do tego że nawet dorośli ubierają się inaczej, póki czują się zgodnie z płcią jaką mają. Dziecko to co innego bo ono nie rozumie wszystkiego, ale samo ubieranie się po męsku przez dziewczynki nie jest moim zdaniem złe. Chłopiec w sukience mógłby zastanowić ale póki nie mówi mu się że jest dziewczyną to nie jest aż tak źle, z czasem da się wybić to z głowy.
  • Istnieje jednostka o nazwie "zaburzenie tożsamości płciowej". Jeżeli ktoś na to cierpi i jest to potwierdzone przez psychiatrów, to należy uszanować, jak każdą chorobę. Ale tutaj mamy hucpę.
    Podziękowali 2Pioszo54 Klarcia
  • agatak powiedział(a)
    A z tym monstrum beż krzty kultury Pawłowicz się identyfikujecie... szok
    Nieładnie wyzwałaś.
    Kto się identyfikuje??
    Od rana widzę nagłówki na portalach o "obrzydliwym wpisie p.Pawlowicz". Ja w nim nie widzę nic obrzydliwego, jest krótki, prosty i oddaje stan faktyczny. Poziom manipulacji olbrzymi.
    Podziękowali 4Aneta ganna4 Elf77 Klarcia
  • W wieku podobnym wygladalam jak chłopczyk, chodzilam w spodniach i np. koszulach w krate, miałam krotko obstrzyżone włosy, jak mi mama kupiła kombinezona w różu, w którym obiektywne wygladałam naprawde dobrze, to włozyłam ze dwa razy (dla mamy) i schowalam dość głeboko w szafie. Do tego tlukłam sie z kolegami, którzy dokuczali mojej mlodszej siostrze (co nawet teraz wspomina z wdzięcznośca, choc ja jako specjalny wyczyn już tego nie pamietam). A wyrosłam na wielodzietna matronę ;) Ale tez nigdy nie małam problemu z tym, ze tak naprawde jestem dziewczyną.

    Podziękowali 2paulaarose Klarcia
  • edytowano kwiecień 2021
    Dziewczynka może się ubierać jak chlopiec. Moja córka od paru lat nie lubi sukieneczek. Nie przyszło mi do głowy, żeby ją zmuszać, taki etap w jej życiu. 

    Nie zgodziłabym się, aby dziewczynkę nazywać chlopcem, bo tak sobie ktoś życzy. Za mojej młodości to były to prostu chłopczyce i nie było to obraźliwe, tylko mówiło o sposobie ubierania się i zachowaniu, nie o płci.
    Podziękowali 1paulaarose
  • Sędzia Trybunału Konstytucyjnego upublicznia dane szkoły i naraża beztrosko dziecko i jego rodzinę na niewybredne ataki. Nawet się nie da jej pozwać za naruszenie dóbr. I to mnie rusza szczerze mówiąc bardziej. 
  • Trzeba rozgraniczyć dwie kwestie.

    Jedna to zainteresowania, czy preferowane ubrania. U nas w domu nie ma żadnego nacisku w tych kwestiach. Prosimy co najwyżej córki, żeby nie chodziły w spodniach do kościoła. Jedna potrafi rozpalić ognisko w każdych warunkach, a druga naprawić elektrykę w samochodzie i wymienić ekran w iPhonie. Uważam, że to wspaniałe, że mają takie talenty i nikt im nie powie, że to "niekobiece".

    Ale jest druga kwestia. Jeżeli nasze dzieci nie wybiorą stanu duchownego, to chcemy, aby miał swoje rodziny i żeby same zostały rodzicami. "Zmiana płci" prowadzi docelowo do sterylizacji. Można komuś coś odciąć, ale nie da się przyszyć, żeby działało. Dlatego uważam, że popularyzowanie tego zjawiska na masową skalę, wręcz tworzenie mody na bycie "trans", to nic innego, jak program kastracyjny.
    Podziękowali 3Aneta Joannna Ata
  • edytowano kwiecień 2021
    @Maciek_bs Co jest złego w chodzeniu w spodniach do Kościoła? Nie czepiam się absolutnie, ale zastanawiam się bo nigdy nie słyszałam o takim zwyczaju
  • > Co jest złego w chodzeniu w spodniach do Kościoła?

    To takie tradsowskie nawyki :)
    Podziękowali 2paulaarose Klarcia
  • Ula powiedział(a):
    W wieku podobnym wygladalam jak chłopczyk, chodzilam w spodniach i np. koszulach w krate, miałam krotko obstrzyżone włosy, jak mi mama kupiła kombinezona w różu, w którym obiektywne wygladałam naprawde dobrze, to włozyłam ze dwa razy (dla mamy) i schowalam dość głeboko w szafie. Do tego tlukłam sie z kolegami, którzy dokuczali mojej mlodszej siostrze (co nawet teraz wspomina z wdzięcznośca, choc ja jako specjalny wyczyn już tego nie pamietam). A wyrosłam na wielodzietna matronę ;) Ale tez nigdy nie małam problemu z tym, ze tak naprawde jestem dziewczyną.

    Też chodziłam jak chłopak i wiecznie w kamaszach, z chłopakami z osiedla się szlajalam i w karty graliśmy a nawet w piłkę :joy: minęło mi gdzieś pod koniec gimnazjum i poszło w całkiem drugą stronę :) 
    Podziękowali 2Leli Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.