Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

14344454749

Komentarz

  • Ostatnio przeczytalam historię, którą  opisała M. Grzywacz w książce "Nasza pani z Ravensbrück"

    Chciałabym przeczytać

    https://pl.aleteia.org/2020/02/21/ofiary-uratowaly-kata-niezwykla-historia-johanny-langefeld-strazniczki-z-ravensbruck/

     
  • Czytam wywiad-strumyk z ks. Pawlukiewiczem "Z braku rodzi się lepsze...". Co za przesympatyczna lektura!
  • ,,Nasza Pani z Ravensbruck'' - świetnie napisana, same fakty. 
    Od razu przypomniało mi się, że właśnie 27 stycznia obchodzona jest ,,Dzień Pamięci Ofiar Nazizmu''. 
    Podziękowali 2Rejczel matka6
  • O wywiadzie z ks.Pawlukiewiczem powiedziałabym raczej, że bardzo, bardzo prawdziwy. I szczery. Chociaż jednocześnie wiele rzeczy Ksiądz pozostawia tajemnica.
    Czyta się faktycznie świetnie. 
  • In sinu Jesu - kiedy serce mówi do serca
    Polecam każdemu, kto chce odnowić i budować relację z Jezusem. 
    Jest świadectwem pewnego kapłana, który doświadczył uzdrawiającej i umacniającej mocy adoracji eucharystycznej. 
    No po prostu miód na serce.
    Podziękowali 1malagala
  • Przebrnęłam przez " Udrękę i ekstazę" 
    Podziwiam życie, pasję Michała Anioła 


    I zaczynam "Topr"
  • Frankenstein. Aktualne.
  • Skończyłam "Atomowy szpieg" Cenckiewicza
  • Profetyczna książka z 1954 roku. Z religijnym przesłaniem. Polecam. Był film na jej podstawie ale książka w wiele lepsza 
  • Francine Rivers - trylogia Znamię Lwa - 
    kocham !!!!
    Powieść o pierwszych chrześcijanach . Świetnie się czyta 


    Szukam nowych tytułów tej autorki 
  • Podróżniczki
    Polawiaczki pereł
    O kobietach na krańcach świata, pierwszych globtrotterkach.

  • @Quintana ja czytalam "Ogrod Leoty". Zakonczenie ksiazki bardzo mnie zaskoczylo.
    Podziękowali 1Quintana
  • @Leli -dziękuję...zaraz sprawdzam gdzie mozna kupić używaną...i skuszę się pewnie. 
  • Ciekawa jestem tej ksiązki "Ogród Leoty- juz zamowiłam używaną i czekam z niecierpliwoscią bo umiejscowienie bohaterow w nowożytnych czasach  sprawia, że pewnie i inne tematy i ogolnie cos nowego tej autorki. 
    Jak ktos jeszcze mi cos poleca Francine Rivers, to czekam na propozycje. 


  • Ja czytałam "Dziecko pokuty", "Potęgę miłości", "Potegę nadziei", "Potęgę marzeń".
    Bardzo lubię tę autorkę i te książki polecam.
    ja ostatnio zaczytuje się w książkach Janette Oke. Napisała "Głos serca", "Miłość przychodzi powoli" dodatkowo są one zekranizowane.
    Znalazłam księgarnię Psalm.18 i tam sa wartosciowe książki. Szukam dla nas, dla dzieci.

    Podziękowali 1Aniuszka
  • edytowano kwiecień 2021
    "Ocalenie. Rozmowa z o. A. Pelanowskim". Niezwykle dramatyczny obraz tego, co się dzieje obecnie w Kościele.
  • "Dobre dziecko" Roma Ligocka - ciekawa, prowadzona w formie dziennika zapisków dorastającej Romy. Oczami czternastolatki spojrzymy na obraz powojennej Warszawy i na życie uczuciowe jej matki a co się z tym wiąże - na życie młodej Romy. 

    "Marlena" Angelika Kuźniak - interesująca, wspomnieniowa o Marlenie Dietrich, taki rys bardziej,  bez przynudzania.

    "Pokazucha na gruzińskich zasadach" Stasia Budzisz - rzucająca światło na gruzińskie obyczaje, mentalność, na kulturę relacji damsko męskich. Długo by opowiadać. Momentami bardzo przejmująca. 

    "A ja zem jej powiedziala" Kasia Nosowska - pół żartem pół serio ale w gruncie rzeczy hmm...celna, dosadna, można sie pośmiać przy lekturze.

    "Soroczka" Angelika Kuźniak - bardzo mądra książka. Krótka, przeczytałam w jeden dzien, bo się nie mogłam "odpiąć", tak mnie wciągnęła.




  • "Błoto słodsze niż miód
    Głosy komunistycznej Albanii". - Małgorzata Rejmar
    "Gareth Jones człowiek, który wiedział za dużo"- Mirosław Wlekły
    Obie warte przeczytania.
  • Maria Paszynska seria "Owoc granatu '
    Bardzo mnie wciągnęła.
    Polecam
  • Pożyczyłam dziś sobie w bibliotece "Dzieciństwo w pasiakach" B. Bartnikowskiego. Autor trafił do obozu w wieku 12lat i opisuje Auschwitz z perspektywy dziecka. Jeszcze nie zaczęłam czytać, bo kończę co innego, ale zastanawiam się, czy mogę tę książkę dać do przeczytania synowi (podobny wiek, co autora wówczas). Ktoś czytał?
  • Aniuszka powiedział(a):
    Pożyczyłam dziś sobie w bibliotece "Dzieciństwo w pasiakach" B. Bartnikowskiego. Autor trafił do obozu w wieku 12lat i opisuje Auschwitz z perspektywy dziecka. Jeszcze nie zaczęłam czytać, bo kończę co innego, ale zastanawiam się, czy mogę tę książkę dać do przeczytania synowi (podobny wiek, co autora wówczas). Ktoś czytał?
    Jak przeczytasz Ty - to będziesz pewnie wiedzieć.
  • Bardzo polecam książkę " Nie jesteś skazany".  Dziś skończyłam czytać i jestem pod wielkim wrażeniem.
  • "Odstawieni- ewolucja karmienia piersią"  Jennifer Greyson
    Bardzo ciekawa i wciągająca książka. 
  • Maryja niepokalana Matka Boga i Matka nasza  ks.Dolindo Ruotolo
  • "Jeszcze 5 minutek" A. Szustaka.
  • Moje pytanie brzmi tak: czy ktoś jest w stanie mi pomóc...? blush

    #nicsięniedzieje #serio #piszępracę

    Poszukuję następujących książek w związku z pracą, którą mam zamiar wkrótce napisać. D
    Zatem, gdyby ktoś miał i mógł użyczyć na czas jakiś, lub odsprzedać raczej D niedrogo, lub - wskazać miejsce, skąd mogłabym ewentualnie wypożyczyć te oto pozycje:
    1. Andrzej Gretkowski "Nowotwór to jeszcze nie wyrok. Wybrane zagadnienia z psychoonkologii" (w drugim obiegu za miliony monet...  )
    2. Kinga Buczek "Pokonaj nowotwór niekonwencjonalnie"
    3. Witold Zatoński "Nowotwory złośliwe w Polsce"
    4. "Nowotwory złośliwe: postępowanie wielodyscyplinarne (...) t. I i II

    Powtarzam - nic się nie dzieje, przeciwnie! 
    Po raz kolejny proszę Was o pomoc i wiem, że się nie zawiodę. 3
  • Serię o Jacku Reacherze :)
  • Aż mnie oczy bolą jak patrzę na Wasze spolszczenia  :p
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.