Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ofiary Covid-19

1111213141517»

Komentarz

 • W kwietniu liczba chorych na COVID-19 w Niemczech wymagających intensywnej terapii może sięgnąć 6000 – ostrzegają lekarze.

  Sytuacja na oddziałach intensywnej opieki medycznej w niemieckich szpitalach już od pewnego czasu mocno niepokoi lekarzy. Od połowy marca przyjmują one coraz więcej pacjentów z COVID-19, którzy wymagają intensywnej terapii. I jest wśród nich coraz więcej młodych ludzi. Niemieckie Interdyscyplinarne Zrzeszenie Lekarzy Medycyny Intensywnej i Ratunkowej (Divi) spodziewa się, że dotychczasowy rekord 6000 pacjentów z COVID-19 na OIOM-ach zostanie ponownie osiągnięty jeszcze w kwietniu.

  Niektóre duże niemieckie miasta alarmują, że już zaczyna brakować wolnych łóżek na intensywnej terapii dla pacjentów z koronawirusem. Według mediów miasto Halle w Saksonii-Anhalt poinformowało o pełnym obłożeniu. Ze statystyk Divi wynika, że w całych Niemczech pozostało mniej niż 3000 wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii.

  Jak na razie tempo szczepień w Niemczech jest zbyt wolne, by powstrzymać wzbierającą trzecią falę pandemii koronawirusa. Instytut Roberta Kocha odnotował w ciągu ostatniej doby 21.693 nowe przypadki infekcji koronawirusem oraz 342 zgony w związku z COVID-19. Jeszcze przed tygodniem odnotowano mniej niż 10 tysięcy nowych infekcji oraz 298 zgonów, zaś w marcu były dni, gdy w związku z COVID-19 umierało w całym kraju mniej niż 50 osób.

  https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/304149883-Koronawirus-Coraz-wiecej-mlodych-pacjentow-na-OIOM-ach-w-Niemczech.html

  Nie podano, że wzrost zachorowań wśród młodych jest pokłosiem lekceważenia przez nich zaleceń sanitarnych. Najczęściej są to przybysze, ewentualnie niemieckie niziny społeczne.
 • Pośrednio ofiarami covida będą również niemieccy pracodawcy.
  Oni już ledwo zipią, a jeszcze są zmuszeni na dodatkowy wydatek.

  Niemiecki rząd ustalił, że pracodawcy powinni oferować swoim pracownikom (tym, którzy nie pracują zdalnie) testy na koronawirusa przynajmniej raz w tygodniu. Koszty regularnego badania pracowników mają ponosić pracodawcy. Tym samym odrzucono apel przedsiębiorców do rządu federalnego o finansowanie badań pracowników. Minister finansów Niemiec, Olaf Scholz, mówił o “narodowym wysiłku” w walce z pandemią, w której “każdy musi wziąć udział”. 

  https://www.mypolacy.de/niemcy,0/newsy/nowe-prawa-pracownikow-w-de-do-testow-na-koronawirusa
 • W porównaniu do tego, co w Niemczech się dzieje, polski rząd doskonale sobie radzi z pandemią.
  W Niemczech szczepienia się ślimaczą, a do tego mamy dodatkowe "atrakcje", tzw. hamulec bezpieczeństwa.

  We wtorek (13.04.) rząd federalny zmienił ustawę o ochronie przed infekcjami, wprowadzając jednolity “hamulec bezpieczeństwa”. 

  Zostanie on wprowadzony w landach, powiatach, gminach i miastach, w których 7-dniowa zachorowalność przekroczy 100 na 100 000 mieszkańców i będzie się utrzymywała przez trzy kolejne dni. Ostrzejsze ograniczenia będą obowiązywały do momentu, aż 7-dniowy wskaźnik zakażeń spadnie poniżej 100 na 100 000 mieszkańców i będzie się utrzymywał przez pięć kolejnych dni. 

  Rząd federalny zdecydował się zaostrzyć obostrzenia, ponieważ liczba zakażeń w wielu landach zaczęła rosnąć. Sytuację epidemiczną pogarszają mutacje koronawirusa, ale także różnice w obostrzeniach, które występują między poszczególnymi landami. 

  Zdaniem lekarzy i ekspertów jednolity “hamulec bezpieczeństwa” jest konieczny, ponieważ “federalizm na tym etapie nie działa”. Przy stagnacji za miesiąc lub dwa Niemcom groziłoby załamanie tamtejszego systemu opieki zdrowotnej. 

  Jeśli 7-dniowa zachorowalność przekroczy 200 na 100 000 mieszkańców oprócz wszystkich wymienionych wyżej obostrzeń, zostaną także zamknięte szkoły. 

  https://www.mypolacy.de/niemcy,0/newsy/godziny-policyjne-testy-zamkniete-sklepy-co-w-praktyce-oznacza-hamulec-bezpieczenstwa


  W moim landzie powyższe jest już od marca. Właściciele restauracji i kawiarni praktycznie już są bankrutami; zakłady usługowe też już prawie wszystkie leżą na łopatkach.

 • Zmarł na COVID śp. Marek Bernaciak - przedsiębiorca i katolicki działacz społeczny. Westchnijcie za Jego duszę.
 • Czy to nie z rodziny Orlika??
 • edytowano 20 kwiecień
  Zmarł znajomy mojego męża. Pracowali razem w biurze. Miał nieco ponad 30 lat, bez obciążeń. "Tylko" 2 dni pod respiratorem. 
  Jestem poruszona, tym bardziej że tak nagle i on daleko od ojczyzny, rodziny, nieznający języka.

 • Teraz Covid-19 znowu szaleje na Białorusi. Sytuacja staje się coraz bardziej tragiczna.

  Portal Zerkało (dawne Tut.by) otrzymał dokumenty z obwodu witebskiego. Trudno je porównać z oficjalnymi ponieważ Ministerstwo Zdrowia utajniło sposób obliczania liczby zachorowań. Widać jednak, że oficjalne dane są bardzo zaniżane. Na przykład od 30 sierpnia do 5 września w obwodzie witebskim zanotowano 1464 przypadki koronawirusa. W okresie od 27 września do 3 października 5312, czyli 3,6 razy więcej. Przy czym, z oficjalnych danych z całego kraju wynika, że od drugiej połowy września liczba nowych przypadków oscyluje wokół 2 tysięcy.

  Lekarze alarmują, że sytuacja w szpitalach jest coraz gorsza. Nowe oddziały są przerabiane na oddziały koronawirusowe. Zdarzają się braki tlenu.

  W czasie poprzednich fal szpitalom pomagały inicjatywy społeczne, na przykład ByCovid-19. Jej koordynator Andrej Stryżak podkreśla, że taka ogólna mobilizacja jest czymś normalnym, nawet dla zachodnich społeczeństw. Na Białorusi jest teraz niemożliwa.


 • Na Białorusi szaleje, bo tam są kłopoty z jakimikolwiek lekarstwami. Wystarczy jakakolwiek infekcja i jest poważny problem.
 • Przeciw covidowi leków nie ma.
  Tam jest dużo ludzi niezaszczepionych, bo szczepienie jest płatne.
  W szpitalach natomiast jest bieda z nędzą, na ich tle, to polskie luksusowe są.
  Poza tym - tragiczna sytuacja jest w więzieniach, gdzie w celach 4 os. przebywa ponad 10, gdzie o higienie można zapomnieć. Tam covid i inne badziewie roznoszą się z prędkością perszinga. 
  Lukaszenka zaszczepił siebie, wyszczepione są VOP-z i ci, którzy dla nich pracują.
 • Są leki, łagodzące objawy i niedopuszczające do najbardziej ciężkiego stanu. Często to wystarczy żeby bezproblemowo przechorować.
  Podziękowali 1mmaj333
 • W Szwecji covid trzyma się dobrze.

  Informacja z dnia 23.10.2021.

  Od wtorku (3 dni) odnotowano 22 nowe zgony osób zarażonych Covid 19.

  Zakażonych od wtorku przybyło 807.
  Tylko w Sztokholmie do szpitala trafiło 84 pacjentów; na intensywnej terapii przebywało 9.

  https://skandynawiainfo.pl/szwecja-najnowsze-wiadomosci-o-koronawirusie/
 •  Klarcia powiedział(a):
  W Szwecji covid trzyma się dobrze.

  Informacja z dnia 23.10.2021.

  Od wtorku (3 dni) odnotowano 22 nowe zgony osób zarażonych Covid 19.

  Zakażonych od wtorku przybyło 807.
  Tylko w Sztokholmie do szpitala trafiło 84 pacjentów; na intensywnej terapii przebywało 9.

  https://skandynawiainfo.pl/szwecja-najnowsze-wiadomosci-o-koronawirusie/

  Klarciu a nie piszą w raporcie ilu zmarło w wypadkach drogowych,z powodu zawałów,udarów,nowotworów itd.?

  U nas,po półrocznym wyszczepianiu co najmniej 2 krotnie zwiększyła się ilość diagnozowanych udarów. Kiedyś był co najwyżej jeden na dobę,teraz są często dni,że w czasie doby przywożą 4 pacjentów,często młodych ludzi. A to nie jest duży szpital.
  Chciałabym znać zgodne z prawdą statystyki ogólnoświatowe jak się np. mają te wzrosty liczby udarów do szczepień?
  Ale pewnie nie dowiemy się takich niewygodnych faktów. Nie łudzę się nawet.
  Podziękowali 1mmaj333
 • edytowano 28 październik


  Pomoc dla Rumunii w walce z pandemią Covid-19

  - Uwzględniając najpilniejsze potrzeby rumuńskiej służby zdrowia nasz rząd zdecydował o  przekazaniu pomocy rzeczowej w postaci niezbędnego sprzętu medycznego oraz wysłaniu zespołu polskich medyków, którzy na miejscu będą służyć pomocą najbardziej potrzebującym pacjentom - powiedział podczas odprawy na lotnisku wiceszef polskiej dyplomacji.

  W związku ze wzrostem zachorowań i zgonów na COVID-19, Rumunia zwróciła się o pomoc za pośrednictwem Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. Mając na uwadze łączące nasze kraje strategiczne partnerstwo oraz bliską współpracę, zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa, Polska pozytywnie odpowiedziała na prośbę strony rumuńskiej.  W Rumunii w ostatnich dniach notuje się nawet po 15 tys. przypadków zakażeń koronawirusem, co powoduje obciążenie służby zdrowia oraz brak miejsc w szpitalach. Pandemia spowodowała też bardzo wysoką śmiertelność, w skutek choroby Covid-19 umiera tam dziennie między 400 – 500 osób.

  Polska przekazała pomoc rzeczową w postaci niezbędnego sprzętu medycznego. Wysłano również zespół polskich medyków, którzy na miejscu będą służyć pomocą najbardziej potrzebującym pacjentom. Na pomoc medyczną o łącznej wartości ponad 11 mln złotych składa się 150 szt. koncentratorów tlenu o pojemności 5 litrów, 55 kardiomonitorów C80, 50 respiratorów, 3 urządzenia dezynfekujące Turbofogger oraz 1000 sztuk pulsoksymetrów. Dzisiejszy transport humanitarny to nie pierwsza pomoc dla Rumunii w walce z pandemią - niespełna 2 tygodnie temu przekazaliśmy Rumunii 50 koncentratorów tlenu.

  Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, wykorzystując posiadane nadwyżki szczepionkowe, Polska przekazała szczepionki przeciwko Covid-19 między innymi mieszkańcom Egiptu, Wietnamu, Tajwanu, Kenii, Ukrainy, Australii, Norwegii i Kirgistanu. Ponad 4 mln szczepionek stanowiła darowizna.

  Opisane wyżej działania będące wyrazem solidarności naszego kraju w walce z pandemią Covid-19 nie byłyby możliwe bez sprawnej współpracy wielu instytucji i służb: KPRM, RARS, RCB oraz MSZ.

   https://www.gov.pl/web/dyplomacja/pomoc-dla-rumunii-w-walce-z-pandemia-covid-19


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.