Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nauka języków u dzieci (i dorosłych)

Polecicie jakieś materiały do samodzielnej/pół samodzielnej nauki języka francuskiego dla dzieci 7/4/2? Mogą być filmy, gry, cokolwiek. 

Czeka nas emigracja w ciągu kilku miesięcy i chciałabym ich chociaż osłuchać.

Miałam pomysł na "otoczenie się językiem", ale troche nie wiem, jak tego w praktyce dokonać. 

My korzystamy z Duolingo od dwóch tygodni i na początek wydaje się spoko. Startujemy od zera.
«1

Komentarz

  • Duolingo w porządku, dobre może byc słuchanie piosenek po francusku, oglądanie filmów lub seriali z napisami dla dorosłych, jakiś podręcznik z gramatyką i rozmówkami, dla dzieci jakaś książeczka. I myślę że jakiś kontakt z ludźmi czy to w szkole/przedszkolu jeśli tam są otwarte, w sklepie, z sąsiadami, w pracy może mieć dobry wpływ na naukę języka ( i na oswojenie się).
  • @paulaarose a masz jakieś doświadczenie? Czy piszesz, co Ci się wydaje?
  • @malagala Ja pisze o znanych mi sposobach nauki języka. Sama uczyłam się głównie angielskiego na zajęciach dodatkowych, z podręcznika i słuchając muzyki. Najłatwiej mi szło tak. Moi znajomi oglądają filmy z napisami po angielsku i to im pomaga, umieją nawet lepiej niż ja, bo ja dawno nie używałam to zanikło, ale rozszerzenie zdałam na niezły procent :)
    Mąż mojej kuzynki w pracy załapał angielski dość szybko, tak mi opowiadał. Mówię o angielskim bo nikogo kto mówi po francusku nie znam, ale myślę że inne języki mają podobne zasady nauki.

    Na YouTube myślę że jest też pełno materiałów na ten temat

    :)
  • Kiedyś też w telewizji słyszałam że dobre są książeczki, muzyka :). Najlepiej samemu będzie popróbować
  • @Tomasz i Ewa mamy kilku znajomych, u których to nie zadziałało. No i chcę trochę zmniejszyć stres przeprowadzkowy. 
  • @paulaarose ale Twoi znajomi mają 4 lata? Podręcznika używałaś w wieku dwóch? Pytam o małe dzieci i jakieś konkrety. 
  • @Malagala Napisałas także o dorosłych więc bardziej odniosłam się do dorosłych. 
    Moja kuzynka swojego czteroletniego syna uczyła języka sama w domu, ale ona już umiała. Mogę podpytać jak. Tu masz stronę internetową i porady
    https://pozytywka.com/blog/jak-uczyc-dzieci-jezykow-obcych

    Ja sama w dzieciństwie uczyłam się z podręczników i piosenek, szło nieźle.
  • Odniosłam się głównie do nawiasu (i dorosłych). Myślę że można poszukać też w google i na YT. Tutaj też na emigracji jest chyba @szczurzysko o ile kojarzę.
    Ja tylko chciałam pomóc, może nie wyszło, to trudno.
    Pozdrawiam :)
  • @paulaarose Skąd masz ten link? 
  • @paulaarose myślisz, że ktoś nie wie, żeby użyć youtube albo googla? To jest forum wielo, czemu chcesz tu dawac porady? 
  • My FR, południe. Chyba są bardziej otwarci niż Szwajcaria, doczytałam, że mają nawet specjalne klasy dla dzieci imigrantów, które nie znają języka na tyle, by od razu pójść do szkoły 
  • @malagala Dpytalas się to napisałam. Sama uczyłam się języka,znam ludzi co się uczyli, to chciałam pomóc. Uważam że wystarczyłoby dziękuję, poradzę sobie czy coś..
  • @paulaarose nie myślisz, że to trochę żenujące wklejać link z wyszukiwarki? Gwarantuje Ci, że wszyscy tutaj umieją obsłużyć Googla...
  • edytowano kwiecień 2021
    .
  • Jak ktoś mi ma kolejny raz sugerować złe intencje, to wypowiadac się nie będę. 
  • edytowano kwiecień 2021
    Ja Ci nie sugeruje złych intencji.
    Ps:ale dobrymi jest piekło wybrukowane ;) 
  • Hehe, dlatego wolę pouczyć w domu i uniknąć tej integracji ;) 
  • @malagala dodam tylko że to o podręczniku napisałam dla dorosłych :)
    Dla dzieci wydaje mi się że one szybko wszystko łapią, kiedyś nauczycielka mówiła że im mniejsze tym szybciej się udaje. Jak któraś z moich rad jest mylna, to przepraszam alfą i omegą i nie jestem.

    Pozdrawiam :)

  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    Hehe, dlatego wolę pouczyć w domu i uniknąć tej integracji ;) 
    Blondynki są bardzo lubiane przez muzułmańskich chłopców. Integracja was raczej nie ominie. 

    T :)
    Dobra, dobra. Rzecz czasowa. 2 lata. Może się nie zdążymy zintegrować aż tak ;) 
  • @malagala ja bardzo lubię podcasty, słuchałam na Inspiro po angielsku a potem odkryłam google podcast, no i tam już jest całe morze do wyboru. Po fr zaczęłam słuchać Travail (en cours). 
    Podziękowali 1malagala
  • Co do dzieci to znajoma wyjechała za granicę i one długo czuły się tam słabo.jedli chodzi o język. Zatrudniła na kilka godzin opiekunkę, która mówiła tylko po ang i potem już poszło lepiej. @Monira pewnie najwięcej wie w temacie i jest na bieżąco.
    Podziękowali 1malagala
  • Dzięki @Hope
    Że względu na długość wyjazdu i miejscówkę, widzę to jako pół wakacje... I chce ograniczyć stresy do niezbędnego minimum.

    Ale te kilka godzin to było dziennie, tygodniowo? To jest w sumie ciekawy pomysł. 
  • Dla dzieci proste bajki po francusku np Peppa Kajtus
    Podziękowali 1malagala
  • edytowano kwiecień 2021
    @malagala, na jak długo wyjeżdżacie? Czy dzieci będą chodziily do szkoły? 

    Jakieś tam mikro doświadczenie mam w temacie, to zapraszam na priv, to się bardziej szczegółowo wypowiem, jeśli  chcesz malagala.
    Podziękowali 1malagala
  • @MonikaN chętnie, napisałam.

    Wszelkie doświadczenia praktyczne przyjmę. Wyjeżdżamy na około 2 lata. Najbardziej martwię się synem, bo ma iść do szkoły. Jest bardzo inteligentny, więc frustracja gwarantowana, że tych swoich myśli nie będzie mógł wypowiedzieć. Jest w takim głupim wieku, że już nie dzieciak, co będzie powtarzał obce słowa jak piosenkę, a za mały na naukę np. pisania (próbowaliśmy ruszyć z nim angielski na Duolingo, ale przy pisaniu się zaciął).

    Z tym, że dzieci tak super szybko łapią język to też nie zawsze, tak patrząc po znajomych. Dlatego szukam jakichś trików.

  • Doradzić w kwestii metody nie umiem, ale na podstawie własnego doświadczenia napiszę Ci, że dobrze robisz! 
    Dogmat o tym, że wszystkie dzieci chłoną język jak gąbka i nie mają z tym żadnego problemu jest zdecydowanie nieprawdziwy, chociaż ma rzesze fanatycznych wyznawców  ;)
    Podziękowali 1MonikaN
  • @Bagata dzięki, ja ogólnie staram się unikać fanatyków ;)
  • edytowano kwiecień 2021
    Moje od dziecka codziennie słyszały język, a jak poszły tam do szkoły ( II klasa i zerówka) to było bardzo ciężko. 
    Ze strony starszej ciężka codzienna praca, żeby nauczyć się pisać całkiem poprawnie i wiele słówek musiała przyswoić. Nauczyciele trochę pobłażali. Po roku była min. w stanie zdać egzamin z katechizmu, żeby przyjąć I Komunię św. 
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Bagata powiedział(a):
    Doradzić w kwestii metody nie umiem, ale na podstawie własnego doświadczenia napiszę Ci, że dobrze robisz! 
    Dogmat o tym, że wszystkie dzieci chłoną język jak gąbka i nie mają z tym żadnego problemu jest zdecydowanie nieprawdziwy, chociaż ma rzesze fanatycznych wyznawców  ;)
    Cóż. Moje dzieci nie miały z tym kłopotów. Skłaniam się ku twierdzeniu, że dzieci chłoną języki jak gąbka, chyba że są dysfunkcyjne, zaburzone lub nie mają warunków. 

    T

    a kto nie jest zaburzony? ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.