Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1858687888991»

Komentarz

  • Rząd jest zachwycony funkcjonowaniem bonu turystycznego i już rozważa możliwość wypłacania w ten sposób również innych świadczeń. – Daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca <

    Pomysł niegłupi, może zniechęci do pobierania dodatku osoby, które są zamożne i nie wprowadzają tego pieniądza w polską gospodarkę.
  • A dlaczego ma zniechęcać? Skoro im się należy, bo mają dzieci, to mają prawo pobierać.
  • OlaN. powiedział(a):
    A dlaczego ma zniechęcać? Skoro im się należy, bo mają dzieci, to mają prawo pobierać.
     Mają prawo, ale w formie bonu, to już nie będzie fajnie.
    Nie będzie można odłożyć, wydać za granicą, zapłacić za coś bez faktury - i ta świadomość, że US zna Twoje wydatki.
    Wcale się też nie zdziwię, gdy okaże się, że te bony można tylko wydawać w sklepach z polskim kapitałem.
  • Quo Vadis Zjednoczona Prawico?

    Bardzo się cieszę z kolejnego zwycięstwa. Teraz przed nami 3 lata bez żadnych wyborów, więc jest to bardzo dobry czas na refleksję, co do tej pory się udało, a co nie i jakie w związku z tym stoją wyzwania przed państwem, rządem oraz jaką agendę programową realizować?

    Wiem, że wielu z Was, szczególnie tych, którzy bardziej interesują się państwem i polityką zastanawia się, jak to się stało, że na R.Trzaskowskiego głosowało tyle osób, pomimo oczywistych faktów. Twarde dane pokazują, że Polska gospodarczo rozwija się kilka razy lepiej niż za czasów PO (od 2015 PKB +20%, średnia płaca +30%, dochody budżetu +34%, ściągalność alimentów +389%, bezrobocie -50%, luka podatkowa -75%, dług publiczny - spadek z 52% do 48% PKB). Do tego lepsza polityka społeczna, spadła drastycznie przestępczość i korupcja. Natomiast Trzaskowski, od kiedy jest prezydentem Warszawy, z niczym sobie nie radzi (oczyszczalnia Czajka, plany zagospodarowania, infrastruktura, korupcja, reprywatyzacja, L-4 w czasie Covid19, a nawet wypłaty rządowych programów, idą tu najwolniej). A jednak opozycja jest tak blisko...


    całość

    https://www.facebook.com/PatrykJaki/posts/2851014131669312?__tn__=K-R

    Podziękowali 3Klarcia Aniela Elf77
  • Podziękowali 1Aszna
  • Pioszo54 powiedział(a):

    Quo Vadis Zjednoczona Prawico?

    Bardzo się cieszę z kolejnego zwycięstwa. Teraz przed nami 3 lata bez żadnych wyborów, więc jest to bardzo dobry czas na refleksję, co do tej pory się udało, a co nie i jakie w związku z tym stoją wyzwania przed państwem, rządem oraz jaką agendę programową realizować?

    Wiem, że wielu z Was, szczególnie tych, którzy bardziej interesują się państwem i polityką zastanawia się, jak to się stało, że na R.Trzaskowskiego głosowało tyle osób, pomimo oczywistych faktów. Twarde dane pokazują, że Polska gospodarczo rozwija się kilka razy lepiej niż za czasów PO (od 2015 PKB +20%, średnia płaca +30%, dochody budżetu +34%, ściągalność alimentów +389%, bezrobocie -50%, luka podatkowa -75%, dług publiczny - spadek z 52% do 48% PKB). Do tego lepsza polityka społeczna, spadła drastycznie przestępczość i korupcja. Natomiast Trzaskowski, od kiedy jest prezydentem Warszawy, z niczym sobie nie radzi (oczyszczalnia Czajka, plany zagospodarowania, infrastruktura, korupcja, reprywatyzacja, L-4 w czasie Covid19, a nawet wypłaty rządowych programów, idą tu najwolniej). A jednak opozycja jest tak blisko...


    całość

    https://www.facebook.com/PatrykJaki/posts/2851014131669312?__tn__=K-R


    Super opracowanie, wrzuciłam u siebie.
    Podziękowali 1Aniela
  • To ja też muszę wrzucić.
  • edytowano sierpień 2020
    Tym razem w Czechach.

    W jesiennych wyborach senackich i samorządowych Czesi będą mogli zagłosować bez wychodzenia z samochodu w specjalnych komisjach - ustalili przedstawiciele partii politycznych zasiadających w czeskim parlamencie. Ponadto mają zostać stworzone dodatkowe komisje w miejscach objętych kwarantanną, a także komisje wyjazdowe, które dotrą z urnami do konkretnych wyborców. Parlament zajmie się projektem zmian w ordynacji wyborczej w drugiej połowie sierpnia.

    https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-czechach-partie-polityczne-uzgodnily-zmiany-w-ordynacji-wyborczej-przewidujaglosowanie-z-samochodu-4657894

    W Polsce też mogło tyk być, gdyby nie to, że opozycja umyśliła sobie wymianę kandydata.
  • Ach ta opozycja, winna wszystkiemu co złe. Partia rządząca już tyle rządzi i porządku zrobić mie może. Klarcia tak chwali rządzących ale z daleka, a mogłaby z bliska, mieszkając tu. No ale nikt nic nie chce darmo dać, a rzekomo tu kraina miodem płynąca i rzadzacy dają wszystkim :D 
    Podziękowali 2beatak obwarzanek
  • A widzisz tu peany nad PO i innymi? Bo ja nie. 
    Wiec daruj sobie pierdolety
    Podziękowali 3beatak obwarzanek Izka
  • A mamy krainę miodem i mlekiem płynącą? I gdzie ona jest? Na zachodzie też jej dawno nie ma.
    A nikt nie przeczy że poprzednicy PiS nie rządzili w interesie Polski. Ale daleka jestem od twierdzenia że obecna władza ma dobro Polski na celu.
  • Bardzo przewidywalny jesteś w swoich wpisach. 
    Mnie nic nie boli, nie lamentuje tu, w przeciwieństwie do Ciebie :D 
    uwazaj, nożycami można sobie zrobić krzywdę ;) 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Ani Ty dowcipny ani złośliwy (bo to trzeba jeszcze umiec robić). 
    Pogadaj sobie jeszcze <ziew>
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Mówisz o fuzji lotosu z Orlenem? Porażka jak dla mnie.


  • Odrobinka powiedział(a):
     Ale daleka jestem od twierdzenia że obecna władza ma dobro Polski na celu.
    Jednak są działania które to potwierdzają. Energetyka, polityka bezpieczeństwa, polityka demograficzna - że tak pierwsze z brzegu wymienię.

    Dodałabym jeszcze zakaz handlu w niedziele - to bardzo dobre dla Polski.

  • Jeden z komentarzy:

    0 powtarzam 0 pomocy rzadu! Ogłosić upadłość i zlikwidować! Następnie zacząć budować od nowa. Winnych ukarać jak w najmniejszych gminach w Polsce!




  • 250 tys. złotych z gabinetu Prezydenta Warszawy dla adwokata Sławomira Nitrasa!

    -Arkadiusz Matusiak adwokat, który uczył parlamentarzystów PO jak zachować się podczas zatrzymania zarobił 250 tys. złotych na umowach z Gabinetem Prezydenta Warszawy!
    -Zatrudnienie adwokata nastąpiło bez przetargu!
    -Rafał Trzaskowski zapłacił Matusiakowi za reprezentację jego oraz m. st. Warszawy z publicznych pieniędzy blisko ćwierć miliona złotych!
    -Matusiak reprezentował także Sławomira Nitrasa z PO w sporze z Marszałkiem Sejmu.

    https://zyciestolicy.com.pl/250-tys-zlotych-z-gabinetu-prezydenta-warszawy-dla-adwokata-slawomira-nitrasa/amp/?__twitter_impression=true

    I na tego trutnia głosowało prawie 50 proc. wyborców - zgroza.




  • No bo w mediach to krzyczą, że ci , którzy nie głosowali na Trzaskowskiego są nienawistnikami.
  • Niewykluczone, że czekają nas przyspieszone wybory; jeżeli opozycja dojdzie do władzy, to.. współczuję ludziom prawym.

    " W Zjednoczonej Prawicy trwa impas wywołany glosowanie ws. ustawy o ochronie zwierząt. Po tym jak część posłów Solidarnej Polski nie poparła projektu, możliwe że dojdzie do zmian w rządzie, a nawet rozpadu koalicji rządzącej.

    Jak podał dzisiaj rano serwis RMF FM, o możliwości odwołania ze stanowiska Zbigniewa Ziobro mówią w nieoficjalnych rozmowach współpracownicy premiera. "

    https://dorzeczy.pl/kraj/153990/norki-i-lisy-maja-wieksze-prawa-niz-dzieci-ksiadz-zwrocil-sie-do-prezesa-pis.html?fbclid=IwAR16_qaTNxoTrP8P0L0mAcssjSLlFS9KlF725dOhsvaCOvtXcKUR2EKTLws


    List ks. Janusza Chyły (bardzo go cenię i lubię, chociaż znamy się tylko z daleka) chyba był niepotrzebny, bowiem prawa strona już wcześniej przygotowała rozwiązanie problemu tzw. aborcji eugenicznej - lewactwo już jazgot podnosi:

    Kaczyński dał zielone światło: za 34 dni Trybunał zdelegalizuje aborcję. PiS idzie na wojnę z kobietami

    https://oko.press/za-34-dni-trybunal-zdelegalizuje-aborcje/


  • Nie mogę się powstrzymać. Pisałam że się rozpadną
  • Odrobinka powiedział(a):
    Nie mogę się powstrzymać. Pisałam że się rozpadną
    Jeżeli się rozpadną, to należy spodziewać się najgorszego.
    Użyjecie wtedy, jak pies w studni.
  • Kto użyje ten użyje. Ja mam swoją frakcję.
  • Wczoraj, w programie Fakty po Faktach produkował się marszałek Grodzki.
    Orzekł, że ponieważ rząd nie ratyfikował dotąd europejskiego Funduszu Odbudowy, to należy zjednoczyć opozycyjne siły i powołać rząd techniczny.

    Mało kto chyba wie, że pierwszym hamulcowym są Niemcy.
    Prezydent Niemiec nie może złożyć podpisu pod ratyfikacją, bo Federalny Trybunał Obrachunkowy skierował zapytanie do Trybunału w Karlsruhe - czy ten plan nie niesie zagrożenia dla niemieckich podatników?
    Federalny minister finansów Olaf Scholz (SPD) twierdzi, że plany te są krokiem na drodze do europejskiej unii fiskalnej, czyli UE, która działa samodzielnie, sama nakłada podatki i może zaciągać długi.

    https://www.welt.de/wirtschaft/article229097631/Wiederaufbaufonds-Bundestag-wird-Europa-wohl-neue-Schulden-erlauben.html

    Ja ze swojej strony dodam, że opozycja tak jest chciwa obiecanych dotacji, iż nie przejmuje się ewentualną utratą suwerenności Polski.
    Jestem przekonana, że Solidarna Polska nie chcąc ratyfikacji tego dokumentu, stoi na straży polskiej racji stanu. JarKacz tym razem powinien ich posłuchać. Już raz odwinął numer, namawiając Lecha Kaczyńskiego do ratyfikacji Traktatu z Lizbony. Nawet nieźle wtedy główkowali, nie wzięli jednak pod uwagę wcześniejszych wyborów i przejęcia władzy przez PO, partii, której zależy na dobrych relacjach z Niemcami, choćby nawet kosztem utraty suwerenności kraju.
  • edytowano maj 2021
    Usunęłam, bo okazało się, że to jest suchar.


  • Długie, ale warto. Może trochę obok tematu ale nie mogłem się powstrzymać.


    Podziękowali 1Odrobinka
  • Też go słucham. Właściwie cała serię przesłuchała i gość daje takie konkretne rady że mi łatwiej o 100% spiąć dupę już teraz.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.