Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

czy warto kupić maszynę do lodów!

13»

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2021
    KUrka, a w Lidlu są teraz foremki do lodów... jedne sobie pozwoliłam otworzyć żeby zobaczyć silikon to czy plastik. No plastik raczej (kubeczki). Ale nie było żadnych oznaczeń czy to PP czy co :(

    A po co te foremki? Generalnie jak się za dużo lodów zrobi to wygodnie przechowywać mniejsze porcje (heh dla rodziców) na kolejne dni konsumpcji...
  • Ja w takich foremkach mroże wnukom sok domowej produkcji. To się nazywa lody i można jeść w dowolnych ilościach i u babci fajnie jest!
    Podziękowali 1wiesia
  • @ganna4 takie też praktykowaliśmy, nawet jeszcze do zeszłego roku...

    Ale teraz jeździmy latem sporo na rowerach i trafia się te lody sklepowe, chemiczne byle jakie... to wolę ich przekonać do zjedzenia w domu, niesoczkowych, ale ze znanym składem :)
    Podziękowali 1ganna4
  • Ja w takich foremkach mrożę smoothie, kupuję w Biedronce. Im gęstsze, tym lepsze, nasze ulubione to z kokosem oraz z owoców tropikalnych. Pamiętam, że raz kupiłam ze szpinakiem. Lody wyszły obrzydliwe :D

    Foremki z Ikea:
    CHOSIGT Foremka do lodw rne kolory Kup online lub w sklepie - IKEA

    Podziękowali 1ganna4
  • edytowano czerwiec 2021
    Na stanie mam takie stare, też nie wiem z jakiego plastiku. Chciałabym je wymienić. Najlepsze plastiki, które nie wchodzą w interakcję z jedzeniem, to numery 2 i 5. Ikea ma foremki do lodów z numerem 5. Niestety foremki z Biedronki miały oznaczenie plastiku - 1. Niestety, w przeciwieństwie do piątki, z takiego plastiku przedostają się np. do wody butelkowanej mikro drobiny plastiku, może działać on kancerogennie, a do tego może zawierać tzw. ksenoestrogeny, czyli substancje, które wpływają na organizm podobnie jak hormon: estrogen.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.