Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Lewicowe manipulacje

Jeden z wielu przykładów robienia budyniu z mózgu polskiemu społeczeństwu.
I niestety to działa, bo wiarę takim publikacjom daje ok. 50 proc. Polaków.

 Sławomir Sierakowski w Nr24, z dn. 8 czerwca, "Polityki" mówi: "I niech nikt mi nie mówi, że granicą są tu relacje z Rosją. Doskonale wyobrażam sobie taką samą woltę u Jarosława Kaczyńskiego, jakiej dokonał Viktor Orbán, który zaczynał jako największy antykomunista na Węgrzech, a kończy jako największy przyjaciel Putina w UE. W 1989 r. wygłaszał przemówienie z hasłem: „Rosjanie do domu!”. A teraz składa kwiaty na grobach sowieckich żołnierzy, którzy utopili we krwi powstanie węgierskie w 1956 r."

1. Wydarzenie do którego nawiązuje Sierakowski miało miejsce w roku 2015, gdy w Budapeszcie gościł Putin. Ten, swoje pierwsze kroki skierował na groby żołnierzy sowieckich, którzy zginęli podczas interwencji sowieckiej na Węgrzech w roku 1956. Nie było z nim Viktora Orbána ; na cmentarz pozwolono wejść jedynie dziennikarzom rosyjskim.

Dalej Sierakowski prawi: "Nie zapominajmy, że polska prawica tradycyjnie była prorosyjska. Patriotyczna i świętobliwa targowica, która tak nie znosiła reform i tolerancji dla innowierców, że na pomoc w obronie majątków wzywała carskie wojska. Endecję w objęcia Rosji pchała rywalizacja z socjalistami i antysemityzm. Wrogiem był Zachód, a nie Rosja. Radio Maryja też było prorosyjskie. Wokół ministra obrony Antoniego Macierewicza nie brakowało przeciwników NATO i wycieczkowiczów na anektowany Krym i do Moskwy. Ktoś też z jakiegoś powodu niemal wszystkie kontrakty zbrojeniowe unieważnił i zdziesiątkował polskie kadry oficerskie, a wcześniej rozwiązał wywiad wojskowy i ujawnił siatkę pracujących dla Polski agentów."

2. Są to totalne bzdury, ale gdybym chciała rzetelnie je sprostować, to wyszedł by referat i nieliczni by ten tekst przeczytali. Współcześni ludzie tak mają, że na forach przyswajają jedynie bardzo krótkie notki.
Jednak Tygodniki są nadal poczytne, a przy tym owe "mądrości" S. Sierakowski miał możliwość wygłosić na łamach TVN24 (program miał 2 powtórki); że trafił wielu osobom do przekonania, wiem po rozmowie z moimi przyjaciółmi w Polsce (na razie 3 os.), którzy przekonywali mnie, iż PiS działa w na zlecenie Rosji.

Komentarz

  • Po raz kolejny mamy medialną manipulację. W tytule - alarmującą informację, jak bardzo drogie jest paliwo i zapowiedź, że może jeszcze bardziej zdrożeć.
    Ludzie na ogół poprzestają na czytaniu tytułów, więc rzucą się hejtem pod adresem rządu, a okazuje się, że w rzeczywistości paliwo w Polsce należy do najtańszych.

    Jedziesz na wakacje? Te ceny powalają! Paliwo po 6 zł?


    Twarde dane nie pozostawiają złudzeń. Jeśli wybieramy się w daleką zagraniczną trasę najlepiej zatankować pod korek jeszcze w kraju. Obecnie Polska może się bowiem pochwalić najniższymi cenami wśród krajów Unii. Taniej niż u nas zatankować można jeszcze tylko w Bułgarii i - czasami - w Hiszpanii!
  • Telewizja TRWAM brała pieniądze od rządu za informowanie o koronawirusie 400tys złotych. Podał red. Gadowski. Rząd w ramach odpowiedzi na zapytanie publiczne podał kwoty jakie zapłacił stacjom radiowym i poszczególnym TV.

    Zdarzało się tak, że połowa głównego wydania wiadomości w TVTRWAM była o koronawirusie. To jest forma manipulacji.
  • nczas.com Często pisze pisze że "wzrosło poparcie dla Konfederacji" 7,04% tyle  to zawsze mieli i nie widać to zmian.
    Piszą też, że "Braun wygrał debatę w RMF FM". Wszystko zależy od tego kto komentuje dane wydarzenie.


    LEWICA zawsze manipulowała i ma to we krwi. Jak dla  mnie szkoda czasu na te media.
  • zbyszek powiedział(a):
    Telewizja TRWAM brała pieniądze od rządu za informowanie o koronawirusie 400tys złotych. Podał red. Gadowski. Rząd w ramach odpowiedzi na zapytanie publiczne podał kwoty jakie zapłacił stacjom radiowym i poszczególnym TV.

    Zdarzało się tak, że połowa głównego wydania wiadomości w TVTRWAM była o koronawirusie. To jest forma manipulacji.
    To nie jest forma manipulacji.
    Gra się toczy o bardzo wysoką stawkę, być albo nie być Polski.
    Rząd szuka wszelkich sposobów, aby ludzi do zachowywania zaleceń Sanepidu i szczepień przekonać. Moim zdaniem - powinni wyciszyć Jana Pospieszalskiego, do zakończenia walki z pandemią, a i YouTube na ten czas jednak cenzurować.
  • edytowano czerwiec 2021
    LEWICA zawsze manipulowała i ma to we krwi. Jak dla  mnie szkoda czasu na te
    media.<

    Ja jestem zdania, że należy wiedzieć co propagują, bo tylko wtedy można odpowiednio wpływać na opinię publiczną.
  • W mediach lewicowych nie sposób odróżnić kłamstwa i manipulacji od prawdy. Mam za mało informacji i czasu by sprawdzać. Z prawicowymi jest łatwiej przynajmniej dla mnie.

    Wyciszyć Pospieszalskiego czy innych na czas pandemii - no i mamy totalniackie myślenie.
    Powiedzenie "... tym gorzej dla faktów" jak najbardziej pasuje.
  • @zbyszek Ja lubię poczytać niektóre artykuły na lewicowych stronach, ale nie polityczne, bardziej społeczne. W zasadzie w kwestiach politycznych wszędzie ciężko odróżnić cała prawdę do polprawdy
  • zbyszek powiedział(a):

    Wyciszyć Pospieszalskiego czy innych na czas pandemii - no i mamy totalniackie myślenie.

    Zobacz do czego doprowadził Pospieszalski i inny oszołom:



    ***

    Ja mam dużo czasu i dlatego wolę korzystać z szerokiego wachlarza informacji - od lewa do prawa.
    Ty natomiast (wnoszę z tego co wypisujesz), masz już mózg zlasowany przez oszołomów.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.