Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Konkurs polonistyczny

Wskaż wszystkie błędy w załączonym tekście:



Komentarz

  • dla mnie ok
  • Trzasku też tak uważa, bo tweet nadal wisi :)
  • edytowano wrzesień 2021
    zrozumiały, sympatyczny, czego jeszcze chcieć?

    przecinków? 
    :)
  • Chyba też ortografia szwankuje:)
  • Ten tweet ma jeszcze taką cechę, że można zrozumieć, że to o Trzaskowskim mówiono "przystojny jak Belmondo".
    Podziękowali 2Monira Skatarzyna
  • no, przymrużeniem nie rzuciło mi się :)

    ale pisząc na klawiaturze, też piszę z błędami
    Podziękowali 1Monira
  • Jest autokorekta.
  • edytowano wrzesień 2021
    Nie "jak", tylko "kiedy", przecinek po "mały" i brak konsekwencji w zapisie. Raz jest dywiz raz go nie ma. Specjalistą nie jestem, ale zapis o Belmondo też jest do poprawy. Jakiś dwukropek, cudzysłów? Tylko jakie to ma znaczenie? 
    @Maciek_bs, też myślałam, że Trzaskowski tak pisze o sobie :) i że to fejk. 
  • To nie fejk, to niedoszły prezydent RP. Obecnie nieudolny prezydent stolicy. Obiecywał tunel pod Ursynowem na koniec wakacji, wakacje minęły, a ja dziś do pracy jechałem przez Ursynów 1,5h.
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Maciek_bs udolności prezydenta nie mierzy się poprawnością tweetów. Tunelu nie ma i to jest problem, a nie Belmondo. Choć tak na marginesie, prezydent lansujący się jako oczytany bibliofil nie powinien popełniać błędów językowych. Nawet w tweetach. 
  • Gosia5 powiedział(a):
    @Maciek_bs udolności prezydenta nie mierzy się poprawnością tweetów. Tunelu nie ma i to jest problem, a nie Belmondo. Choć tak na marginesie, prezydent lansujący się jako oczytany bibliofil nie powinien popełniać błędów językowych. Nawet w tweetach. 
    jestem oczytany
    a pisząc na klawiaturze robię błędy
  • edytowano wrzesień 2021
    a ogólnie, to czepialstwo jest, wydaje mi się, kontrproduktywne

    zamiast zniechęcać do obiektu, ociepla go
    Podziękowali 2malagala Avq
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.