Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wariant Delta mniej wrażliwy na przeciwciała

Jak wynika z nowych badań, przeprowadzonych przez naukowców z Indii, Wielkiej Brytanii i kilku innych krajów, w warunkach laboratoryjnych wariant Delta może szybko się rozpowszechnić nie tylko dzięki większej zakaźności, ale również dlatego, że jest mniej podatny na przeciwciała neutralizujące wytworzone podczas wcześniejszej infekcji COVID-19 lub pod wpływem szczepionki.

https://wgospodarce.pl/informacje/100995-wariant-delta-mniej-wrazliwy-na-przeciwciala

No to możemy sobie to wszystko gdzieś wsadzić.

Komentarz

  • Ech kiedy się to skończy... Już boje się jesieni, zimy znowu wróci to samo...
    Podziękowali 1zbyszek
  • W Izraelu pojawił się najnowszy wariant koronawirusa. Wariant Nu to połączenie wariantu Delta i Mu. Mutant określany jest mianem hiperwirusa ponieważ charakteryzuje się jeszcze łatwiejszym rozprzestrzenianiem. Zakażeni tym wariantem skarżą się na ciężkie biegunki. 
  •  :D 
    Podziękowali 1Joannna
  • no była już mowa, że po maseczkach przyjdą pampersy  :#

    Podziękowali 4Prayboy Joannna Tusia Nika76
  • @Maciek_bs dałam linka w wątku obok ale dam i tu https://dziennikzarazy.pl/9-09-mutacje-z-deszczu-pod-rynne/
    Jeśli faktycznie mamy doczynienia z ADE to jesteśmy w czarnej d ... zważywszy na to że nikt szczpień nie zamierza zatrzymać

    Podziękowali 3Gosia5 Joannna zbyszek
  • Dzięki Agmar, nie znałam tego adresu, a ciekawy
  • Kupy się nie trzyma ten dziennik zarazy. W Rumunii i Bułgarii nikt nie robi testów w przeciwieństwie do Izraela czy Hiszpanii. 
  • edytowano wrzesień 2021
    Prayboy powiedział(a):
    Kupy się nie trzyma ten dziennik zarazy. W Rumunii i Bułgarii nikt nie robi testów w przeciwieństwie do Izraela czy Hiszpanii. 
    A u nas robiono? W wakacje? Poza tym dzwonisz do przychodni z bólem gardła, szczepiles się lub ozdrowieniec to leczymy, jeśli ani jedno ani drugie to test. Naprawdę musi być ostro żeby wysłali na test kogoś z pierwszej grupy . W wakacje każdego leczyli bez testow
  • @Agmar, dzisiaj rano mąż zadzwonił umówić córkę na wizytę. Bez żadnych dodatkowych pytań dostałam termin dla córki (16) na 9.30. Nikt nas nie pytał o szczepienie. Nawet przy wejściu temperatury nie mierzą i ankiet covidowych nie ma. Tylko trzeba mieć maseczkę. Przychodnia na NFZ.
  • w szpitalu dziecięcym teleporady od poczatku ery covida, nie pamietam kiedy lekarz specjalista widział dziecko
  • @Agmar W lato zapomina się o covidzie, da się odpocząć, ale już widzę gdy przyjdzie listopad, październik i znowu wróci lockdown, czwarte fale... Kur** za przeproszeniem. Tych mutacji trochę się boję jeśli mają być coraz gorsze, ale tez chce żyć już normalnie... Dramat
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Karolinka nie twierdzę, że wszędzie jest super, ale piszę o tym, by pokazać, że można normalnie, przodem do pacjenta. CZD wizyty bez problemu. 
  • Gosia5 powiedział(a):
    ..Nikt nas nie pytał o szczepienie. Nawet przy wejściu temperatury nie mierzą i ankiet covidowych nie ma. Tylko trzeba mieć maseczkę. Przychodnia na NFZ.
    Bo to zależy od przychodni, ostatnio w dwóch przychodniach na pobranie krwi byłem i w jednej bez zbędnych pytań wszystko zrobili, a w drugiej pełna procedura z dezynfekcją rąk, długopisów, mierzeniem temperatury, wypełnianiem ankiet itd.

    Podziękowali 1Gosia5
  • In Spe powiedział(a):
    no była już mowa, że po maseczkach przyjdą pampersy  :#

    :D  :D  :D  
    Ja akurat na biegunkę jestem chętna, przynajmniej schudnę bez zbędnego wysiłku.
  • paulaarose powiedział(a):
    @Agmar W lato zapomina się o covidzie, da się odpocząć, ale już widzę gdy przyjdzie listopad, październik i znowu wróci lockdown, czwarte fale... Kur** za przeproszeniem. Tych mutacji trochę się boję jeśli mają być coraz gorsze, ale tez chce żyć już normalnie... Dramat

    Każdy chciałby już żyć normalnie, ale na to wcale się nie zanosi, wręcz przeciwnie. 
    W moim landzie od poniedziałku obowiązek maseczek także na ulicy.
    Ja już mam dosyć - mam zaświadczenie, nie będę nosiła kagańca.

    Teraz przed wyjściem tam, gdzie chcę być bliżej ludzi, bez ograniczeń, robię sobie szybki test na covida. 5 testów kosztuje 3,99 Euro. Mam na uwadze jedynie to, żeby nie siać zarazy - na ulicy i w środkach lokomocji zachowuję duży dystans. Dopiero tam, gdzie jest tłok, zakładam maseczkę.
  • paulaarose powiedział(a):
    @Agmar W lato zapomina się o covidzie, da się odpocząć, ale już widzę gdy przyjdzie listopad, październik i znowu wróci lockdown, czwarte fale... Kur** za przeproszeniem. Tych mutacji trochę się boję jeśli mają być coraz gorsze, ale tez chce żyć już normalnie... Dramat
    A myślisz że szczepienie coś zmieni? W Izraelu zmieniło?  U nas zdaje się też mówili że jak zaczną się szczepienia będzie wracać normalność...
  • Agmar powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    @Agmar W lato zapomina się o covidzie, da się odpocząć, ale już widzę gdy przyjdzie listopad, październik i znowu wróci lockdown, czwarte fale... Kur** za przeproszeniem. Tych mutacji trochę się boję jeśli mają być coraz gorsze, ale tez chce żyć już normalnie... Dramat
    A myślisz że szczepienie coś zmieni? W Izraelu zmieniło?  U nas zdaje się też mówili że jak zaczną się szczepienia będzie wracać normalność...
    wydaje się, że w Izraelu czy UK, jest proporcjonalnie mniej zgonów związanych z covidem, niż np. w Rosji czy Iranie
  • Być może bez szczepionki by w krótkim okresie zmarło tyle samo osób co umrze po 57 mutacji i setnej turze szczepienia, w szczególności że bogate kraje będą wykupywały półroczną licencję na życie, a biedne kraje będą miały co pół roku ruletkę, jaki wariant tym razem lekki czy śmiertelny.
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Jeśli sprawdzi się ta teza ADE
  • edytowano wrzesień 2021
    Pioszo54 powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    @Agmar W lato zapomina się o covidzie, da się odpocząć, ale już widzę gdy przyjdzie listopad, październik i znowu wróci lockdown, czwarte fale... Kur** za przeproszeniem. Tych mutacji trochę się boję jeśli mają być coraz gorsze, ale tez chce żyć już normalnie... Dramat
    A myślisz że szczepienie coś zmieni? W Izraelu zmieniło?  U nas zdaje się też mówili że jak zaczną się szczepienia będzie wracać normalność...
    wydaje się, że w Izraelu czy UK, jest proporcjonalnie mniej zgonów związanych z covidem, niż np. w Rosji czy Iranie
    Ale dalej się zamykają, nic się nie zmienia mimo wyszczepienia, już są plany z lockdownami 
  • Klarcia powiedział(a):

    Ja akurat na biegunkę jestem chętna, przynajmniej schudnę bez zbędnego wysiłku.
    2-3 łyżeczki witaminy C dziennie proponuję. Koszt kilograma to 30-40 zł.

    Podziękowali 1gahana
  • Agmar powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    @Agmar W lato zapomina się o covidzie, da się odpocząć, ale już widzę gdy przyjdzie listopad, październik i znowu wróci lockdown, czwarte fale... Kur** za przeproszeniem. Tych mutacji trochę się boję jeśli mają być coraz gorsze, ale tez chce żyć już normalnie... Dramat
    A myślisz że szczepienie coś zmieni? W Izraelu zmieniło?  U nas zdaje się też mówili że jak zaczną się szczepienia będzie wracać normalność...
    Zmieniło - jest znacznie mniej zgonów i mniej pacjentów na intensywnej terapii.
    Zresztą cały czas trwają prace nad udoskonaleniem szczepionki. Może tym razem uda mi się załapać na program testujący.
  • Turturek powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):

    Ja akurat na biegunkę jestem chętna, przynajmniej schudnę bez zbędnego wysiłku.
    2-3 łyżeczki witaminy C dziennie proponuję. Koszt kilograma to 30-40 zł.

    To działa na zasadzie placebo.
    Chyba lepiej było by łykać Rutinoscorbin.
  • Klarcia powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):

    Ja akurat na biegunkę jestem chętna, przynajmniej schudnę bez zbędnego wysiłku.
    2-3 łyżeczki witaminy C dziennie proponuję. Koszt kilograma to 30-40 zł.

    To działa na zasadzie placebo.
    Chyba lepiej było by łykać Rutinoscorbin.

    Weź, to się przekonasz czy to placebo, czy dostaniesz swojej upragnionej biegunki :D
    Chyba nie zrozumiałaś czego tyczyła moja wypowiedź.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano wrzesień 2021
    Wit C uszczelnia błony międzykomórkowe - wirusom trudniej się rozpowszechniać
    Wit D uszczelnia receptory komórek, które są szczególnie narażone gdy jest Corona
    Starsi ludzie mają je bardziej odkryte więc potrzebują więcej witaminy D.
    To ogólnie dostępna wiedza.

    Od kiedy biorę C 1000 nie zachorowałem na katar ani razu (jak mnie bierze to kichnę może ze 3 razy), grypę 1 raz, zapalenie zatok 1 raz przez 5 lat.

    A tak zapalenie zatok miałem co roku, co pół roku i dawali mi zawsze antybiotyk.
    Podziękowali 1gahana
  • No cóż są ludzie, którzy wierzą w cudowne medykamenty (szczepionki) w znane i sprawdzone metody znacznie mniej.
    Podziękowali 2Katina gahana
  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):

    Ja akurat na biegunkę jestem chętna, przynajmniej schudnę bez zbędnego wysiłku.
    2-3 łyżeczki witaminy C dziennie proponuję. Koszt kilograma to 30-40 zł.

    Po takiej ilości nie ma szans na biegunke
    Ale jakby od razu ciurkiem 3 łyżeczki na raz - to chyba coś by z tego wyszło  B)
  • Przynajmniej u Klarci  ;)
    Ale Klarcia i tak powie, że to sugestia  :D
    Podziękowali 1Klarcia
  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    A w sumie racja. 3 na raz nie brałam :)

    czas przetestować i podzielić się spostrzeżeniami  :D

    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.