Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Arena Młodych - wzór ewangelizacji młodzieży na dzisiejsze czasy?

edytowano wrzesień 2021 w Arkan Noego
Podziękowali 1Klarcia
«134567

Komentarz

  • Widzę ludzi z "Mocni w Duchu". :)
  • edytowano wrzesień 2021
  • Krytyka "mszy" na stadionie


  • dla mnie to nie do przyjęcia :( 

    mega smutne
  • A propos pana Mysiora, to warto porównać kadr z jego filmu ze zdjęciem kaplicy FSSPX w Warszawie. To nie przypadek, że ks. Bańka się na niego powołuje. Dwie głowy, ale szyja ta sama.




  • Msza w Australii miała przyciągać - parafii już nie ma


  • Komentarze pod filmem

    Mówią wiele i nie są to przedsoborowcy ale zwykli parafianie, którzy czują tu swąd

  • Cały Mysior. Najpierw zapewnienia o wielkim szacunku, jakim darzy księży, a potem pouczenia, jak się mają zachowywać i jak rozmawiać ze znajomymi. Dlaczego? Bo tak powiedział pan na YT w niebieskiej koszulce.
    Podziękowali 1Klarcia
  • > którzy czują tu swąd

    Na Mszy św. czują swąd? To mają problem. Ze sobą.
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Maciek_bs zabolało  -- to dobrze
    znaczy, że mocne argumenty trudne do obalenia
    Jak brakuje argumentów to używamy "ad personam"
  • Już niedługo "ziomek od słowa" załatwi nam i muzykę techno w kościele i tańczącą babę w prezbiterium.
    Maciek będziesz zadowolony - na pewno wielu młodych przyjdzie się pośmiać
  • edytowano wrzesień 2021
    > Jak brakuje argumentów to używamy "ad personam"

    To nie używaj.
    Podziękowali 1Klarcia
  • > załatwi nam i muzykę techno w kościele i tańczącą babę w prezbiterium.

    Obawiam się, że sam musisz to sobie załatwić.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Młodych to nie przekonuje raczej
    Podziękowali 3zbyszek Basja Isako
  • edytowano wrzesień 2021
    Straciłam do Mysiora zaufanie, oglądam jeszcze czasem, ale już odsubskrybowałam

    Może nie zawsze tak jest, ale czasem chyba wcale nie weryfikuje informacji, które podaje. Tak np. było odnośnie tego komentarza papieża do Listu do Galatów, Dawid Mysior nawet się nie zawahał cytując wyrwane z kontekstu słowa, gdzie odnalezienie całego tekstu katechezy nie było tak trudne. 

    Wg mnie jak już katolik odważa się krytykować słowa papieża powinien mieć naprawdę mocne do tego podstawy, a publicznie może wcale nie powinien tego czynić.

    Niektóre kwestie związane np z manipulowaniem jakie odbywa się w mediach, z ukrytym przekazem w serialach itp. są bardzo ciekawe. Ale też tak sobie myślę... gość jest specem od tego, czy nie nadużywa tego w swoich filmach? niby ciągle powołuje się na rozum - słusznie, ale czasem dużo w tym jego przekazie emocji
    Podziękowali 2joanna_1991 Klarcia
  • edytowano wrzesień 2021
    Ale odnośnie tej "mszy" na stadionie
    nawet bez sprytnego montażu p. Mysiora
    to jak Msza - Ofiara Chrystusa - została tam potraktowana mnie osobiście to gorszy

    Podziękowali 1zbyszek
  • Ale cała Msza nie jest Ofiarą Chrystusa. Możemy dyskutować o sposobie, w jaki zaaranżowano Liturgię Słowa, ale Liturgia Eucharystyczna była celebrowana z wielką wiernością księgom liturgicznym, także w kwestii śpiewu.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ważna wypowiedź, która odpowiada na pytanie, po co abp Ryś to robi.

    https://bit.ly/39nBlPU
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano wrzesień 2021
    W tych okolicznościach zewnętrznych kościoła to jest droga do nikąd.
    Gdzie jak gdzie, ale w polskim kościele jest naprawdę wiele możliwości.
    - Wspólnoty
    - obozy biblijne
    - pielgrzymki
    - Przystanek Jezus
    - czy kółka różańcowe, tak znienawidzone przez nowoczesnych katolików
    - kółka różańcowe dzieci
    - rodzina Radia Maryja
    - spotkania z uzdrowicielami jak Bashobora
    - spotkania młodzieży na stadionach, ale rozsądnie poprowadzonych
    - koncerty muzyki chrześcijańskiej
    - festiwal filmów chrześcijańskich
    - czy angażowanie się w życie parafii jak bycie ministrantem
    myślę, że coś by się jeszcze znalazło
  • Teraz się okazuje, że bp. Ryś to modernista.

    Niektórzy chorują na słowne utarczki. Kościół, Matka nasza, jest im tak naprawdę obcy. Modlitwy Arcykapłańskiej, w której Pan nasz, Jezus Chrystus modli się o jedność nie czytali albo nie zrozumieli.

    Jeśli (...) nie trzyma się zdrowych nauk Pana naszego, Jezusa Chrystusa, oraz nauczania zgodnego z pobożnością, to jest nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na dociekania i słowne utarczki. Z nich rodzą się: zawiść, kłótliwość, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia, ciągłe spory ludzi o wypaczonym umyśle i pozbawionych prawdy.

    św. Paweł w Liście do Tymoteusza
    Podziękowali 1zbyszek
  • edytowano wrzesień 2021
    To jest bardzo ważna dyskusja dla kościoła, spieramy się o najważniejsze sprawy.
    Przed SBII
    - wyalienowanie księży było duże, parafie były dość sztywne, brak Słowa Bożego w języku ojczystym,
    - ale była modlitwa różańcowa na co dzień w rodzinach, kropielnica przy drzwiach wejściowych, otwarcie na życie w rodzinach, pobożność naturalna zwyczajowe chodzenie do kościoła

    Tylko, że po SBII poszło w drugą stronę
    - zbytnie poluzowanie obrzędów eucharystycznych
    - grzechy seksualne wśród księży
    Są też i dobre rzeczy
    -
  • edytowano wrzesień 2021
    @zbyszek myślisz, że grzechy seksualne wśród księży to wynalazek soboru?  :o

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Marcial_Maciel

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Brendan_Smyth
  • Zbyszek nie słyszał o rozpustnikach na Tronie Piotrowym na wiele wieków przed Vaticanum II.
  • Moe by zdjciem przedstawiajcym tekst t Mt 9 12-13 Nie potrzebuj lekarza zdrowi lecz ci ktrzy si le maj Idcie i starajcie si zrozumie co znaczy Chc raczej miosierdzia ni ofiary Bo nie przyszedem powoa sprawiedliwych ale grzesznikw
    Podziękowali 1beatak
  • Odsłuchałam tłumaczenia księdza.
    Nie mogli młodym zaproponować uczestnictwa w mszy bo byłoby za nudno...?
    "Kościół jest tam gdzie są pasterze"

    Czy zatem każdy ksiądz może odprawiać dowolnie msze w swojej parafii, argumentując, że nie chce by było nudno i dostosowując się do parafian? Ważne by nie zaniedbał żadnego elementu, ale forma jest mało istotna?
    Jedyne co, to nie może to być MT, bo tej sprawować ot tak już nie wolno, a tak to zupełna swoboda?
    Nie rozumiem, wolno robić mszalne show, ale nie wolno po łacinie i w skupieniu?

    Temat jako taki mi obojętny, ale kierunek zmian mnie jednak smuci.
  • Ograniczenia w sprawowaniu Mszy Trydenckiej wynikają dokładnie z tego, co prezentuje w filmiku powyżej ks. Bańka FSSPX. Stała się ona sztandarem osób, które bezpardonowo atakują Kościół katolicki i przypisują herezje jego hierarchom. Można ubolewać nad tak takim stanem rzeczy, ale jest on obiektywnym faktem.

    Czy ksiądz może dowolnie odprawiać Mszę św.? Nie może. Ale w uzgodnieniu ze swoim biskupem może dokonać innej aranżacji części składowych liturgii. Tak na przykład robi Droga Neokatechumenalna, która dodaje wprowadzenia do Mszy i do czytań, a także dzielenie się Słowem Bożym przed homilią.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Czyli biskup ma prawo zgodzić się na dowolną formę? 
  • Używasz kolejny raz słowa "dowolny". Nikt nie robi nic dowolnego. Części składowe Liturgii Słowa są te same, zmienia się ich oprawa.
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.