Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

dzieci jako zasób ruchomy, krzywda dzieci w pieczy zastępczej

Niewyobrażalny skandal w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku. To niestety wierzchołek góry lodowej. Warto wiedzieć.

Podziękowali 3Avq Odrobinka Klarcia

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2021
    Niestety. Tutaj może coś uda się zatrzymać, bo dramat wyszedł szeroko.
  • Straszne to jest. Jak tak można???? Inne chętne rodziny przez takie wiadomości są skutecznie zniechęcane do podejmowania opieki nad takimi dziećmi, a potem narzekanie na brak rodzin zastępczych. One powinny być zaopiekowanie i ich zdanie powinno być najważniejsze. ( o ile nie ma tam jakiejś patologii).
    Nie wyobrażam sobie czegoś takiego przeżywać jako rodzina zastępcza.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Skala patologii w opiece nad dziećmi osieroconymi jest większa niż o tym słychać... Mnie też to nie dziwi
  • Nika76 powiedział(a):
    Skala patologii w opiece nad dziećmi osieroconymi jest większa niż o tym słychać... Mnie też to nie dziwi
    Dzieci osieroconych to jest zaledwie promil. Te które przebywają w placówkach zostały porzucone lub odebrane. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ostatnio usłyszałam od osoby pracującej  w dd, że 90 proc dzieci jest z rodzin z problemem alkoholowym i z fas. Dużo trudniej jest  teraz pracować z tymi dziećmi niż wcześniej.
  • wpodskokach powiedział(a):
    Nika76 powiedział(a):
    Skala patologii w opiece nad dziećmi osieroconymi jest większa niż o tym słychać... Mnie też to nie dziwi
    Dzieci osieroconych to jest zaledwie promil. Te które przebywają w placówkach zostały porzucone lub odebrane. 
    To też są sieroty. Społeczne.
  • @jan_u dramat. Dziękuję, że o tym piszesz. Wiesz może, czy dom dziecka, który ma przyjąć dzieci ma cokolwiek do powiedzenia? Albo rodzina zastępcza? Głos matki zastępczej nie ma tu znaczenia? 

    Jeśli tak to oprócz oczywistego dramatu dziecka rozgrywa się też dramat rodziców. Jak tu podejmować się pieczy zastępczej, jeśli w Państwie tak traktuje się dzieci i z dnia na dzień można stracić dziecko.
  • Dom dziecka został zapytany czy ma możliwość przyjęcia dzieci bez opisu sytuacji. 
    Natomiast sprzeciw matki zastępczej został pominięty.
    Podziękowali 2Hope MagdaD
  • Czytałam, że rodzina zastępcza odwołała się od wyroku. Sprawa jest szeroko komentowana w środowisku prawniczym (negatywnie).
    Podziękowali 1Klarcia
  • Czachura powiedział(a):
    Czytałam, że rodzina zastępcza odwołała się od wyroku. Sprawa jest szeroko komentowana w środowisku prawniczym (negatywnie).
    Na razie poprosiła o uzasadnienie. Ciekawe kiedy sąd je napisze.
    Podziękowali 1Czachura
  • Bea powiedział(a):
    W możliwe najszybszym terminie i nie później niż w ciągu pół roku  ;)

    Ìiitam ja już prawie rok czekam na banalnie proste uzasadnienie (w sensie jest tylko jeden sposób myślenia, który pozwoliłby sądowi orzeczony jak w sentencji).
  • A oczekiwaniu na decyzję sądu te dzieci pozostają u rodziny zastępczej czy w dd?
  • edytowano wrzesień 2021
    Ciekawy szczegół, wniosek do sądu podpisała osoba zatepująca panią dyrektor podczas urlopu, więc pani dyrektor umywa ręce  Wrr!

  • Hope powiedział(a):
    A oczekiwaniu na decyzję sądu te dzieci pozostają u rodziny zastępczej czy w dd?
    Na szczęście w rodzinie.

    Podziękowali 2Hope Ewasz
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.