Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Suszarka elektryczna do ubrań

Przymierzam się, by zakupić. Możecie polecić lub odradzić firmę, model? Będę wdzięczna, nasze ubrania pewnie też. :D

Komentarz

  • Ubrania niszczą się znacznie szybciej w suszarce szybciej, ale jest bardzo duża oszczędność czasu.
    Tak zslatwilam parę fajnych rzeczy, część też się skurczyło 
    Podziękowali 1zoia
  • Ja zawsze część odkładam,  rzadko całe pranie przerzucam do suszarki. 
    Podziękowali 2zoia Gosia5
  • Mnie zastanawia ten kożuszek w filtrze. Skąd on jest? Suszarka wyciera materiał z ubrań? Kłaczki z nowych ubrań to rozumiem, ale ze starych?
  • To chyba zależy od suszarki. Ja używam od 2 lat nawet latem i nie wyobrażam sobie by mogło jej nie być. Z ubrań to niszczy nam głównie skarpetki które szybciej się przecierają ale innych rzeczy nie. Ubrania są cieplutkie i super miękkie obrane z pyłków i niteczek co przekłada się na brak kurzu domowego. To było dla mnie największym szokiem. Kurze wycieramy co kilkanaście tygodni albo i mniej bo go poprostu nie ma. Z prasowaniem też koniec. Ubrania wyjęte jeszcze ciepłe wystarczy złożyć lub powiesić i są bez zagnieceń. Dodam jeszcze tylko że w okresie jesienno zimowym nastawiam suszarkę na wieczór co dodatkowo ogrzewa łazienkę przed kąpielą maluchów i jest to naprawdę miłe. My mamy i pralkę i suszarkę Bosch 9 kg, chodzą codziennie nawet po 2 razy
  • wpodskokach powiedział(a):
    To chyba zależy od suszarki. Ja używam od 2 lat nawet latem i nie wyobrażam sobie by mogło jej nie być. Z ubrań to niszczy nam głównie skarpetki które szybciej się przecierają ale innych rzeczy nie. Ubrania są cieplutkie i super miękkie obrane z pyłków i niteczek co przekłada się na brak kurzu domowego. To było dla mnie największym szokiem. Kurze wycieramy co kilkanaście tygodni albo i mniej bo go poprostu nie ma. Z prasowaniem też koniec. Ubrania wyjęte jeszcze ciepłe wystarczy złożyć lub powiesić i są bez zagnieceń. Dodam jeszcze tylko że w okresie jesienno zimowym nastawiam suszarkę na wieczór co dodatkowo ogrzewa łazienkę przed kąpielą maluchów i jest to naprawdę miłe. My mamy i pralkę i suszarkę Bosch 9 kg, chodzą codziennie nawet po 2 razy
    O to ciekawe, mi mocno suszarka niszczy ubrania, ale mam Beko, może następnym razem warto zainwestować w lepszy sprzęt.
    Podziękowali 1zoia
  • Ja nawet buty/adidasy razem z ciuchami suszę i zniszczeń nie widzę

  • Mam ubrania jak nowe, 5 lat suszone w suszarce , niektóre są tak kiepskiej jakości,  że samo pranie z nich szmatę robi.
    Podziękowali 3Aga85 zoia Agmar
  • Pralko-suszarki pobierają więcej wody w każdym cyklu prania. Nie wiem czemu tak jest ale łatwo to sprawdzić . Podobno też właśnie niszczą ubranie- to opinie 3 rodzin które znam z tym sprzętem
  • To ty musisz ustawiać temperaturę suszenia?

  • Aha bo w mojej ustawia się rodzaj suszonych ubrań np bawełna, pościel, ręczniki itp
  • Mam Sharpa, bardzo dobry, przydatny sprzęt. Nie zauważyłem, by ubrania się jakoś szybciej niszczyły, ale teraz taką tandetę robią, że rok i na szmaty. Nieważne, czy dałem 50 zł, czy 250.
    Z minusów - no jednak prądu za kilkadziesiąt złotych miesięcznie ciągnie.
  • Mam Sharpa, bardzo dobry, przydatny sprzęt. Nie zauważyłem, by ubrania się jakoś szybciej niszczyły, ale teraz taką tandetę robią, że rok i na szmaty. Nieważne, czy dałem 50 zł, czy 250.
    Z minusów - no jednak prądu za kilkadziesiąt złotych miesięcznie ciągnie.
  • Ja wiem jedno. Nie umiem sobie wyobrazić bez niej życia. Jak sobie przypomnę te rozkładanie i składanie prania, chowanie suszarek przed deszczem, maluchy które z uporem maniaka zrzucają rozwieszone pranie na podłogę traktując to jak najlepszą na świecie zabawę.... Brrr
  • No i ta wilgoć zalegająca w zimie, usuwanie grzyba ze ścian, kurz z drogi w lecie. Wszystkiego tego nie ma.
  • Co znaczy że trzeba odklaczac?
  • Mam pralkę 7 kg i suszarkę 9.
    Obie Bosh.
    Tak podobno jest lepiej,żeby do suszarki był mniejszy wkład.
    Jak ktoś wyżej napisał-nie wyobrażam sobie życia bez suszarki,
    uważam,że to najlepszy sprzęt agd jaki ktokolwiek wymyślił.
    Moja generalnie nie niszczy ubrań,
    ale notorycznie niszczą się moim chłopakom miejsca na bokserkach (gacie)
    tam gdzie jest gumka.Tzn.materiał ,którym jest obszyta gumka.
    Warto też rozważyć czy na pewno ma się odwagę włożyć do suszarki ciuch,
    który ma na metce narysowany zakaz suszarki ;)
    Co prawda ja wrzucam wszystko-to co pierwszy raz,
    zawsze na niższą temperaturę i mi się nic nie stało,
    ale moja koleżanka załatwiła sobie śliczną sukienkę-rozmiar zmalał z 5 razy.
    Podziękowali 1zoia
  • Indesit stary model z chroboczacym programatowem. Tylko nakręcam czas i mam jedną opcję bawelna/syntetyk.
    Nie suszę wszystkiego. 
    Ręczniki i pościel na bawełnie a odzież na syntetykach. 
    Do odklaczania czarnych ubrań najlepsza!
    W pogodę kiedy nic nie schnie kocham ją jeszcze bardziej.
    Skurczyłam w niej na dobre jedną bluzę, reszta ok. 
    Bardzo przydatny sprzęt! 
    Moja mama ma już współczesnego Whirlpoola i ten robi robotę dobrze i bez strat w odzieży. Obie jesteśmy bardzo zadowolone. 
    Przy każdym opróżnianiu szuflady cieszę się że ta woda nie poszła w dom. 



    Podziękowali 1zoia
  • edytowano październik 2021
    Mam Boscha z pompą ciepła. Forum mnie przekonało i to był najlepszy zakup, u nas nie ma miejsca na suszenie w zimie - 5 grzejników to na pół prania a schnie dwa dni ...a u nas idzie 2-3 prania dziennie. Ostatnio nawet pieluchy kupuje takie które mają na metce że można suszyć w suszarce :)
    Co do niszczenia to przy niemowlęcych rzeczach zdarza się, u dziewczyn starszych to z Pepco był problem i ciotka z Francji jakieś ichniejsze jak podawała to się kurczyły. Mam na allegro już użytkownika ka od którego kupuje w ciemno ceny jak w Pepco a suszarka im nie straszna, ewentualnie zawsze można kupić rozmiar większe. Naszych dorosłych suszarka nigdy mi nie skurczyła 
    Podziękowali 2Joanna36 zoia
  • Mam dylemat, czy kupić wąską 45 cm - są tylko firmy Beko, tylko ona zmieści mi się w szafie. Czy lepszej firmy - wtedy będzie w łazience nad pralką, ale nie będzie miejsca na szafkę "toaletową", będzie tylko odkryta półka i już teraz myśl o tym mnie irytuje... Sama nie wiem 
  • Agmar powiedział(a):
    Mam Boscha z pompą ciepła. Forum mnie przekonało i to był najlepszy zakup, u nas nie ma miejsca na suszenie w zimie - 5 grzejników to na pół prania a schnie dwa dni ...a u nas idzie 2-3 prania dziennie. Ostatnio nawet pieluchy kupuje takie które mają na metce że można suszyć w suszarce :)
    Co do niszczenia to przy niemowlęcych rzeczach zdarza się, u dziewczyn starszych to z Pepco był problem i ciotka z Francji jakieś ichniejsze jak podawała to się kurczyły. Mam na allegro już użytkownika ka od którego kupuje w ciemno ceny jak w Pepco a suszarka im nie straszna, ewentualnie zawsze można kupić rozmiar większe. Naszych dorosłych suszarka nigdy mi nie skurczyła 
    Tez mam Boscha z pompą ciepła, podłączona do odpływu więc bezobsługowa. Z samoczyszczącym się kondensatorem. Jest cudowna
  • edytowano październik 2021
    Mam pralke i suszarkę Bosha - 8 kg obydwa sprzęty. Z rzeczy których nie wkładam do suszarki to delikatne ubrania na których mi zależy, żeby zostały w tym rozmiarze w jakim są.
    Nie kupuje ubrań dla dzieci w Pepco, nie lubie. Słabej jakości bawełna, ścierają się aplikacje, zmniejszają się po pierwszych praniach, po pierwszym suszeniu...
  • Butów już nie suszę, jedną suszarke tak popsułem :angry:
    Pompa ciepła powinna oszczędzić sporo "prądu".
  • Bea powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    Mam Boscha z pompą ciepła. Forum mnie przekonało i to był najlepszy zakup, u nas nie ma miejsca na suszenie w zimie - 5 grzejników to na pół prania a schnie dwa dni ...a u nas idzie 2-3 prania dziennie. Ostatnio nawet pieluchy kupuje takie które mają na metce że można suszyć w suszarce :)
    Co do niszczenia to przy niemowlęcych rzeczach zdarza się, u dziewczyn starszych to z Pepco był problem i ciotka z Francji jakieś ichniejsze jak podawała to się kurczyły. Mam na allegro już użytkownika ka od którego kupuje w ciemno ceny jak w Pepco a suszarka im nie straszna, ewentualnie zawsze można kupić rozmiar większe. Naszych dorosłych suszarka nigdy mi nie skurczyła 
    Daj namiar na to allegro od ubrań 
    https://allegro.pl/uzytkownik/tylkokropek/sklep tu kupuje, głównie legginsy i bluzy - do tej pory nigdy się nie skurczyło nic 
    Podziękowali 1Gwocro
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.