Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gdyby Trzaskowski był prezydentem Polski

«134

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2021
    ano, witamy w realnym świecie

    to taka nowoczesna wersja archipelagu Gułag
    Podziękowali 1Klarcia
  • Trzaskowski wziął mieszkańców Warszawy na zakładników.


  • Trzaskowski jest bardzo w porządku, poznałam osobiście. A to co powyżej to fake news. Marta Lempart jest wyłącznie jedną z kandydatek, a Warszawianke Roku wybiorą obywatele w głosowaniu. Nie wyprzedzając faktów - wiadomo raczej kto wygra (Wanda Traczyk-Stawska i słusznie).
    Bilet w Warszawie kosztuje obecnie 3,40 - 20 min, a 75min- 4,40. Artykuł w Wyborczej sygnalizuje możliwe konsekwencje "Polskiego Ładu", a nie plany Trzaskowskiego. Trzeba mieć dużo złej woli, by tak to interpretowac
  • Mnie abstrahując już od wszystkiego zastanawia dlaczego warszawianką roku, ma być Marta Lempart, kt,óra jakiś czas mieszkała we Wrocławiu?

    A to, że ją wybrali jako kandydatkę mnie nie dziwi, osoby o innych poglądach inaczej patrzą na to wszystko.
  • @Coralgol Jeżdżę czasem po Warszawie i podwyżka cen biletów nie będzie na rękę :( 
  • W Warszawie są darmowe żłobki, a gdzie indziej nianie i żłobki tylko prywatne 1200- 1500zl miesiecznie. A tak na prawdę najwięcej zarabia się w Warszawie.

  • Nie podoba mi się ten podział na Polskę A i B
  • @M_Monia To tzreba i pod Warszawą walczyć o darmowy złobek. W sumie przydałyby sie moze, bo czesc rodzicow musi pracować i jak moze o tym pomysle to nie jest kosmiczne rozwiazanie
  • edytowano wrzesień 2021
    .
  • Nie no już zostało mi powiedziane ze jestem przecież pazerna i pazurami bym wydrapala
    Bo żłobek będzie z podatków co poniektórych, a jak rozdawać to że, swoich. 
  • @M_Monia Widzę, że Ciebie to dotknęło, ale w sumie rozumiem, ja to bym w sumie z Twoimi odczuciami pewnie dawno wygrzmiała mocniej i nie piszę tego ironicznie. Żłobki dla pracujących rodziców, tańsze bilety to byłoby ok. Moja rodzina mieszka w Warszawie no i tam to mają drogo jak nie wiem
  • Pewnie ze dotknęło, w szczególności że było powtarzane wiele razy, a to był mój jedyny postulat i to jeszcze łącznie z czasowa rezygnacja z 500+
  • M_Monia powiedział(a):
    Pewnie ze dotknęło, w szczególności że było powtarzane wiele razy, a to był mój jedyny postulat i to jeszcze łącznie z czasowa rezygnacja z 500+
    Moniu, bo Ty nadal albo nie chcesz albo faktycznie nie rozumiesz, że nie da sie tak organizować zycia obywatelom, by wszyscy mieli raj. 
    To kosztuje. 
    Rząd zmusza samorządy do dzialan, na które nie daje pieniędzy jednocześnie grzmi, że to samorządy takie złe i tak źle życzą obywatelom. 
    Owszem, moim zdaniem te żłobki by byly ok ale z drugiej strony państwo nie ma obowiązku tego organizowac. Ani samorządy.

    Darmowe zlobki to gestia samorządu. 
    Podjęłas jakieś działania w tej sprawie w swojej gminie? Skrzyknęłas jakies mamy, zainteresowalas radnego?
    Wiele fajnych rozwiązań powstało dzięki takim właśnie inicjatywom oddolnym. 
    Coraz więcej ludzi ma poczucie, że społeczenstwo obywatelskie ma przyszłość 
    A nikt nie wie lepiej, co potrzeba gminie jak sami jej mieszkancy czy radni. 
    Natomiast to rząd, który popierasx ma takie właśnie tendencje sterowania gmibamu, samorządami odgornie. Zza warszawskiego biurka

  • Taaa oddolnie

    U nas to nawet śniadań nie ma dla przedszkolaków w największej placowce. Nie ma i nie będzie mimo iż rodzice się burzą. Trzeba przynosić samemu. Są tylko obiady catering. Gmina biedna, nie ma szans. Pisałam już w sprawie dofinansowania do żłobka z uwagi na to że mamy rodzinę wielodzietna i otrzymałam odpowiedź, że żłobki są tylko prywatne i żeby dogadywać się z prywatnym właścicielem. Czyli nie chcą ruszyć tematu. Szkoda już mojej energii na to. Źle że wyniosłam się z Warszawy. 
  • Ale to na prawdę nie może tak być ze mamy Polskę A i Polskę B i trzeba dążyć do równości, nie nie w placach ale w dostępie do pewnych dóbr. 
  • Z pewnością pierwsze co jest do załatwienia to pełne wyżywienie dla dzieci w wieku 3-5 lat. U nas to się nie nazywa przedszkole tylko świetlica (podejrzewam, że musieli dostosiwac nazwę, z uwagi na to że nie ma tam pełnego wyżywienia) ale spełnia te same zadanie. Dla każdego dziecka musi być miejsce w przedszkolu, ale u nas większość miejsc to w tej świetlicy właśnie. Tam dostał się mój M, ale pisałam podania i w tym roku już jako ponad 4 latek wreszcie trafił do normalnego przedszkola. 

    Ta świetlicę trzeba zamienić na przedszkole ale na razie nie ma na to pieniędzy, bo nie znam innego wytłumaczenia na to dlaczego tak to dzuala. Dopiero jak znajdą się pieniądze na to to gmina może ruszy temat żłobków, ale to są lata, a może nigdy dopuki nie spłyną na ten cel jakieś pieniądze z zewnątrz.

    Tak więc Kociara o czym Ty mówisz. 
  • edytowano wrzesień 2021
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Polska_A_i_B

    To jest w pierwszej kolejności do załatwienia. Polska A, B i  C. Za duże są różnice pomiędzy tym co się dzieje w różnych rejonach. Za duże roznice

    Tak więc niech Trzaskowski nie płacze ze częściowo zabiera sie pieniądze na pewne usługi Warszawiakom, którzy i tak zarabiają średnio najwięcej. Wobec tego co się dzieje w Polsce uważam że powinni nawet. Polska to nie tylko Warszawa i największe miasta. 
  • noale,
    w tem celu czeba polikwidować samorządy

    unia nie pozwoli
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Trzaskowski wziął mieszkańców Warszawy na zakładników.



    Ale na budowę burdelu dla pedalstwa, to pieniądze znalazł.
    https://www.salon24.pl/newsroom/1167649,ruszyl-hostel-interwencyjny-dla-bezdomnych-osob-lgbt-to-zasluga-trzaskowskiego

    Nota bene - potem za granicą napiszą, że w Warszawie powstało getto dla LGBTów. Czym się taki LGBTcośtam różni od normalnego człowieka, że potrzebny mu jest oddzielny hostel?
  • kociara powiedział(a):
    Rząd zmusza samorządy do dzialan, na które nie daje pieniędzy jednocześnie grzmi, że to samorządy takie złe i tak źle życzą obywatelom. 


    Mateusz Morawiecki zadeklarował, że samorządy dostaną gwarancje finansowania. Samorządowy Polski Ład, który zaprezentował w miejscowości Kamieniec Ząbkowicki, ma się opierać 3 filarach: stabilizacji dochodów, rozwiązań proinwestycyjnych i przejściowych.

    Mateusz Morawiecki zadeklarował, że do końca sierpnia gotowy będzie projekt ustawy, gwarantujący samorządom dodatkowe pieniądze. Kwota 8 mld zł ma zostać przekazana gminom i powiatom z budżetu państwa jeszcze w tym roku, ale z przeznaczeniem na wydatki w roku 2022.

    Według KPRM po wprowadzeniu Polskiego Ładu oraz rozwiązań stabilizujących i wzmacniających finanse samorządów w 2022 r. ich przychody mają być wyższe o ok. 146 mld zł. To niemal 10 proc. ich rocznych dochodów.



  • Komunikację w Warszawie finansują mieszkańcy II strefy. Wystarczy popatrzeć na różnice w cenach biletów i dla kogo są darmowe bilety. 

  • To nie jest burdel, tylko miejsce, gdzie schronienie mogą znaleźć np. nastolatkowie wyrzuceni z domów przez rodziców, którzy nie akceptują ich orientacji. Pytanie, czy powinno to funkcjonować jako osobna instytucja, ale gadaniem o "burdelu" zwyczajnie wprowadzasz w bład.

    Podziękowali 2kociara Stokrotka
  • Coralgol powiedział(a):

    To nie jest burdel, tylko miejsce, gdzie schronienie mogą znaleźć np. nastolatkowie wyrzuceni z domów przez rodziców, którzy nie akceptują ich orientacji. Pytanie, czy powinno to funkcjonować jako osobna instytucja, ale gadaniem o "burdelu" zwyczajnie wprowadzasz w bład.


    ale to naprawdę trzeba pomyśleć czasem... Młodzież, która różni się od innych tylko tym, z kim chce sypiać, ma akurat hotel... No strzał w kolano
    Podziękowali 1Klarcia
  • Gosia5 powiedział(a):
    Komunikację w Warszawie finansują mieszkańcy II strefy. Wystarczy popatrzeć na różnice w cenach biletów i dla kogo są darmowe bilety. 
    Darmowe bilety są dla dzieci z rodzin 4+
    Podziękowali 1M_Monia
  • malagala powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):

    To nie jest burdel, tylko miejsce, gdzie schronienie mogą znaleźć np. nastolatkowie wyrzuceni z domów przez rodziców, którzy nie akceptują ich orientacji. Pytanie, czy powinno to funkcjonować jako osobna instytucja, ale gadaniem o "burdelu" zwyczajnie wprowadzasz w bład.


    ale to naprawdę trzeba pomyśleć czasem... Młodzież, która różni się od innych tylko tym, z kim chce sypiać, ma akurat hotel... No strzał w kolano
    Nie. 
    To młodziez, ktora "kochajoncy" rodziciele dręczą tylko dlatego, że kochaja osoby tej samej plci
  • @Wilfrid Dla dzieci mieszkających w Warszawie i dla uczniów warszawskich szkół. Dzieci spod Warszawy płacą podwójnie. 
    Podziękowali 1M_Monia
  • Coralgol powiedział(a):
    (...) tylko miejsce, gdzie schronienie mogą znaleźć np. nastolatkowie wyrzuceni z domów przez rodziców, którzy nie akceptują ich orientacji. Pytanie, czy powinno to funkcjonować jako osobna instytucja, ale gadaniem o "burdelu" zwyczajnie wprowadzasz w bład.
    Jeżeli jest to osobna instytucja, to niestety tak to wygląda.

    Trzeba się zdecydować, albo robimy miejsce gdzie wszyscy nastolatkowie z problemami (znęcanie się, brak akceptacji i inne) bez względu na płeć, czy preferencje seksualne mogą znaleźć schronienie. Wtedy jest to kolejne pogotowie opiekuńcze. Albo podkreślamy preferencje seksualne i wtedy jest to dom uciech.
    Podziękowali 2Pioszo54 Klarcia
  • Gosia5 powiedział(a):
    @Wilfrid Dla dzieci mieszkających w Warszawie i dla uczniów warszawskich szkół. Dzieci spod Warszawy płacą podwójnie. 

    To jest straszne jaki jest podział na dzieci z Warszawy i spod Warszawy. Widać podział na Polska A i B bardzo.
    Czyli nie ważne że mieszkają blisko Warszawy i dojeżdżają do warszawskich szkół i tak płacą za bilet

    To samo że żłobkami. W Warszawie są darmowe.

    To wszystko powinno być do zmiany. 
  • Gosia5 powiedział(a):
    @Wilfrid Dla dzieci mieszkających w Warszawie i dla uczniów warszawskich szkół. Dzieci spod Warszawy płacą podwójnie. 
    Dlaczego warszawiacy mieliby się składać na mieszkańców okolicznych miast? 
  • Rozwiązania powinny być ogólnopolskie, lub uzależnione od tego gdzie się płaci podatki. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.