Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sztafeta za dusze czyśćcowe

Przepiękna inicjatywa.
Może ktoś zapragnie dołączyć albo zorganizować:








"Czym są sztafety za dusze czyśćcowe?

Sztafety za dusze czyśćcowe to po prostu Msze Święte w intencji zmarłych. Jedna sztafeta zawiera w sobie dziesięć Mszy Świętych, z czego dziewięć to Nowenna Eucharystyczna za dusze czyśćcowe, a jedna w intencji darczyńców o wypełnienie się woli Bożej w ich życiu i w życiu ich rodzin.


Jak i gdzie zamówić Msze Święte w ramach sztafety?

Można zamówić tak jak każde inne Msze, podając intencję za dusze czyśćcowe. Z tym, że zamawiamy od razu dziesięć. Najlepiej niech zamówienia dokona jedna osoba w imieniu wszystkich ofiarodawców. Z racji tego, że ideą sztafet jest także wsparcie kapłanów w trudnej sytuacji finansowej (np. tych posługujących za wschodnią granicą, ale nie tylko) lub potrzebujących środków na ważne cele ewangelizacyjne, staramy się wyszukać takich właśnie kapłanów w potrzebie.


Ilu powinno być ofiarodawców? Czy mogę zamówić takie Msze w pojedynkę?

Nie ma znaczenia ile osób się składa. Może to być jedna lub kilka osób, oby tylko powstała sztafeta dziesięciu Mszy.


Czy Msze Święte muszą być odprawione dzień po dniu przez 10 dni z rzędu i przez tego samego kapłana?

Tak, ponieważ jest to Msza św. nowennowa, która sprawowana jest dzień po dniu, najlepiej przez tego samego kapłana.


Czy jest wyznaczona jakaś kwota ofiary za jedną Mszę?

Nie, kwota ofiary od poszczególnej osoby jest dowolna. Ustaliliśmy jedynie, że ofiara jaką otrzyma kapłan za odprawienie jednej Mszy Świętej będzie wynosić zawsze 50 zł., czy to od jednej czy też od kilku osób składających się. Najczęściej więc osoby wpłacają po 50 zł. – równowartość jednej Mszy. Oczywiście można ofiarować więcej, wtedy jednak dana kwota rozłoży się i tak na kilka Mszy po 50 zł.


Czy mogę zamówić Msze w ramach sztafet za konkretnych zmarłych, na przykład za moich krewnych?

Zamawiamy intencję za w s z y s t k i e dusze w czyśćcu cierpiące, niemniej możemy ufać, że Bóg w swoim miłosierdziu dozwoli, aby z naszych modlitw w pierwszej kolejności skorzystały dusze nam najbliższe. Możemy też wzbudzić w sobie taką dodatkową intencję.


Jak włączyć się w sztafety za dusze czyśćcowe lub wspomóc to dzieło?

Można to zrobić na kilka sposobów:


1. Powierzając komuś zamówienie Mszy św., na którą złożysz ofiarę. Jeśli chcesz skorzystać z takiego sposobu, możesz na początek zgłosić się do jednego z organizatorów sztafet dzwoniąc na numer telefonu: 506 138 262

2. Będąc samemu organizatorem sztafet, do czego najbardziej zachęcamy, aby to dzieło rozszerzało się! W tym wypadku ważne jest też, aby znaleźć kapłanów w potrzebie, którym powierzymy odprawienie Mszy. Można prosić w modlitwie dusze czyśćcowe o wskazanie takiego kapłana. Są świadectwa, że dusze bardzo w tym pomagają!


3. Mówiąc o tej inicjatywie, rozsyłając informacje na przykład te umieszczone na tej stronie."






«1

Komentarz

  • Jakby ktoś chciał dołączyć do takiej sztafety proszę o wiadomość na priv.
    Zapytałam Salezjan w Czerwińsku nad Wisłą i już od jutra do 15 lipca będą odprawiać pierwszą nowennę zamówioną przeze mnie,można jeszcze dołączyć.
    Podziękowali 1Nika76
  • Dzisiaj zakończyła się pierwsza sztafeta.
    Organizuję kolejną. Może ktoś ma pragnienie dołączyć?
  • Piękne. Te wakacje troche czołgają mnie finansowo. Chętnie dołączę z sierpniowej dziesięciny.
  • Kolejna sztafeta za dusze w czyśćcu będzie odprawiana od poniedziałku 19 lipca do 28 lipca przez kapłana w potrzebie z Ukrainy jakby ktoś chciał dołączyć jeszcze teraz.
  • ja pragnę dołączyć
  • edytowano lipiec 2021
    Zapraszam do kolejnej sztafety. W sierpniu będzie odprawiana sztafeta przez ks. Grzegorza Nowaka koordynatora Stowarzyszenia Legionu Małych Dusz w Polsce.
    Ksiądz całą ofiarę przekazuje na zakup i remont domu dla ludzi ubogich,bezdomnych,w nałogach,którzy po terapii nie mają gdzie mieszkać,miejsce które im pomoże podnieść się z ubóstwa.
    Zapraszam gorąco jeśli ktoś pragnie pomóc duszom w czyśćcu cierpiących a jednocześnie wesprzeć to dzieło:



  • edytowano lipiec 2021
    Rozmawiałam dzisiaj z jeszcze jednym kapłanem,który chce odprawić sztafetową nowennę jeż od przyszłego tygodnia :)
    Poda mi szczegóły to napiszę dokładnie kiedy i gdzie.
  • upnę

    i bardzo chciałabym znów się przyłączyć :)
  • edytowano sierpień 2021
    @In Spe  dotarło,bardzo dziękuję :)
    Ks. Grzegorz po 7 sierpnia mi poda dokładną datę tych Mszy św. to tu napiszę.
  • Fajnie, dziękuję.
    Nie wiem jak to opisać, ale jest w tej sztafecie coś niesamowitego. Duszyczki czyśćcowe ( wybaczcie to spoufalenie) muszą bardzo potrzebować naszego wsparcia i równocześnie odwdzięczają się tak, że ze wzruszenia nie potrafię opisać.
    Brzmi może trochę infantylnie to co powyżej napisałam, ale niech już zostanie :)
    Sprawa  jest poważna, doniosła, dotyka tajemnic Bożych o których często mamy nikłe pojęcie. Czuję się wyróżniona, że mogę uczestniczyć w tym dziele i sama się zastanawiam jaka ta łaska Boża przedziwna i cudowna, że tyle razy sobie obiecywałam coś  w sprawie dusz pokutujących ofiarować, zrobić i że ten czas właśnie nadszedł.
    Chciałam tylko "coś" od siebie dać, tymczasem sama jestem obdarowana.

    Podziękowali 1Nika76
  • @In Spe dokładnie tak,podobne mam doświadczenia i inne osoby w tym uczestniczące :)
    W ogóle dużo by pisać jak to się samo składa - kapłani,osoby które chcą w ten sposób pomagać. Ja jestem jakby pionkiem,tym kto przekazuje informację i tą ofiarę od ludzi do kapłana a reszta
    sama się toczy :) W takim sensie,że tak jakby same dusze (wierzę) znajdowały osoby,kapłanów,których serca poruszają a ja tylko taki ich żebrak i pośrednik ;) 
    Czasem jest kapłan chętny odprawić nowennę sztafetową i muszę szybko wyłożyć pieniądze bo już np.za dzień dwa sztafeta i zanim zdążę się zmartwić czy znajdę chętne osoby to już a to koleżanka z pracy,a to sąsiadka,a to ktoś z forum i szybko się sztafeta zapełnia osobami.
  • Przepraszam, że wysyłam ofiarę  poniewczasie. I nie jestem z  Wami na tym whats'upie.

  • In Spe powiedział(a):
    Przepraszam, że wysyłam ofiarę  poniewczasie. I nie jestem z  Wami na tym whats'upie.

    Wszystko jest ok @In Spe  :)
    Bardzo się cieszę,że trwasz w tym dziele.
    Na grupie jest tylko parę osób,bo część moich znajomych czy rodziny nie korzysta z whatsapp. Wtedy o terminie danej sztafety piszę w wiadomości albo powiadamiam w realu. To żaden problem.


    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano sierpień 2021
    Brat Marian,misjonarz,franciszkanin z mojej miejscowości napisał mi,że od 21.08 do 1.09 będzie odprawiona sztafeta przez księży na misjach w Uzbekistanie. Tam gdzie mieszkają i posługują franciszkanie.

    Natomiast pewnien kapłan w potrzebie - ks. Mariusz odpisał dzisiaj,że może odprawić nowennę od 10.09 do 19.09

    Jeśli ktoś pragnie pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym i kapłanom to zapraszam do włączenia się.
  • Ja mogę zrobić przelew we wtorek rano. 
  • Ja za tydzień się dołączę, do tej wrześniowej sztafety,  u ks. Mariusza :)
  •   *ŚWIĘCI I MISTYCY O DUSZACH CZYŚĆCOWYCH:*

    Fragment z kazania *św. Jana Vianne’ya:*

    „Ten co się modli za duszami w czyśćcu cierpiącymi, skoro tylko stanie przed trybunałem Jezusa Chrystusa dla zdania rachunku ze swego życia, dusze owe już staraniem jego uwolnione z czyśćca rzucą się do stóp Zbawiciela i powiedzą: Panie, zlituj się nad tą duszą ona nas wyrwała z płomieni, ona za nas uczyniła zadość Twej sprawiedliwości. Zapomnij jej przewinień, jak ona błagała, żebyś zapomniał przewinień naszych. Ach! Jakże to potężne są pobudki do rozbudzenia w nas współczucia dla tych dusz cierpiących.”

    *Bł. Anna Katarzyna Emmerich:*

    To, co ktoś dla dusz czyśćcowych czyni, czy modli się za nie, czy ofiaruje cierpienie, zaraz mu to wychodzi na korzyść i wtedy one są bardzo zadowolone, szczęśliwe i wdzięczne. Kiedy za nie ofiaruję moje cierpienie, wtedy one modlą się za mnie.

    *Św. proboszcz z Ars:*

    O, gdyby wiedziano, jak wielką moc posiadają te dusze nad Sercem Bożym
    i jakie łaski można za ich wstawiennictwem uzyskać, nie byłyby tak bardzo opuszczone. Kiedy uprosić chcemy u Boga prawdziwy żal za nasze grzechy, zwróćmy się do dusz czyśćcowych, które od tak wielu lat żałują za swe grzechy w płomieniach ognia czyśćcowego. Trzeba się dużo za nie modlić, aby
    i one modliły się dużo za nas.

    *Św. Katarzyna z Bolonii* (zm. 1463)
    wyjaśnia:

    Często to, co przez Świętych w Niebie uzyskać nie mogłam, otrzymałam natychmiast, kiedy zwróciłam się do dusz w Czyśćcu.
    Przyczyną tego – podaje Anna Maria Lindmayr – nie jest to, że nas dusze czyśćcowe wysłuchały, ale to, że Bóg nas wysłuchał ze względu na Jego Miłość do tych biednych dusz, które Bóg bardzo kocha.

    *​Maria Simma:*

    Gdyby ludzie wiedzieli, jaką wartość ma Msza święta dla życia wiecznego, także i w dni powszednie, kościoły byłyby pełne. W godzinie śmierci Msze święte, w których nabożnie uczestniczyliśmy, są naszym największym skarbem, są o wiele cenniejsze niż te odprawiane za nas po śmierci.

    *Św. Ojciec Pio:*

    „Gdyby Pan pozwolił duszy na przejście z tego ognia do najbardziej palących płomieni na tej ziemi, byłoby to niczym przejście z gorącej wody do zimnej”. Dokładnie takimi słowami wyraził się Ojciec Pio.
    Pewna kobieta z Cerignoli, miasta w prowincji Foggia, C. Birulli, pewnego dnia zapytała Ojca Pio: „Ojcze, proszę mi opisać czyściec”. A on natychmiast jej odpowiedział tymi słowami: „Córko moja, dusze z czyśćca wolałyby rzucić się w ogień ziemski, gdyż dla nich byłoby
    to niczym rzucenie się do źródła świeżej wody”.

     *Św. Faustyna:*

    „Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam tych dusz, jakie jest ich największe cierpienie. I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. (…) [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: »Miłosierdzie Moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe«” (20).

    *Anna Maria Lindmayr:*

    Żaden okres mojego życia nie był dla mnie tak szczęśliwy i bardziej błogosławiony niż czas, który spędziłam z duszami i dla dusz czyśćcowych.
    Bóg wspaniałomyślnie nagradza miłość do dusz czyśćcowych i tą drogą najprędzej pomaga nam w cnotach i doskonałościach, ponieważ te dusze leżą Mu bardzo na Sercu, dlatego że są najbiedniejsze i same już sobie pomóc nie mogą.

    *Św. Tomasz z Akwinu*

    wyrażał przekonanie, że miłosierdzie wobec dusz czyśćcowych milsze jest Bogu od tego, jakie świadczymy żyjącym na ziemi. Podobnie św. Robert Bellarmin, który publicznie nauczał, że każdy, kto wstawia się za duszami czyśćcowymi, wypełnia dzieło miłosierdzia większe od tego, jakie mógłby wyświadczyć ktoś bogaty nawet w najhojniejszym geście wobec ubogiego.

    *Święci Doktorowie Kościoła – Grzegorz i Hieronim*

    twierdzili, że dusze czyśćcowe nie cierpią w tym czasie, kiedy sprawowana jest za nie Najświętsza Ofiara. Podobnie te dusze, które kapłan wspomina
    w memento. My natomiast, otrzymujemy szczególnie wiele łask, jeśli zamawiamy
    i uczestniczymy w Mszy św. za zmarłych.

    *Św. Bonawentura* nauczał:

    Najmniejszy trud w obecnym życiu wynagradza bardziej Bożej sprawiedliwości,
    niż największe cierpienie dusz czyśćcowych.

  • O już 6 wrzesień. Pora dołączać  :)
  • edytowano wrzesień 2021
    Zapraszam :)
    U mnie problem nie do ruszenia od prawie roku udało się wreszcie jakimś cudem rozwiązać :)
    Jestem niezmiennie zdumiona tym jak bardzo jesteśmy blisko związani z tymi duszami.
    Jak Bóg to zorganizował,że zależymy nawzajem od siebie i te cierpiące dusze potrzebują nas,a my potrzebujemy ich.
    I jakby oni sami sobie nie są w stanie ulżyć,ani my dla siebie wyprosić tego co się wydarza w naszym życiu gdy okazujemy im dobroć,przychodzimy im z pomocą.
    Jestem tak bardzo wdzięczna i cieszę się,że jest to dzieło. Tak niewiele daję z siebie a tak dużo dostaję radości , dobrych natchnień,pokoju w sercu i rozwiązania różnych codziennych trudności w ostatnim czasie,wierzę,że przez nich.
    Chciałabym żeby każdy doświadczył takiej pomocy.
  • Niedawno zastanawiałam się skąd taki zryw i przynaglenie u wielu katolików,by modlić się za dusze w czyśćcu cierpiące,natrafiłam na taki fragment w orędziu Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryji:

    "Kościół powszechny znajduje się w wielkim niebezpieczeostwie i temu nie możecie nic zaradzić ziemskimi środkami i wysiłkami.
    Jedynie Trójca Przenajświętsza wraz z Matką Bożą, z wszystkimi Aniołami i Świętymi, jak również współdziałanie wszystkich przez was uwolnionych dusz czyśćcowych mogą jeszcze pomóc
    Kościołowi Wojującemu."

    Podziękowali 1Nika76
  • w niedzielę zakończyła się "nasza" sztafeta
    czy w październiku też się uda zorganizować?
  • Tak,na pewno. Dam znać co do terminu.
  • Od poniedziałku 27.09. do 6.10.2021r.
    na Ukrainie w Chmielnickim będzie odprawiał sztafetę ks. Walery Dragomerecki.
    Kto ma pragnienie może jeszcze dołączyć :)

  • edytowano wrzesień 2021
    poproszę o dołączenie mnie :)
  • Proszę mnie koniecznie włączyć 

    Cudowna inicjatywa!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.