Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wątek dla prawdziwego lewaka.

Potem zakręcimy słoik niech się kisi.
«1

Komentarz

  • edytowano październik 2021
    straci poczucie misji :)
    Podziękowali 1In Spe
  • "Lewaków" chyba więcej jest niż 1 na forum. Po prostu mniej się z tym afiszują 
  • ? Serio serio? Jaki jest koń każdy widzi.  
    Podziękowali 1M_Monia
  • Bea powiedział(a):
    Kts kto jest przeciw Kosciolowi
    Ktoś kto w Kościele widzi tylko samo zlo
    Ktoś kto popiera aborcje
    Ktoś kto popiera małżeństwa jednoplciowe
    Ktoś kto nie popiera wielodzietnosci ( to nieobowiązkowe ale raczej wiąże się to z tym że popiera bezdzietność z wyboru i mówi, że wielodzietnosc jest wyborem więc teraz nie płacz że ci cuezko)
    Ktoś kto mówi o przeludnienie choć to nie prawda i woli bronić zwierząt niż ludzi
    Ktoś kto popiera eutanazje


    Często jest coś pomiedzy
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano październik 2021
    Bea Ty też skręcasz w lewo może dlatego tego nie widzisz. 
  • @M_Monia Jeśli chodzi o niepopieranie pisu to jest w lewo (albo w prawo)
  • @Calineczka27 Ja to wiem.... Ale mam wrażenie, że Monia mimo dobrych intencji! Tak przekazuje
  • Pewnie ze nie jest.
    Nie napisałam tego
    To jest tylko moje wrażenie, kto trochę skręca w lewo. Ma prawo przeciez

  • Niektórzy nie rozumieją różnicy między "lewakiem" a "lewicującym".

    Lewak walczy z Kościołem, popiera aborcję i strasznie chce, żeby jego kraj przyjmował uchodźców z krajów muzułmańskich.


    Lewicujący to może być nawet katolik, który trzyma się poglądów, że państwo powinno wspierać wszystkich obywateli w ich rozwoju, np. poprzez bezpłatne szkolnictwo, bezpłatną służbę zdrowia, czy 500 plus w celu poprawienia wyników demografii.


    Podziękowali 2PawelK Klarcia
  • A kurdelebele!

    Dialogi tu stają się coraz bardziej absurdalne.


    Podziękowali 1Quintana
  • Mnie już wyzywano juz nie raz od prawakow czy lewaków bo jestem przeciw aborcji albo przeciw Pis. Mam to gdzieś. Uwazam ze polityka powinna być dla ludzi A nie ich dzielic
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Nie istnieją prawacy a przeciwnik PiS to nie lewak. Są konserwatyści i lewacy. Dla mnie lewak to tam który popiera tzw. Postęp.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Zamiast lewak można pisać marksista.
  • Można nawet trockista. 
  • Bea powiedział(a):
    Ale postęp warunkował (i dalej chyba) warunkuje rozwój 

    Marksizm jest postępem tylko i wyłącznie w mentalności marksistów. Tak naprawdę jest objawem śmierci, a przynajmniej ciężkiej choroby cywilizacji z jakiej się rozwinął. Ponieważ w starciu cywilizacyjnym, a takim są konfrontacje podczas migracji, niżej rozwinięta cywilizacja zawsze zwycięża, wiele działań marksizmu jest zwykłym samobójstwem. Niestety jego zwolennikom wydaje się, że uda im się narzucić swoją ideologię innym, ale jak pokazuje historia nigdy na dłuższą metę to się nie udawało. Zazwyczaj kończyło się zbrodniczym ustrojem totalitarnym.
    Podziękowali 3Prayboy In Spe Klarcia
  • Bea powiedział(a):
    Ale postęp warunkował (i dalej chyba) warunkuje rozwój 

     Postęp tak jak jest dziś rozumiany doprowadzi do upadku. Nie chodzi o technologię ale tak zwany "postęp" czyli nowoczesność.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Bea powiedział(a):
    Rozumiem, że jeśli nie jestem konserwatywna to jestem lewakiem?
    Cóż, będę z tym żyć  :D
    Tak
  • Kajla powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Nie istnieją prawacy a przeciwnik PiS to nie lewak. Są konserwatyści i lewacy. Dla mnie lewak to tam który popiera tzw. Postęp.
    W zasadzie Twój post to esencja prawaka. Sztywne postrzeganie świata, syndrom oblężonej twierdzy, ludzie dzielą się na nas i tych innych - lewaków.

    Nie istnieje prawak. Są konserwatyści.
  • Ida powiedział(a):

    Niektórzy nie rozumieją różnicy między "lewakiem" a "lewicującym".

    Lewak walczy z Kościołem, popiera aborcję i strasznie chce, żeby jego kraj przyjmował uchodźców z krajów muzułmańskich.


    Lewicujący to może być nawet katolik, który trzyma się poglądów, że państwo powinno wspierać wszystkich obywateli w ich rozwoju, np. poprzez bezpłatne szkolnictwo, bezpłatną służbę zdrowia, czy 500 plus w celu poprawienia wyników demografii.


    Świetnie ujęte.
    Dlatego z ludźmi lewicującymi można rozmawiać, jest miejsce na dialog i kompromis.
    Z lewakami kompromis nie jest możliwy.
    Podziękowali 3Ida Zuzapola Klarcia
  • Kajla powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Kajla powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Nie istnieją prawacy a przeciwnik PiS to nie lewak. Są konserwatyści i lewacy. Dla mnie lewak to tam który popiera tzw. Postęp.
    W zasadzie Twój post to esencja prawaka. Sztywne postrzeganie świata, syndrom oblężonej twierdzy, ludzie dzielą się na nas i tych innych - lewaków.

    Nie istnieje prawak. Są konserwatyści.
    Nie istnieje lewak. Są lewicowcy.
    Lewak jest określeniem pogardliwym. Tak jak katol.
    Podziękowali 1Prayboy
  • edytowano październik 2021
    Kajla powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Kajla powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Nie istnieją prawacy a przeciwnik PiS to nie lewak. Są konserwatyści i lewacy. Dla mnie lewak to tam który popiera tzw. Postęp.
    W zasadzie Twój post to esencja prawaka. Sztywne postrzeganie świata, syndrom oblężonej twierdzy, ludzie dzielą się na nas i tych innych - lewaków.

    Nie istnieje prawak. Są konserwatyści.
    Nie istnieje lewak. Są lewicowcy.


    zwyczajowo nazywa się lewakiem lewicowca z misją :)
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano październik 2021
    Wilfrid powiedział(a):
    Kajla powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Kajla powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Nie istnieją prawacy a przeciwnik PiS to nie lewak. Są konserwatyści i lewacy. Dla mnie lewak to tam który popiera tzw. Postęp.
    W zasadzie Twój post to esencja prawaka. Sztywne postrzeganie świata, syndrom oblężonej twierdzy, ludzie dzielą się na nas i tych innych - lewaków.

    Nie istnieje prawak. Są konserwatyści.
    Nie istnieje lewak. Są lewicowcy.
    Lewak jest określeniem pogardliwym. Tak jak katol.
    wydaje mi się, że katol może być nobilitujący :)
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Podobnie jak lewak ;)
    Mnie to określenie zupełnie nie obraza, nawet mi się podoba. 
    ale włazić na prawicowe forum z misją, to troszkę nieteges :)
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Podobnie jak lewak ;)
    Mnie to określenie zupełnie nie obraza, nawet mi się podoba. 
    Cenisz Trockiego? 


  • Konserwatywne.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • edytowano październik 2021
    Szokuje cię że dziecko przed urodzeniem to dziecko a nie "dziecko"?


  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Wszyscy żyjemy w jednym społeczeństwie i fajnie byłoby, gdyby było tu miejsce dla wszystkich. 

    Z definicji w społeczeństwie nie ma miejsca dla wszystkich, miejsce jest tylko dla tych którzy chcą w tym społeczeństwie być i działać na rzecz jego rozwoju. Przy czym nie mam na myśli tymczasowych praw jakie ustanowi grupa szaleńców, bo bywały społeczeństwa w których prawo prowadziło do samounicestwienia. Chodzi o wartości uniwersalne które prowadzą do rozwoju.

    Jak sobie wyobrażasz zapewnienie w społeczeństwie miejsca dla np. złodziei i morderców? Zakaz ich prześladowania oraz ograniczania ich działalności.
    Podziękowali 2Pioszo54 Klarcia
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    @Turturek, społeczeństwo ustala zasady, na których jego członkowie funkcjonują. Dla złodziei i morderców tez jest miejsce, po tym jak odbędą karę i zostaną uznani za gotowych do powrotu do życia w społeczeństwie. Z tego, co mi wiadomo, to nie orzeka się w Polsce kary banicji. 
    Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, bo nie zrozumiałaś.

  • Kajla powiedział(a):
    Podział na konserwatystów i lewaków jest przede wszystkim nierealny.
    Ale jaki wygodny  :D
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Zrozumiałam. Próbowałeś manipulować. Nie weszłam w to. 

    Dla każdego człowieka jest miejsce w społeczeństwie, ale nie dla każdego zachowania. 

    A co innego napisałem?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.