Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ojciec Tadeusz jak Prometeusz

Komentarz

  • Tak, jak o. Rydzyk. Jeden z wielu starych księży. Ale patrząc z perspektywy czasu, jego dzieło medialne było inicjatywą opatrznościową. Strach pomyśleć, jak wielka by była dominacja lewicy w kulturze, gdyby nie media o. Rydzyka.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Odchodzi już pokolenie fanów radia Maryja
    U mnie w rodzinie słuchała sp babcia ale już następne pokolenia niekoniecznie 
  • edytowano lipiec 2021
    A ja czasem wracam do słuchania, ale właściwie włączam tylko modlitwy. Kiedyś, na początku tego wieku często.
  • Norek Tadeusz to Legii jest Prometeusz... Tak mi się ten tytuł skojarzył z "Miodowe lata"...

    Co do Rydzyka to nie wzbudza mojej sympatii ale na Tv trwam nieraz oglądałam czy to mszę czy np znajomego księdza w TV widziałam... 

  • Sam kanał lub radio jeśli podejmowałoby tematy tylko religijne i duchowe to byłyby ok. Lecz niestety sympatyzowanie z władzą raczej szkodzi
  • Nikt nie powiedział, że Kościół ma się nie angażować w życie społeczne i polityczne, wręcz przeciwnie. Dawniej były zakładane partie katolickie, którymi przewodzili księża. Pytanie, czy Radio Maryja na tych aliansach zyskuje, czy traci. Ja tego nie rozstrzygam, są ludzie odpowiedzialni i decydują.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ja słucham RM, moja córka (osiemnastka tez :-)). Poza tym jest bogactwem dla mnie modlitw. Np Koronka o 15, Apel wieczorem, Msza św, Różaniec. Katechezy bardzo wartościowe. Mobilizuje nas, moja mlodzież była w Częstochowie na zjeździe młodzieży , ja z dziećmi na Zjeździe Kółek Różańcowych.
    Św Maksymilian też wiedział, że media są ważne.

  • My tez słuchamy, sporo domów w mojej rodzinie też ;)
    Podziękowali 1Klarcia
  • A my nawet regularnie piszemy z mężem dla fundacja nasza przyszłość:) 
    Katechezy są bdb
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ja ostatnio posłuchałem Grzegorza Grochowskiego. Czasem słucham. Czasem bywam.
  • Jadac sama słucham i katechezy, czasem porad i audycji oraz modlę się koronka (piekna piesn + wstep Łabonarskiej). Muzy młodzieżowej tez chętnie (ale wolę mojego Tidala), tylko tej jak O. Rydzyk ma głos to nie bardzo, bo to takie sacropolo.
    Wracajac autem z basenu, zawsze dzwonimy i czasem udaje nam się dobić na modlitwę dla dzieci 19:30.
    Dzieciaki mają tez nagrody za konkursy i list gratulacyjny od OD. Radio z dusza.
    Skromne polecenie przelewu idzie co miesiąc
    Podziękowali 1Klarcia
  • Rydzyk to zgorszenie dla KK
  • I na czym to zgorszenie polega?
    Podziękowali 1zbyszek
  • "Rodzina Radia Maryja już po raz 25. pielgrzymuje na Jasną Górę. Przez te wszystkie lata Radio, jednocząc nas na modlitwie, zmieniało Polskę i Polaków. A jak zmieniło Ojca?

    – Może mam więcej dystansu do różnych spraw. Jestem dość emocjonalny, chciałbym wszystko już. To jest dla mnie ciągłe ćwiczenie cierpliwości. Drażni mnie cały czas peerelowskie myślenie, które tkwi w wielu głowach, bylejakość. Czasem przyjeżdża biznesmen eleganckim samochodem, a później wychodzi na jaw brak kompetencji, solidności, pustka i samochód w leasingu. A przy tym takie wybujałe zapalenie wyobraźni, kim to się nie jest".

    Tak, "samochód w leasingu" to przejaw biedoty, której ojciec nie znosi.

    A jak jest Msza dla studentów, a jest ich za mało, to z hukiem ojciec wyjdzie, bo on "przyszedł, a studentów za mało".

  • edytowano lipiec 2021
    Kościół, by uzyskać status sanktuarium, musi spełnić określone warunki. Świeżo co wybudowany budynek w Toruniu nie spełniał żadnych warunków (kto w ogóle ten dziwaczny projekt zatwierdził? To jest jeden wielki kicz, pomieszanie z poplątaniem!), ale w Watykanie był wtedy kard. Grocholewski, który wszystko załatwił. I nie podejrzewam, tylko wiem. Przykre.

  • Maciek_bs powiedział(a):
    Tak, jak o. Rydzyk. Jeden z wielu starych księży. Ale patrząc z perspektywy czasu, jego dzieło medialne było inicjatywą opatrznościową. Strach pomyśleć, jak wielka by była dominacja lewicy w kulturze, gdyby nie media o. Rydzyka.

    BINGO!!!
  • Coralgol powiedział(a):
    Rydzyk to zgorszenie dla KK
    Jedynie w odbiorze lewaków. Bowiem pomimo specyficznego charakteru zakonnika i tego, że nie przyjmuje żadnej krytyki, to jednak buduje niesamowicie dużo dzieł, które będą służyły wielu polskim pokoleniom.
    Kościół urzędowy zrozumiał w końcu powody, dla których ks. Rydzyk jest wręcz prześladowany.
    Podziękowali 1Aniela
  • Coralgol powiedział(a):
    Rydzyk to zgorszenie dla KK
    Przecież jesteś poza KK jako lewak to co cię to obchodzi.
    Podziękowali 1NC500
  • @Prayboy @Coralgol kiedyś pisała, że chyba jest katoliczką. Tak mi się kojarzy, ale musi sama odpowiedzieć
  • To czemu popierasz to co jest niezgodne z jego nauczaniem? 
  • Bardzo cenię RM. Słucham już 27 lat. Oceniam, że moje wszystkie już dorosłe dzieci kochają Pana Boga i Kościół, ponieważ u nas w domu słuchało się i słucha RM. A o. Rydzyk to jakiś geniusz :)
    Podziękowali 1Prayboy
  • To Boży człowiek i kropka.
    Podziękowali 3Aniela Klarcia In Spe
  • Maciek_bs powiedział(a):
    I na czym to zgorszenie polega?
    Ośmielał się mieć swoje zdanie, nie wschłuchiwał się w głos różnych Stokrotek i resortowych dzieci.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.