Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jeśli prezes NBP zostanie na kolejną kadencję to ujrzymy banknot 1000 złotych

Banknot tysiąc, banknot milion... 

Komentarz

  • Inflacja idzie jak burza. Paliwo kupowałem jeszcze po 5,40zł nie zdążyłem wyjeździć a już jest po 6zł Na nowy rok będzie po 8zł

    To oznacza, że wszystko pójdzie do góry.
    Podziękowali 3paulaarose Stokrotka Elf77
  • Już poszło. Na razie oficjalnie jest nieco ponad 5% inflacji. Czyli realnie ok 10%.
  • edytowano październik 2021
    Jest źle bo podnieśli stopy dzisiaj. 
    A będzie gorzej bo energia elektryczna i gaz dopiero podrożeją.
    Ale to trend ogólnoeuropejski. Polska nie jest wyjątkiem.
    A moja pensja o 1000 zł niższa niż 10 lat temu :-)

    Podziękowali 2Klarcia Elf77
  • edytowano październik 2021
    Na inflację ma ogromny wpływ cena frachtu. Wzrósł kilkukrotnie
    https://m.trojmiasto.pl/biznes/Ceny-frachtu-napedzaja-ceny-w-sklepach-n158740.html

    To Chiny stworzyły wirusa w myśl maksymy is fecit cui prodest

    Nadchodzi czas braku własności i wolności.
    Nareszcie lewactwo w Polsce będzie szczęśliwe bo bolszewia do nich przyjdzie.

    Podziękowali 2Klarcia zbyszek
  • zbyszek powiedział(a):
    Inflacja idzie jak burza. Paliwo kupowałem jeszcze po 5,40zł nie zdążyłem wyjeździć a już jest po 6zł Na nowy rok będzie po 8zł

    To oznacza, że wszystko pójdzie do góry.

    Dokładnie to samo mamy w Niemczech.
    Benzyna super jest po 175,5 cent.
    Dużo towarów podrożało nawet o 40 proc.; inflacja jest najwyższa od 28 lat.

    W Polsce podniesiono stopy procentowe, ewentualnie można by było powrócić do planu Balcerowicza, m.in. wprowadzić popiwek.
  • Prayboy powiedział(a):


    Nadchodzi czas braku własności i wolności.
    Nareszcie lewactwo w Polsce będzie szczęśliwe bo bolszewia do nich przyjdzie.


    W Niemczech wielkimi krokami zbliża się upadek klasy średniej, tym bardziej, że wiodącą rolę będą wiedli czerwoni. Do koalicji wezmą liberałów, ale ci będą kwiatkiem u kożucha. Liberalizm będzie polegał na tym, że więcej praw dostaną tęczowi i podatkowo oszczędzone zostaną wielkie firmy i koncerny.

    Dla biedusiów typu Klarcia nic się nie zmieni. Karmić nas będą, co najmniej do czasu, gdy przeforsują legalizację eutanazji.
  • PKB Polski - prognozy Banku Światowego

    Prognoza wzrostu PKB dla Polski na 2021 r. została w nim podniesiona do 4,5 proc. z 3,8 proc. szacowanych w czerwcu w ramach raportu "Global Economic Prospects", a na 2022 r. do 4,7 proc. z 4,5 proc.

    "Ożywienie gospodarcze po kryzysie COVID-19 było szybsze niż oczekiwano, z 5- proc. wzrostem produkcji w pierwszej połowie 2021 r." - czytamy w raporcie. W ocenie ekspertów "dobrze zdywersyfikowana gospodarka, wyjątkowy bodziec fiskalny i akomodacyjna polityka monetarna pomogły ograniczyć wpływ kryzysu".

    Według Banku Światowego inflacja CPI obniży się w Polsce do 3,6 proc. w 2022 r. i 3,1 proc. w 2023 r. z 4,2 proc. w tym roku.

    https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/pkb-polski-w-2021-i-2022-roku-prognozy-banku-swiatowego-5441630


    To może się zmienić tylko wtedy, gdy opozycja przejmie władzę.


    Podziękowali 1zbyszek
  • Przymus eutanazji 
  • wszystko to pokłosie zielonego ładu, opłat za co2, ogólnie "szaleństwa" globciowego,
    a też pogrywania z Rosją i pogrywania Rosji;
    może jednak rację miał premier Pawlak?
  • edytowano październik 2021
    Chiny zatrzymały fabryki nawozów, produkcja nawozu pochłania mnóstwo gazu, przy takich cenach gazu dla produkcji, to ceny kilka razy w górę pójdą.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ale to trend ogólnoświatowy nie Polski. W każdym razie jeśli ktoś odkładał na czarną godzinę to właśnie nadeszła. Jeśli ktoś liczył że dogonimy poziomem życia Zachód też się przeliczył. Czeka nas trudny rok. 
  • ciekawe, jak Węgrzy sobie poradzą
  • a w ogóle to nie powinniśmy się martwić, mamy przecież zagwarantowane dostawy z USA i to po, zdaje się, wewnętrznych cenach,
    co prawda ceny frachtu też bardzo wzrosły
  • :D :D :D
    przepraszam Pioszo54 nie wytrzymałem
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Klarcia się nie martwi.
    I tak jestem biedna, jak mysz kościelna, ale dzięki Bożej opatrzności i pomocy dobrych ludzi głodna nie chodzę. Dzięki niemieckiemu "socjalizmowi" mam mieszkanie i chyba już gorzej miała nie będę.
    Zmartwiony jest mój syn, który zasuwa od rana do nocy i w dostatek nie opływa, a widzi, że będzie jeszcze trudniej.

    Nie chcę, aby zabrzmiało to na przechwalanie się, ale powiem, że mając tak niewiele, mam jednak możliwość wspomagania innych potrzebujących. 
    "Pan Bóg radzi o swojej czeladzi"  :D
  • "Pan Bóg radzi o swojej czeladzi"  oooo nie słyszalem ale fajne

    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.