Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Auto

124

Komentarz

  • Na sprzedaż auto 7 osobowe Citroën xara picasso, 2017 r. , automat , full wypas, granatowy ze srebrnymi relingami , 70 tyś zł
    Garażowany w domu i w pracy
    Podziękowali 1jan_u
  • Fikcja powiedział(a):
    A cena tej nowej Dacii?
    Ok 65 tys
  • babka4 powiedział(a):
    Na sprzedaż auto 7 osobowe Citroën xara picasso, 2017 r. , automat , full wypas, granatowy ze srebrnymi relingami , 70 tyś zł

    Silnik? Przebieg?
    Podziękowali 1babka4
  • @Prayboy zapytam męża
  • @Prayboy Przebieg 125.000 km, 2.0 Diesel, serwisowany, 2 komplety opon, pełne wyposażenie bez szyberdachu
  • edytowano wrzesień 2021
    Jakie miasto? Wysłałem wiadomość
    @babka4
  • Uważajcie na bardzo stare samochody. W UK wchodzi mieszanka alkoholu z benzyną, następny krok to pewnie biodiesel albo walka z dieslem. Najstarsze samochody albo nie mogą jeździć na alkoholu, albo potrzebują paliwa "Super". W tym kontekście panika na stacjach benzynowych w UK wygląda na sztucznie wywołaną przez media i rząd, trzeba było pozbyć się starej benzyny (wiem na pewno że paliwa nie brakuje). Z czasem może to być duże uderzenie w elektryki. Tesla przetrwa, Chińczycy i Niemcy też, ale część firm może się wycofać, tzn. ci którzy się elektryfikowali na zasadzie: <i class="Italic">chciałabym, ale się boję</i>.
    Kto chce tłumaczyć translatorem, to tu jest link:
    <b class="Bold">Fuelling a greener future – E10 petrol available at pumps from today</b> https://www.gov.uk/government/news/fuelling-a-greener-future-e10-petrol-available-at-pumps-from-today

  • edytowano październik 2021
    https://www.superauto.pl/artykuly/dlaczego-samochody-uzywane-drozeja
    Potwierdzam. Jakis kosmos co się dzieje na rynku. 
  • edytowano październik 2021


    Bardzo ciekawa diagnoza. Zauważcie ceny frachtu. 

    Szukam od jakiegoś czasu samochodu i zauważyłem że pojawili się już handlarze którzy kupują auta w dobrym stanie i po paru miesiącach dopiero je sprzedają..Zysk na czysto rzędu 10 procent. 

  • edytowano październik 2021
    Bardzo ciekawa diagnoza.
    @Prayboy , co to za propaganda? Twój ekspert twierdzi że zimą kierowcy samochodów elektrycznych chodzą piechotą. Dokładnie tak powiedział. W opisie uprzedził, że to satyra i nie zawiera użytecznych informacji. Wierzysz każdemu youtuberowi, nawet jeśli otwarcie uprzedza że filmik był kręcony dla jaj? Kiedyś na płocie było napisane "d***", jeden chłop chciał pogłaskać i mu drzazga weszła.
    71.9% samochodów w Norwegii to elektryki, kto tam mieszka niech się wypowie czy te auta stoją całą zimę. Rozumiem że jest to kraj śródziemnomorski i skandynawskie zimy to fikcja, nie to co w Polsce. 

    Słynny miłośnik elektryków, Bjørn Nyland, mieszka właśnie w Norwegii. A nie, zaraz, na poniższym filmie widać jak WV radzi sobie w spalonych słońcem piaskach Sahary:
    #72 VW ID4 82 kWh road trip to Arctic Circle part 2
    chyba że znowu coś mi sie ***o...
    3:51

    Autor Twojego durnego filmiku wałkuje słowo klasyczny do porzygania, wmawiając nam, że klasyczne jest to, do czego przyzwyczaiła nas zmowa producentów, którzy wpadli w koleinę, tłuką i od 136 lat opychają nam ten sam złom. Miesza porządki, próbująć stworzyć skojarzenie: silikonowe kobiety = samochody elektryczne. 
  • edytowano październik 2021
    Znowu Bjørn Nyland, tym razem Tesla X w saharyjskich upałach, jak widać bloger nie tylko idzie piechotą, ale jeszcze musi popychać samochód:
    Model X extreme testing in -36°C/-33°F

  • a czemu tesle spotykane na drodze jadą max 90 km/h?
  • wozimy ze sobą gaśnice
    a czym gasić palące się baterie?
    Podziękowali 1Prayboy
  • Jeszcze trzeba dodać, że po dwóch latach zasięg ostro maleje, znam entuzjastę, który już mówi - nigdy więcej.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    wozimy ze sobą gaśnice
    a czym gasić palące się baterie?

    Kocem. 
  • edytowano październik 2021
    W temacie. Sprzedam moją Zafirę z 2005 już na 100 procent wcześniej pisałem o niej. Cena dla znajomych 5 tysięcy w tym nowe opony założone letnie za 1200 zł i prawie nowe tarcze klocki przód tył. 
  • edytowano październik 2021
    Zuzapola powiedział(a):
    Jeszcze trzeba dodać, że po dwóch latach zasięg ostro maleje, znam entuzjastę, który już mówi - nigdy więcej.
    Zasięg to ostro malał w... 1871 roku, kiedy używano akumulatora kwasowo-ołowiowego.
    Przełom miał nastąpić po wynalezieniu baterii NiMH, ale General Motors, Ford, Chrysler, na koniec Texaco (dlaczego Texaco?) ukręciły łeb sprawie:
    Patent encumbrance of large automotive NiMH batteries
    https://en.wikipedia.org/wiki/Patent_encumbrance_of_large_automotive_NiMH_batteries

    Nasz Nissan ma 6 lat. Ma 4-5 razy mniejszą baterię niż Tesla i to niezbyt nowoczesną (litowo-jonową), ale używa klimatyzacji do chłodzenia baterii. Po przejechaniu 104 000 km nie wykazuje degradacji, zasięg mizerny ale po staremu.
    Pioszo54 powiedział(a):
    wozimy ze sobą gaśnice
    a czym gasić palące się baterie?
    @Pioszo54 - benzyna odcina dopływ tlenu:
    https://www.youtube.com/results?search_query=petrol+tanker+fire
    Fuel Tanker Fire Engulfs Highway || ViralHog 

    Petrol tanker explodes at service station
    https://youtu.be/GkB6Pg9GpLk
  • edytowano październik 2021
    Sprzedany w 15 minut. To co się dzieje na rynku Moto przechodzi ludzkie pojęcie.Nawet nie zdążyłem zrobić zdjęć nie mówiąc o daniu ogłoszenia. Szok. Samochody używane drożeją z dnia na dzień. Inflacja jest potężna.
  • edytowano październik 2021
    Po co? Hybrydy wymagają serwisu i części zamiennych, rdzewieją.
    Zapisz się na Cybertrucka:
    https://www.tesla.com/cybertruck
    Niedługo samochód bez autopilota będzie takim przeżytkiem jak dzisiaj koń.
    Tesla Cybertruck Unveil Event (Full)

  • Hybryda to już przeszłość,  niedługo nie będą już produkowane,  tylko elektryki... Czyli nieliczni dadzą radę naładować samochód raz na kilka dni.
  • edytowano październik 2021
    dziewczynarabina powiedział(a):
    Potrzebuje samochodu czasem na dłuższe trasy, wiec elektryk nie bardzo mnie przekonuje. 
    Najtańszy Cybertruck przejedzie min. 402 km na jednym ładowaniu. To Tesla, będziesz miała dostęp do niezawodnych, superszybkich ładowarek. Problemem w elektryku jest nie zasięg, ale popsute bądź zastawione ładowarki. 
    Zasięg samochodu benzynowego to raptem 500 km.
    Jeździliśmy pięcioosobową hybrydą, płaciliśmy £200 miesięcznie za samo paliwo. Teraz siedmioosobowy elektryk: £2 dziennie za prąd.
    Prąd na Superchargerach nie jest drogi, gorzej opony do tego smoka. 
  • edytowano październik 2021
    dziewczynarabina powiedział(a):
    A jak długo trwa ladowanie? Jeśli potrzebuje przejechać 1500-1800 km, to ile czasu muszę liczyć na dodatkowe postoje?
    Rozumiem, że mieszkasz w Rzeszowie i lubisz w niedzielę skoczyć do Chartres  :mrgreen:
    Sama jazda, powrotna, zajmie Ci 34 godziny!

    Stare ładowarki publiczne mają moc 50 kW, dziś częściej się stawia 150 kW. Supercharger może mieć nawet moc 300 kW. Po podzieleniu wielkości baterii przez tę moc, wychodzi mi że naładowanie baterii dajmy na to 100 kWh od 0% do 80% zajmie mniej niż 30 minut. Nikt nie wyjeżdża baterii do 0%, tak jak nie jeździmy na suchym baku. Licz 20 minut, wraz z podłączeniem/odłączeniem ledwie zdążysz skoczyć na kawę i do toalety.

    Od 2 lub 3 sierpnia 2021 roku obowiązują następujące stawki: 1,55 zł/kWh, do 4 zł/min. za bezczynność, tj. zajmowanie miejsca przy Superchargerze po zakończeniu procesu ładowania.
  • NC500 powiedział(a):
    Zuzapola powiedział(a):
    Jeszcze trzeba dodać, że po dwóch latach zasięg ostro maleje, znam entuzjastę, który już mówi - nigdy więcej.
    Zasięg to ostro malał w... 1871 roku, kiedy używano akumulatora kwasowo-ołowiowego.
    Przełom miał nastąpić po wynalezieniu baterii NiMH, ale General Motors, Ford, Chrysler, na koniec Texaco (dlaczego Texaco?) ukręciły łeb sprawie:
    Patent encumbrance of large automotive NiMH batteries
    https://en.wikipedia.org/wiki/Patent_encumbrance_of_large_automotive_NiMH_batteries

    Nasz Nissan ma 6 lat. Ma 4-5 razy mniejszą baterię niż Tesla i to niezbyt nowoczesną (litowo-jonową), ale używa klimatyzacji do chłodzenia baterii. Po przejechaniu 104 000 km nie wykazuje degradacji, zasięg mizerny ale po staremu.
    Pioszo54 powiedział(a):
    wozimy ze sobą gaśnice
    a czym gasić palące się baterie?
    @Pioszo54 - benzyna odcina dopływ tlenu:
    https://www.youtube.com/results?search_query=petrol+tanker+fire
    Fuel Tanker Fire Engulfs Highway || ViralHog 

    Petrol tanker explodes at service station
    https://youtu.be/GkB6Pg9GpLk

    @NC500 a wytłumaczyłbyś co to za cysterna się pali? Co tam jest?
    Ja nie bardzo ogarniam angielski.

    Filmik - coś niesamowitego! :o
  • edytowano październik 2021
    @joanna_1991 napisane jest że to jakieś paliwo, wygląda mi na benzynę, bo diesla trzeba by nieźle podgrzać żeby był taki efekt.
    Ktoś skomentował, że ten dym jest bardzo toksyczny.
  • No właśnie byłam ciekawa, co to za paliwo. Na filmach wybuchy benzyny pokazują jako BUM lub kilka BUM i tyle, no ale filmy to filmy ;)
  • edytowano październik 2021
    @joanna_1991 BUM to robi gaz ziemny w zamkniętym pomieszczeniu, a chemia to nie James Bond  :D
    Ale opary benzyny w pomieszczeniu też potrafią walnąć.
  • Kojarzysz te sceny, gdzie Bond czy inny John McClane strzela w bak samochodu (podobno nie tak łatwo to zrobić w rzeczywistości), a ten robi duże BUM i ładną kulę ognia? O te mi chodzi.
  • edytowano październik 2021
    dziewczynarabina powiedział(a):
    Przymierzam się właśnie do zmiany mojego diesla na coś bardziej eko. Macie może jakieś osobiste doświadczenia z hybrydami? 
    A to na  forum motoryzacyjnym Onetu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.