Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Głosujmy na Warszawiankę roku - panią Wandę Traczyk-Stawską! Sanitariuszkę w Powstaniu Warszawskim

Były na tym forum głosy, że niektóre z kandydatur zgłoszonych do konkursu są delikatnie mówiąc, niezbyt zasłużone, np. Marta Lempart. Proponuję pokazać głos ludu i zagłosować na uczestniczkę Powstania Warszawskiego, kobietę piękną i mądrą, Wandę Traczyk-Stawską pseudonim "Pączek" - sanitariuszkę w powstaniu warszawskim i żołnierza AK. Kobietę, która jako dziecko zmuszona była sięgnąć za broń i zabijać, a jednocześnie potrafiła dostrzec we wrogu człowieka i nie-nienawidzić.


Podziękowali 1Stokrotka
«134

Komentarz

  • Wstrętne, ohydne babsko.
    Stoi nad grobem, ale jeszcze nawołuje do "walki o prawo" do mordowania poczętych polskich dzieci.
    Ohydna kreatura ta kobieta.


    "Hanna Stadnik, pseudonim Hanka również zaapelowała do wszystkich kobiet protestujących przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej o walkę o swoje prawa. - Walczcie o to, bo bez walki się nic nie uda. Trzeba walczyć do zapadłego, bo wolności nie otrzymuje się raz na zawsze. Jest wolność wojenna, ale też człowiecza i jeśli młodzież jej nie będzie miała, to co to będzie za kraj? "

  • Co za dziwny zbiór kandydatek. Kilka działaczek społecznych przygniecionych aktywistkami skrajnej lewicy, w tym najbardziej odrażającymi, jak Marta Lempart, czy "babcia Kasia". Gdyby to był plebiscyt o nagrodę Róży Luksemburg, to bym zagłosował, ale z warszawiankami nie ma to nic wspólnego.

    A pani psycholog Traczyk-Stawska niestety nie kwalifikuje się ze względu na publiczne wypowiedzi pochwalające prawo do zabijania dzieci.
    Podziękowali 3Klarcia Prayboy Joannna
  • @Pieszo54

    Nie wiem, czy działalność Bąkiewicza powinna być zdelegalizowana (może to być nieskuteczne, gdy jeszcze bardziej zradykalizuje się w podziemiu), ale brzydzi mnie ten człowiek, który zagłusza powstańców, przyjaźni się z włoskimi faszystami czczącymi Benita Mussoliniego. To chore że państwo Pis dotuje takie osoby.
  • @Ida

    Pomyliłaś osoby.


  • @Maciek_bs

    Każdy mógł zgłaszać swoje kandydatury. Pani Wanda to wielki autorytet, zachęcam do posłuchania jej świadectwa. Ale oczywiście każdy ma prawo głosować jak uważa. Jest tam też kilka innych fajnych kandydatek m.in ta pani zaangażowana w pomoc osobom w kryzysie bezdomności.
  • Coralgol powiedział(a):
    @Ida

    Pomyliłaś osoby.



    Osoba inna, ale poglądy te same. Też popierała walkę kobiet o prawo do aborcji.
    Niestety wielu wartościowych ludzi zostało uwiedzionych przez ruchy marksistowskie i potem mają czarną plamę na swoim życiorysie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Turturek

    zachęcam do posłuchania świadectwa Pani Wandy - ja zawsze słuchając jej wspomnień mam łzy w oczach
  • takich wspomnień, z II wojny, są dziesiątki tysięcy

    i żadne z nich nie upoważnia do miana autorytetu w sprawach bieżących
    Podziękowali 2Klarcia Karolinka
  • edytowano październik 2021
    dla mnie
    wiedza o świecie i dokonania życiowe

    ale ogólnie jestem sceptyczny do tej instytucji, raczej autorytetem się bywa, niż jest

    chociaż bywają ludzie, których pomysły się sprawdziły, np. Konfucjusz
  • Coralgol powiedział(a):
    @Turturek

    zachęcam do posłuchania świadectwa Pani Wandy - ja zawsze słuchając jej wspomnień mam łzy w oczach

    Wiesz, ja mam/miałem wśród bliskich znajomych 90-latków i ich wspomnienia też wywołują potężne emocje, ale co z tego, jak wiem, że obecnie taki ktoś jest całym sercem za lewicą. No każdy ma prawo się zmienić i bohaterstwo sprzed 70 laty nie musi oznaczać patriotyzmu czy chociaż orientacji geopolitycznej obecnie. Komuniści też walczyli w Powstaniu Warszawskim, ale czy to oznacza że mam bezkrytycznie przyjmować to co mówią?
  • edytowano październik 2021
    Ida powiedział(a):
    Wstrętne, ohydne babsko.
    Stoi nad grobem, ale jeszcze nawołuje do "walki o prawo" do mordowania poczętych polskich dzieci.
    Ohydna kreatura ta kobieta.




    Pod powyższym podpisuję się wszystkimi kończynami. Wstrętne babsko, tym co czyni obecnie, zniwelowała swoją postawę podczas PW.

    Uczestniczki Powstania Warszawskiego poparły Strajk Kobiet. "Mamy prawo walczyć o godność"

    W środowym Strajku Kobiet udział wzięły dwie uczestniczki Powstania Warszawskiego. - My nie mamy innego wyjścia, niż tylko wyjść, krzyczeć, żądać i mówić, że będziemy walczyć - tłumaczyła swoją obecność Wanda Traczyk-Stawska. - Walczcie, bo bez walki się nic nie uda - apelowała do kobiet Hanna Stadnik.

    https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/warszawa-wanda-traczyk-stawska-i-hanna-stadnik-poparly-strajk-kobiet-4735845





    Edytowałam.


  • edytowano październik 2021
    Kajla powiedział(a):
    Zagłosowałam.
    Naiwna, czy?   :/
  • Klarcia powiedział(a):
    Ida powiedział(a):
    Wstrętne, ohydne babsko.
    Stoi nad grobem, ale jeszcze nawołuje do "walki o prawo" do mordowania poczętych polskich dzieci.
    Ohydna kreatura ta kobieta.


    "Hanna Stadnik, pseudonim Hanka również zaapelowała do wszystkich kobiet protestujących przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej o walkę o swoje prawa. - Walczcie o to, bo bez walki się nic nie uda. Trzeba walczyć do zapadłego, bo wolności nie otrzymuje się raz na zawsze. Jest wolność wojenna, ale też człowiecza i jeśli młodzież jej nie będzie miała, to co to będzie za kraj? "


    Pod powyższym podpisuję się wszystkimi kończynami. Wstrętne babsko, tym co czyni obecnie, zniwelowała swoją postawę podczas PW.
    To dot. Hanny Stadnik temat dotyczy pani Wandy Traczyk-Stawskiej pseudonim "Pączek".
  • Coralgol powiedział(a):
    @Pieszo54

    Nie wiem, czy działalność Bąkiewicza powinna być zdelegalizowana (może to być nieskuteczne, gdy jeszcze bardziej zradykalizuje się w podziemiu), ale brzydzi mnie ten człowiek, który zagłusza powstańców, przyjaźni się z włoskimi faszystami czczącymi Benita Mussoliniego. To chore że państwo Pis dotuje takie osoby.

    To tych "powstańców" nie powinno tam być. 
    Prawicowcy mieli nagłośnienie i korzystali z niego, nie słyszeli co działo się po stronie Targowicy.
    Rząd dotuje wszystkie stowarzyszenia patriotyczne, które przyczyniają się do budowy tożsamości narodowej Polaków.
    Wcześniejsza ekipa rządowa dotowała porubstwo (władze Warszawy nadal to czynią), dążąc do znieprawienia polskiego narodu.
  • W Powstaniu Warszawskim walczyły dziesiątki tysięcy ludzi, podobnie liczny był udział nastolatków, którzy zazwyczaj pełnili funkcje pomocnicze. Bardzo się cieszę, że pani Traczyk-Stawską uszła z powstania z życiem, że nikt jej nie zastrzelił, ani nie zgwałcił. Cieszę się też, że przez dorosłe życie służyła potrzebującym jako psycholog. I tak powinno pozostać, robienie z niej teraz celebrytki, bo popiera aborcję i PO, dodawanie jej sławy bohaterki wojennej, kiedy prawdziwi bohaterowie już nie żyją, jest zupełnie niepotrzebne.
    Podziękowali 2Klarcia Zuzapola
  • Coralgol powiedział(a):
    To dot. Hanny Stadnik temat dotyczy pani Wandy Traczyk-Stawskiej pseudonim "Pączek".

    Przeczytaj dokładnie to co Klarcia wstawiła:

    W środowym Strajku Kobiet udział wzięły dwie uczestniczki Powstania Warszawskiego. - My nie mamy innego wyjścia, niż tylko wyjść, krzyczeć, żądać i mówić, że będziemy walczyć - tłumaczyła swoją obecność Wanda Traczyk-Stawska.

  • Coralgol powiedział(a):
    @Maciek_bs

    Każdy mógł zgłaszać swoje kandydatury. Pani Wanda to wielki autorytet, zachęcam do posłuchania jej świadectwa. Ale oczywiście każdy ma prawo głosować jak uważa. Jest tam też kilka innych fajnych kandydatek m.in ta pani zaangażowana w pomoc osobom w kryzysie bezdomności.

    Dla lewaków "wielki autorytet, dla prawych - zagubiona moralnie kobieta służąca bardzo złej sprawie. Może to demencja starcza, a może w młodości należała do wyzwolonych z moralnych zasad feministek. Takie kobiety także brały udział w PW.
    Podziękowali 1M_Monia
  • Coralgol powiedział(a):
    @Ida

    Pomyliłaś osoby.


    Te panie, obie wtedy się produkowały.

    "W powstaniu walczyliśmy wszyscy, i chłopcy, i dziewczęta, o swoją wolność, bo wolność jest składnikiem godności człowieka i nie ma godności bez wolności. Jeśli jesteśmy w tej chwili traktowane jak inkubatory, to bardzo przepraszam, mamy prawo walczyć o swoją godność - mówiła reporterowi "Faktów" TVN Wanda Traczyk-Stawska, pseudonim Pączek."
    Pomijam ten drobiazg, że bycie "inkubatorem" p. Wandzie już nie grozi.

    "Hanna Stadnik, pseudonim Hanka również zaapelowała do wszystkich kobiet protestujących przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej o walkę o swoje prawa. - Walczcie o to, bo bez walki się nic nie uda. Trzeba walczyć do zapadłego, bo wolności nie otrzymuje się raz na zawsze. Jest wolność wojenna, ale też człowiecza i jeśli młodzież jej nie będzie miała, to co to będzie za kraj?"

    https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/warszawa-wanda-traczyk-stawska-i-hanna-stadnik-poparly-strajk-kobiet-4735845

  • @Maciek_bs Pani Wanda Traczyk-Stawska jest bohaterką poczytaj jej biografię. I to, ze nie pasują Ci jej poglądy polityczne nie ma tu nic do rzeczy. Nie przeżyłeś i nie dokonałeś tego co ona.
    Podziękowali 1persa
  • Turturek powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    To dot. Hanny Stadnik temat dotyczy pani Wandy Traczyk-Stawskiej pseudonim "Pączek".

    Przeczytaj dokładnie to co Klarcia wstawiła:

    W środowym Strajku Kobiet udział wzięły dwie uczestniczki Powstania Warszawskiego. - My nie mamy innego wyjścia, niż tylko wyjść, krzyczeć, żądać i mówić, że będziemy walczyć - tłumaczyła swoją obecność Wanda Traczyk-Stawska.



    Klarcia edytowała swój post. Tym niemniej brak szacunku dla tak wielkiej postaci, jaką jest Wanda Traczyk-Stawska przerażający, myślę, że jeżeli Klarcia się zastanowi, co tu wypisuje, to będzie się bardzo wstydzić. Nie trzeba zgadzać się z jej obecnymi poglądami politycznymi  ani głosować tak jak Wanda Traczyk Stawska by mieć ogromny szacunek do roli, jaką odegrała w historii, do jej wyjątkowej postawy.

  • Na czym konkretnie polegało jej bohaterstwo?

    Widzę natomiast duży problem w tym, że jako osoba, która przez wiele lat pracowała z dziećmi upośledzonymi zaangażowała się w kampanię w obronie aborcji eugenicznej.
    Podziękowali 2Karolinka In Spe
  • takich bohaterów to pełna była cała ówczesna Polska,
    po prostu takie były czasy
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    A co w takim razie upoważnia do miana autorytetu? 
    Przede wszystkim - obecna postawa, jaką dana osoba prezentuje.
    Wiele ideałów sięgnęło bruku, np. L. Wałęsa, A. Michnik, W. Frasyniuk, J. Pinior.
    A zarazem niemały procent dawnych członków PZPR, po transformacji, służyło bądź nadal służy na rzecz odbudowy wolnej Polski, np. były prokurator S. Piotrowicz.
  • Coralgol powiedział(a):
    @Maciek_bs Pani Wanda Traczyk-Stawska jest bohaterką poczytaj jej biografię. I to, ze nie pasują Ci jej poglądy polityczne nie ma tu nic do rzeczy. Nie przeżyłeś i nie dokonałeś tego co ona.
    Tutaj nie tylko o poglądy polityczne chodzi, ale o sprawy znacznie poważniejsze - włączenie się w propagandę robiącą budyń z mózgu młodym kobietom twierdzeniem, że aborcja jest tylko zabiegiem, usunięciem "zlepka komórek" i każda kobieta ma do niej niezbywalne prawo.

    Właśnie takie mendy przyczyniły się do moich aborcji. Były autorytetem w moim środowisku, w tym dla mojej matki.
    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano październik 2021
    dziadek zginął w Oświęcimiu, ojciec był w partyzantce, wujek zginął w partyzantce,
    ciocia przeżyła Oświęcim

    mało?

    zwyczajni ludzie i zwyczajne dzieje, tylko czasy potworne
  • Coralgol powiedział(a):
    Klarcia edytowała swój post. 
    Edytowałam tylko dlatego, aby się precyzyjniej wyrazić; pierwsza wersja była mało zrozumiała.
    Nigdy nie będę miała szacunku do babsk przyczyniających się do ogłupiania kobiet, które zapatrzone w "autorytet" niszczą swoje życie dokonując aborcji.
    Podziękowali 1mmaj333
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    Na czym konkretnie polegało jej bohaterstwo?

    Widzę natomiast duży problem w tym, że jako osoba, która przez wiele lat pracowała z dziećmi upośledzonymi zaangażowała się w kampanię w obronie aborcji eugenicznej.
    Jako osoba, która pracowała z tymi dziećmi, ma dużo większe prawo zajmować stanowisko w tej kwestii, niż ktoś, kto zna temat tylko z internetu. 

    Czy twierdzisz, że jako pracująca przy dzieciach upośledzonych, ma teraz prawo postulować wolność ich mordowania przed narodzeniem?
  • edytowano październik 2021
    Pioszo54 powiedział(a):
    dziadek zginął w Oświęcimiu, ojciec był w partyzantce, wujek zginął w partyzantce,
    ciocia przeżyła Oświęcim

    mało?

    zwyczajni ludzie i zwyczajne dzieje, tylko czasy potworne
    dla mnie bohaterami tamtych czasów są tacy ludzie, jak Korczak czy o. Kolbe,
    którzy pozostali wierni człowieczeństwu mimo tych czasów
    Podziękowali 1Aszna
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    dziadek zginął w Oświęcimiu, ojciec był w partyzantce, wujek zginął w partyzantce,
    ciocia przeżyła Oświęcim

    mało?

    zwyczajni ludzie i zwyczajne dzieje, tylko czasy potworne
    Bardzo dużo. 
    Niewiele znam takich rodzin. 
    to była norma, nie wyjątek
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.