Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uderzyła mnie trafność tych słów

Dzisiejsze czytanie:

Najmilszy:

Tych rzeczy nauczaj i do nich zachęcaj! Jeśli ktoś naucza inaczej i nie trzyma się zdrowych nauk Pana naszego, Jezusa Chrystusa, oraz nauczania zgodnego z pobożnością, to jest nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na dociekania i słowne utarczki. Z nich rodzą się: zawiść, kłótliwość, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia, ciągłe spory ludzi o wypaczonym umyśle i pozbawionych prawdy – ludzi, którzy uważają, że pobożność jest źródłem zysku.

Wielkim zaś zyskiem jest pobożność w połączeniu z poprzestawaniem na tym, co się ma. Nic bowiem nie przynieśliśmy na ten świat; nic też nie możemy z niego wynieść. Mając natomiast żywność i odzienie, i dach nad głową, bądźmy z tego zadowoleni. A ci, którzy chcą się bogacić, popadają w pokusę i w zasadzkę diabła oraz w liczne nierozumne i szkodliwe pożądania. One to pogrążają ludzi w zgubie i zatraceniu. Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy. Za nimi to uganiając się, niektórzy zbłądzili z dala od wiary i sobie samym zadali wiele cierpień.

Komentarz

  • Zastanawiam się czy to powiedział rydzyk czy jankowski...
  • oj tam, oj tam  ;)
  • Przeglądałam sobie zdjęcia w telefonie i znalazłam to. Czasem fotografuję książki, które czytam, gdy coś wyda mi się szczególnie godne uwagi. Dziś ponownie uderzyła mnie trafność tych słów:



    To chyba bp Fulton J. Sheen, bo to jego książkę wtedy czytałam...
    Podziękowali 1Berenika
  • Ojciec4 powiedział(a):
    Zastanawiam się czy to powiedział rydzyk czy jankowski...
    A co masz przeciw "rydzykowi"?
    Zakonnik jak najbardziej poprzestaje na tym co ma, wszystkie pozyskane fundusze są inwestowane w dzieła, które zbudował, i których utrzymanie kosztuje setki milionów rocznie.
    Do grobu tego nie zabierze, wszystko będzie służyło kolejnym pokoleniom Polaków.

    Prałat, ks. Jankowski owszem lubił otaczać się zbytkiem. Jednak zarazem niemało przeznaczał na pomoc potrzebującym.
    Paradoksem jest, że schyłek życia spędził w ubóstwie i odosobnieniu.
  • Ojciec4 powiedział(a):
    Zastanawiam się czy to powiedział rydzyk czy jankowski...

    A może Św. Maksymilian Kolbe? Wszak robił dużo większe biznesy niż o. Rydzyk.
  • Berenika powiedział(a):
    Dzisiejsze czytanie:

    Najmilszy:

    Tych rzeczy nauczaj i do nich zachęcaj! Jeśli ktoś naucza inaczej i nie trzyma się zdrowych nauk Pana naszego, Jezusa Chrystusa, oraz nauczania zgodnego z pobożnością, to jest nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na dociekania i słowne utarczki. Z nich rodzą się: zawiść, kłótliwość, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia, ciągłe spory ludzi o wypaczonym umyśle i pozbawionych prawdy – ludzi, którzy uważają, że pobożność jest źródłem zysku.

    Wielkim zaś zyskiem jest pobożność w połączeniu z poprzestawaniem na tym, co się ma. Nic bowiem nie przynieśliśmy na ten świat; nic też nie możemy z niego wynieść. Mając natomiast żywność i odzienie, i dach nad głową, bądźmy z tego zadowoleni. A ci, którzy chcą się bogacić, popadają w pokusę i w zasadzkę diabła oraz w liczne nierozumne i szkodliwe pożądania. One to pogrążają ludzi w zgubie i zatraceniu. Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy. Za nimi to uganiając się, niektórzy zbłądzili z dala od wiary i sobie samym zadali wiele cierpień.

    To jest tekst sw.Pawla, Berenika zaznaczyła, że to czytanie z dnia
    Podziękowali 1Berenika
  • "Podobnie przedstawia sie pokora wobec drugiego człowieka. Ona również zakłada szacunek dla rzeczywistości, która nas przerasta. Przerasta zawsze -  obojętnie w jakiej sytuacji jesteśmy i w jakiej sytuacji znajduje się drugi człowiek. Choćby  był o wiele słabszy, o wiele młodszy, choćby miał na swoim koncie jawne błędy - jego tajemnica i tak przewyższa naszą wiedzę, a głębia i bogactwo jego serca pozostaną poza możliwością pełnego poznania. (...) Człowiek do samego końca swojego życia może nas zaskoczyć i Bóg zawsze może się nim posłużyć".  /Sylwia Haberka, "Siła charakteru..." w: "Głos Ojca Pio"/
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.