Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

«1

Komentarz

  • I cóż władza kołchozu na to? 
  • Niestety najbardziej atakują w odpowiedzi Polacy z opozycji, im tylko ich słupki w głowie. 
  • unijni oficjele nie gorsi :)
  • Czyli standardowo pluj w oczy "pani" a ona powie że deszcz pada
  • na razie to wojna słów
    ciekawe jakie będą efekty
  • a na rynek polski
    to wygląda jak akcja PiSu
    pod tytułem "pozwólmy im mówić"
    :)
  • Czyli im kto reprezentuje mniejsze europejskie państewko, tym bardziej groźnie na nas pokrzykuje. Tu mamy jeszcze do czynienia z państewkiem, które dostarczało Hitlerowi żołnierzy do Waffen SS. Mają prawo nas nie lubić. A my mamy prawo nie zwracać na nich uwagi.
    Podziękowali 1Klarcia
  • jako mówca, jest świetny

    tylko co z tego :)
  • Zuzapola powiedział(a):
    Niestety najbardziej atakują w odpowiedzi Polacy z opozycji, im tylko ich słupki w głowie. 
    Po raz kolejny dali dowód, że mamy do czynienia z współczesną Targowicą.
    Słupki im nie wzrosną, ale Tusk i jego kamaryla posłusznie wykonują zalecenia wiadomych mocarstw.
    D. Tusk dał dzisiaj popis w Sejmie:


    Naprawdę ludzie są tak zaślepieni nienawiścią do PiS-u, że nie widzą kłamstw i manipulacji, w wydaniu opozycji? Nie widzą, że w działaniu opozycji nie ma troski o dobro kraju, a zwyczajna prywata?
  • Sprawa wydawała się w sumie prosta i powinna była być rozpatrzona merytorycznie. Nic z tego. Niemka den Leyen zaczęła od tego, że rzekomo wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego kwestionuje podstawy Unii Europejskiej. To w zasadzie wszystko co miała istotnego do powiedzenia, reszta to były jakieś niepołączone logicznie ozdobniki, emocjonalia, dywagacje o polskim stanie wojennym i takie tam, szkoda czasu. Morawiecki w swoim przemówieniu był merytoryczny. Do bólu merytoryczny. Wskazywał precyzyjnie analogiczne wyroki Trybunałów Konstytucyjnych wielu innych państw Unii, które, tak jak polski TK, potwierdzały prymat ustaw zasadniczych państw członkowskich nad orzeczeniami TSUE. Przypomniał oczywistość, że Unia Europejska nie jest państwem, a jej kompetencje kończą się tam, gdzie zostały przez państwa członkowskie przekazane wprost, że żadna Komisja Europejska i żaden TSUE nie może uzurpować, szantażować, wymuszać na suwerennych dumnych państwach podległości. Po Morawieckim przemawiał Niemiec Manfred Weber szef Europejskiej Partii Ludowej, do której należy Platforma Obywatelska, członek CSU. Zero argumentów, jakieś insynuacje, że polski rząd działa w interesie Putina wygłoszone przez człowieka, którego kraj dał Putinowi broń w postaci Nord Stream2. Dramat. Dalej było już tylko gorzej. Gorzej, gorzej, gorzej. 

    Całość pod:
  • „Bardzo dobre wystąpienie premiera. Polska w starciu z UE nie może ustąpić nawet o krok!”


    (...) mamy do czynienia z próbą narzucania Polsce własnej koncepcji politycznej za wszelką cenę. Nie licząc się z prawem, które miało być podstawą funkcjonowania Unii Europejskiej. I premier Mateusz Morawiecki w bardzo dobrym, merytorycznym wystąpieniu doskonale to wypunktował. Bezcenny był wyraz twarzy pani Ursuli von der Leyen, kiedy szef polskiego rządu wymieniał fragmenty wyroków trybunałów konstytucyjnych z różnych krajów. I wszyscy myśleli chyba, że czyta wyrok naszego TK. Tymczasem były to wyroki duński, niemiecki, francuski. Widzimy przy tym, że od lat stosowane są podwójne standardy. Inne wobec państw takich jak Niemcy, czy Francja, a inne wobec krajów takich, jak Polska. Dlatego też to przemówienie polskiego premiera było bardzo dobre, trafne i potrzebne.

    https://www.salon24.pl/newsroom/1174258,sprawy-zaszly-za-daleko-polska-w-starciu-z-ue-nie-moze-ustapic-nawet-o-krok

  • Jestem przekonana, że ustępstwo polskiego rządu w sprawie reformy sądownictwa nic nie da.
    Na Polskę nadal będzie wywierana presja i szantaż "nie dostaniecie dotacji" będzie trwał w najlepsze.
    Teraz zrezygnowano z Izby Dyscyplinarnej, ale unijni lewacy na tym nie poprzestaną - trzeba było by cofnąć się do oddania TK, to znaczy wymienić skład sędziowski na ludzi wskazanych przez opozycję.
    Ale i to było by mało. W kolejce już czekają: legalizacja "małżeństw" homoseksualnych, łącznie z adopcją dzieci - na początek, bo we Francji już jest postulat pozaustrojowego zapłodnienia dla lesbijek, a dla gejów surogatka, która im urodzi dziecko: za to wszystko ma zapłacić państwo - i legalizacja swobodnego dostępu do aborcji.

    Dzisiaj miała miejsce kolejna debata w Strasburgu.
    Tematem wiodącym było łamanie praw kobiet w Polsce. Konkretnie chodziło o dostęp do aborcji.

    Środową debatę zaplanowano w kontekście pierwszej rocznicy orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego uznającego aborcję eugeniczną za niezgodną z ustawą zasadniczą. Jak czytamy w zapowiedzi dyskusji, decyzja ta de facto zakazała aborcji w Polsce.

    "Kontrowersyjny wyrok TK, który wszedł w życie w styczniu 2021 r. i ogranicza legalną aborcję do przypadków gwałtu lub kazirodztwa lub gdy ciąża zagraża życiu matki, wywołał długotrwałe protesty" - czytamy na stronach PE.

    Jak przekonywała w ubiegłym tygodniu wiceszefowa klubu Lewicy Magdalena Biejat, "wyrok ten został wydany na polityczne zamówienie, a także z naruszeniem wszelkich zasad przyzwoitości oraz zasad państwa prawa. Urąga on po prostu rozsądkowi".

    Do ubiegłorocznego wyroku Trybunału Konstytucyjnego odniosła się także Elżbieta Łukacijewska.
    98 proc. zabiegów aborcji w Polsce miało podłoże związane z nieodwracalnymi wadami płodu. Wyrok TK odebrał Polkom prawo wyboru. To smutne, że to nie polski rząd, a rządy innych europejskich krajów wyciągają do Polski pomocną dłoń - stwierdziła.

    W obronie praw kobiet stanął także Robert Biedroń. Jak przekonywał w Parlamencie Europejskim, "piekło kobiet w Polsce trwa".

    - Rok temu Kaczyński przypieczętował wyrok na kobiety. Polska stała się patriarchalnym państwem religijnym, w którym Polki sprowadzane są do roli inkubatora. Niestety, fundamentalni religijnie i politycznie polscy talibowie nie poprzestają na tym - stwierdził.


    Michal Šimečka ze Słowacji stwierdził, że "ograniczanie możliwości decyzyjnych kobiet i stanowienia o ich ciałach to najgorszy typ ustawodawstwa, jaki możemy w Europie zobaczyć".
    - Orzeczenie TK z zeszłego roku jest bardzo niebezpieczne. Zagraża też podstawowym wartościom praw człowieka. 
     Decyzja ta została podjęta przez Trybunał składający się z nominatów politycznych. Również na Słowacji posłowie rozważają w tej chwili podobne rozwiązania. Zbliżamy się do modelu polskiego. Chciałbym skorzystać z tej okazji i powiedzieć, że solidaryzuję się ze wszystkimi kobietami, które muszą mierzyć się z tą średniowieczną ideologią polityków - oznajmił.

    Ostro o wyroku TK wypowiedziała się także Chrysoula Zacharopoulou z Grecji.
    Nie wiem czy bardziej bolą mnie działania polskiego rządu czy nasza bezsilność. Władza w Polsce depcze wszystkie zasady demokracji i sprawiedliwości. Wolne media, sądy, prawa kobiet - to wszystko prześladowane w samym sercu Europy. Jak długo będziemy tolerować tę gangrenę? 
    - Zakaz aborcji to poważne naruszenie podstawowych praw człowieka. Nie będziemy tego akceptować. Demokracja i prawa kobiet są ze sobą połączone. (...) Trzeba zamrozić fundusze dla rządu PiS - stwierdziła.


  • Klarcia jest prorokiem.  :D
    Teraz trafiłam wpis na TT:

  • A poważnie - cieszę się, że w swoich poglądach nie jestem osamotniona:

  • „Polska ma rację w sporze o nadrzędność unijnego prawa” – piszą w opinii dla serwisu Politico profesorowie prawa międzynarodowego Stefan Auer i Nicole Scicluna. Podważają przy tym tezy przeciwników polskiego rządu, wskazując, że w żadnym z unijnych traktatów nie zapisano zasady unijnej supremacji prawnej i dodają, że Polska ma prawo decydować o kształcie UE. W innej opinii dla Politico trójka publicystów odkrywa „brudną prawdę o walce UE z Polską: jest nie do wygrania”, i przekonuje, że Bruksela nie może sobie pozwolić na wojnę z jednym z własnych krajów członkowskich.

    https://www.tvp.info/56483204/burza-po-debacie-w-pe-ws-polski-serwis-politico-demaskuje-falszywe-tezy-nt-polexitu-i-walki-brukseli-z-warszawa-po-wyroku-tk
  • Wstyd mi jako Polce za Morawieckiego i jego ekipe
    Podziękowali 1Ona64
  • Coralgol powiedział(a):
    Wstyd mi jako Polce za Morawieckiego i jego ekipe
    Ale już nie jest Ci wstyd, za europosłów atakujących Polskę, bo jej rząd dba o polską rację stanu?
    Nie przeszkadza Ci, iż lewacy domagają się swobodnego dostępu ciężarnych kobiet do świadczenia medycznego, aborcji? 
    Zgadzasz się z twierdzeniem, że "Zakaz aborcji to poważne naruszenie podstawowych praw człowieka."?

    Ja jednak daję wiarę profesorom prawa międzynarodowego Stefanowi Auer i Nicole Scicluna, którzy twierdzą, iż „Polska ma rację w sporze o nadrzędność unijnego prawa”  Wskazują, że w żadnym z unijnych traktatów nie zapisano zasady unijnej supremacji prawnej i dodają, że Polska ma prawo decydować o kształcie UE. 
  • edytowano październik 2021
    Dzięki za zamieszczenie tych informacji.
    Nie mam czasu śledzić na bieżąco.
    Jestem podbudowana tym co usłyszałam.
    I co do niektórych - znowu się upewniłam kim są.

    A ta Ursula von der cośtam - to jakieś porąbane towarzystwo :#
    Podziękowali 1Klarcia
  • In Spe powiedział(a):
    Dzięki za zamieszczenie tych informacji.
    Nie mam czasu śledzić na bieżąco.
    Jestem podbudowana tym co usłyszałam.
    I co do niektórych - znowu się upewniłam kim są.

    A ta Ursula von der cośtam - to jakieś porąbane towarzystwo :#
    To jeszcze dla równowagi powinnas poczytać, co mówiono czy pisano w odpowiedzi na wystąpienie Morawieckiego. 
    Które zreszta uznano, i słusznie - jako alowa kierowane wylacxnie do Kaczyńskiego i elektoratu.
    A tvpinfo czybciutko ucięło transmisje 
  • A streścisz co mu odpowiedziano?
  • Nic mu nie odpowiedziano, bo tylko wygłoszono przygotowane mowy, bez związku z tym co powiedział. 
    Podziękowali 1In Spe
  • @Klarcia znasz Konwencję Wiedeńską o Prawie Traktatów z  1961 r?
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.