Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pokusy po spowiedzi

Czy Wam też zdarza sie byc mocno kuszonym po spowiedzi? Ja czasami nerwowo nie dawalam rady przez to i odpuszczalam następna spowiedź, bo balam sie znow tego samego. Najgorsze mysli miałam wlasnei wtedy gdy serce bylo czystsze. Jak sobie radzicie z nimi? 

Komentarz

  • Najskuteczniejsza jest szczera zaangażowana modlitwa nie byle jaka.
    Podziękowali 1paulaarose
  • To może też być nerwicowe typu- nie mogę myśleć o słoniu, nie mogę myśleć o słoniu - i tym sposobem ciągle myślę o słoniu. 

    Podziękowali 3paulaarose Nika76 Klarcia
  • Lepiej się w coś zaangażować, ale nie w formie ucieczki od myśli, tylko w cos co faktycznie Cię interesuje, w czym chcesz się rozwijać, naukę języka albo w pomoc komuś. To lepsze niż spędzanie w czasu w sieci.
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Nie.
    Po spowiedzi zawsze pokój serca czuję. 

  • Ja też po spowiedzi czuję spokój, ale bardziej radość i taką "czystość"
    Podziękowali 3Bridget paulaarose Klarcia
  • Ja tak miałam. To było okropne, minęło po Mszach o uwolnienie i modlitwach egzorcysty
    Podziękowali 1paulaarose
  • Jeśli nie ma pokoju po spowiedzi to coś jest nie tak.
    Coś albo niewyspowiadane. Prosić Ducha Świętego o pomoc w pokazaniu grzechów. 
    Rachunek sumienia porządny zrobić i do generalnej spowiedzi. 
    Podziękowali 3paulaarose Joannna zbyszek
  • Tu z Łagiewnik świadectwo o Miłosierdziu Bożym.

    Podziękowali 1paulaarose
  • Na rekolekcjach, w których kiedyś uczestniczyłam było bardzo podkreślane ze Bóg mnie kocha, w sensie każdego człowieka. Lecz ja mimo to nie umiem normalnie korzystać z jego miłości i nie ranić go kolejnymi grzechami. Wątpię zawsze w każdą spowiedz, bo i tak za jakiś czas znowu bywa różnie... :( 
    Podziękowali 1Nika76
  • Norma.. chyba wszyscy tak mają..

    Ks. Pawlukiewicz podkreślał że przecież Spowiedź nie uczyni z nas zaraz świętych ludzi.  Że to jak kabina prysznicowa czy wanna.. że trzeba regularnie się myć żeby nie zarosnąć brudem... I im więcej człowiek robi dobrego.. tym bardziej się brudzi.. bo przecież diabeł nie cieszy się z naszej dobrej aktywności więc mnoży przeszkody.. 
    Podziękowali 2Klarcia paulaarose
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.