Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sądowe patologie.

Zakładam ten wątek, żeby móc w jednym miejscu wrzucać przykłady mocno kontrowersyjnych wyroków.

Został zaatakowany we własnym domu i bronił się nożem. Sąd skazał go na 4 lata więzienia


Sporo kontrowersji wywołał wyrok, który ostatnio zapadł w Sądzie Okręgowym w Łodzi. 41-letni Rafał F. został zaatakowany we własnym domu i bronił się nożem. Sąd skazał go na 4 lata więzienia i 8 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz napastnika, który... w ogóle nie odpowie za swoją agresję. 

https://expressilustrowany.pl/zostal-zaatakowany-we-wlasnym-domu-i-bronil-sie-nozem-sad-skazal-go-na-4-lata-wiezienia/ar/c1-15873589
«1

Komentarz

  • Znajomy znajomego:

    "OBYWATEL NIE JEST OD WALKI O SŁUSZNĄ SPRAWĘ

    Gdybyście pytali kiedyś, skąd w społeczeństwie bierze się znieczulica - właśnie otrzymałem informację, że Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok I instancji, w którym sąd:
    - odstępuje od postępowania karnego wobec mnie,
    - zasądza łącznie 4 524 zł z mojej strony na rzecz kryminalisty.
    Proces dotyczył wydarzeń, które miały miejsce 3 lata temu, kiedy kryminalista z historią wyroków, a przy tym - niezrównoważony psychopata po 2 latach przymusowego osadzenia w psychiatryku - uprowadził własne dziecko z przedszkola, żeby szantażować jego matkę dla pieniędzy.

    Podczas gdy policja bezczynnie rozkładała ręce a kurator robiła wszystko, żeby nie odzyskać dziecka z rąk bandyty, ja, moi przyjaciele oraz życzliwe osoby, poświęcaliśmy własny czas i siły, żeby ochronić Bogu ducha winne dziecko. W tym samym czasie, kilku innych, podobnych "dzielnych tatów" popełniło samobójstwa, mordując wcześniej swoje dzieci.

    W trakcie tej historii doszło do próby odebrania dziecka, która gdyby nie impotencja intelektualna pracowników VI Komisariatu Policji (który po dziś dzień, konsekwentnie, uważam za wylęgarnie idiotów), zakończyłaby się sukcesem. Niestety, dopiero tragiczna śmierć partnerki psychopaty, która w tajemniczych okolicznościach zginęła pod kołami samochodu na trasie szybkiego ruchu - o 5:00 rano, bez dokumentów, kluczy i innych rzeczy, które ma ze sobą każdy wychodzący z domu człowiek - uświadomiła policji, że sprawa JEDNAK jest poważna.

    Przejęcie sprawy przez Komendę Miejską Policji umożliwiło - po pół roku przebywania dziecka z niebezpiecznym psychopatą - zakończenie sprawy. Dzisiaj i dziecko, i jego matka przebywają za granicą, w obawie przed zemstą niezrównoważonego degenerata.
    Degenerata, który pomimo, że jest określony jako niebezpieczny, to jednak wyposażony przez państwo w żółte papiery, jeździ sobie wesoło po kraju przedstawiając się jako niezależny dziennikarz. Kto poniesie odpowiedzialność, kiedy doprowadzi do kolejnego zgonu? Na pewno nie panie i panowie sędziowie, siedzący bezpiecznie za murami swoich willi.

    Przyczyną wydania wyroku w mojej sprawie, była próba odebrania dziecku niebezpiecznemu bandycie, który zapewnił sobie towarzystwo podobnych jemu obwiesiów. Był moment, kiedy oślepiony gazem pieprzowym, byłem okładany jednocześnie przez 4 mężczyzn - a mimo to stałem, walcząc w słusznej sprawie. Zdjęcia po tym zajściu udostępniłem na moim poprzednim koncie.

    Półtorej roku później sędzina Lilianna Tatarczuch stwierdziła na sali sądowej: "Obywatel nie jest od walki w słusznej sprawie"."

    https://www.facebook.com/kamil.ambrozy.chaber/posts/230096115835999
    Podziękowali 2Klarcia zbyszek
  • Krzyczała „j***ć Dudę”. Sąd postanowił ją uniewinnić. Tłumaczenie? Kuriozalne!

    W uzasadnieniu sędzia tłumaczył, że krzycząca wulgarne hasła kobieta... nie miała zamiaru znieważyć głowy państwa.

    – Znieważenie musi stanowić taki stopień pogardy, którego nie da się usprawiedliwić

    – stwierdził sędzia.

    https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/krzyczała-j-ć-dudę-sąd-postanowił-ją-uniewinnić-tłumaczenie-kuriozalne/ar-AARONl7?li=BBr5KbO



  • No coz
    Skoro nikt nie dopatrzył sie nagannych dzialan przy tealnych groźbach karalnych, "wieszania" poslow i europoslow opozycji to takie wykrzykiwanie tez nie może byc traktowane poważnie.
    A tak aqoja droga nikt tak bardzo nie poniza prezydenta Andrzeja Dudy, nikt go tak bardzo nie ośmiesza, jak sam Andrzej Duda, prezydent 
  • kociara powiedział(a):
    ...
    nikt tak bardzo nie poniza prezydenta Andrzeja Dudy, nikt go tak bardzo nie ośmiesza, jak sam Andrzej Duda, prezydent 
     :o
    Ty tak na poważnie piszesz?
    A pamietasz wystąpienia poprzedników ? 
    Komorowskiego, ktory wszedł na krzesła na miedzynarodowym spotkaniu,  Kwaśniewskiego to dopiero był wstyd i skandal gdy pijany prowadził zajęcia dla studentow,  o plusach dodatnich i plusach ujemnych Wałęsy wszyscy slyszeli a jego powiedzenie ,, w tym temacie" do dziś przetrwało 
  • @babka4, oni nie byli związani z PIS-em, co jak wiadomo, rozgrzesza ze wszystkiego. To swoje chłopy są! 

    Podziękowali 3babka4 Klarcia Malia
  • Mojego niespełna 17 letniego A. złapano w miasteczku powiatowym odległym o 30 km od domu w busie bez maski. Policjant spisał jego i koleżankę R. R.ma skończone 17 lat, dostała 20 zł mandatu (najniższy, jej mama zna policjanta :) A. powiedziano, że sprawa idzie do sądu rodzinnego. Za 2 dni telefon "przyjedź z mamą, podpisze, będzie 20 zł mandatu". Jadę z maluchami, wyprawa na pół dnia (wizyta u koleżanki przy okazji) , policjant przeprasza, że nie miał czasu zadzwonić i odwołać, ale mandatu nie można, jednak sąd rodzinny... Siedziba Sądu 25 km od domu. 
    Za tydzień wizyta policjanta miejscowego, "bo syn ma sprawę w sądzie rodzinnym, musimy odwiedzać, żeby nie było, że się nie interesujemy...". Dzisiaj 3 listy polecone za potwierdzeniem odbioru (ja, mąż, syn) z sądu (tego 25 km od domu), że jest niewłaściwy miejscowo, przekazują do sądu w Lublinie. Listy po 2 kartki, bo pouczenie długie... Będzie jeszcze rozprawa i nawet nie wiem co dalej. Na kartce zarzut o "demoralizację"... Czy to nie paranoja? Pomimo konieczności praworządności...
    Podziękowali 2Klarcia Avq
  • Oskarżony o rzucanie kamieniami w policję uniewinniony. „Sędzia jest znany z niechęci do władzy”


    Student, który brał udział w demonstracjach Strajku Kobiet i w procesie pierwszej instancji został uznany za winnego czynów chuligańskich, teraz został uniewinniony przez poznański sąd. Prowadzący rozprawę sędzia Sławomir Jęksa z Sądu Okręgowego w Poznaniu uznał, że „trzeba zachować ostrożność w ocenie zeznań policjantów”. Ten sam sędzia w 2018 r. uniewinnił żonę prezydenta Poznania za publiczne użycie słów: „jestem wku***a” uznając, że użycie wulgaryzmu było złe, „ale znacznie większym złem jest to, co dzieje się w Polsce”.

    https://www.tvp.info/57469400/sedzia-slawomir-jeksa-uniewinnil-oskarzonego-o-rzucanie-kamieniami-w-policje-wg-onetu-sedzia-jest-znany-z-niecheci-do-wladzy

  • Pierwszy wyrok:

    Znieważenie prezydenta: Sąd wymierzył karę za nazwanie Komorowskiego "podłym łajdakiem"

    https://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarzenia/zniewazenie-prezydenta-sad-wymierzyl-kare-za-nazwanie-komorowskiego-podlym-lajdakiem,14857.html

    Aktualny z bieżącego roku, tym razem chodzi o znienawidzonego prezydenta:

    W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie umorzył postępowanie karne wobec pisarza Jakuba Żulczyka, który nazwał prezydenta Andrzeja Dudę "debilem". Sąd uznał, że wpis w mediach społecznościowych należy traktować jako satyryczny felieton o niskiej szkodliwości społecznej.

    https://www.rp.pl/prawo-karne/art19268141-nazwal-prezydenta-andrzeja-dude-debilem-jest-decyzja-sadu
  • Może nie sądowa, ale komornicza: moja rodzina przez ponad 10 lat próbowała odzyskać pieniądze od wierzyciela mimo wyroku. Komornik nie zrobił zupełnie nic, sami wskazaliśmy nieruchomość należącą do dłużnika i dopiero po skargach na opieszałość udało się uporządkować formalności i dokonać licytacji. Czekamy na pieniądze teraz, obawiamy się ile komornik sobie potrąci za te 10 lat "pracy".
    Podziękowali 3Klarcia Avq Leli
  • "Frog" prawomocnie uniewinniony za szybką jazdę w Warszawie i pod Kielcami. Sąd zmienił orzeczenie I instancji ws. znanego pirata drogowego

    Robert N. ps. Frog uniewinniony. ​Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnie uniewinnił znanego pirata drogowego w sprawach dotyczących szybkiej jazdy na terenie Warszawy i pod Kielcami. Wcześniej sąd I instancji częściowo uznał winę kierowcy, wymierzając mu karę 2,5 roku pozbawienia wolności. Przypomnijmy, że mężczyzna jest obecnie poszukiwany przez policję.

    https://warszawa.naszemiasto.pl/frog-prawomocnie-uniewinniony-za-szybka-jazde-w-warszawie-i/ar/c1-8643543
  • Nie spowodowali u dzieci „obrażeń fizycznych”. Gwałciciele z niższą karą po decyzji SN


    Sprawa ma swój początek w 2016 r. W Krapkowicach w woj. opolskim pod jednym dachem mieszkali: 36-letnia Katarzyna K., jej 47-letni partner Janusz Cz. i 62-letni ojciec Artur M. oraz trzy córki kobiety w wieku 5, 6 i 8 lat.
    Przez dwa lata ich opiekunowie gwałcili je i molestowali podczas libacji alkoholowych. Dzieci były bite, kopane, obrażane, poniżane; grożono im pobiciem i śmiercią. „Co więcej, dziewczynki były brutalnie wykorzystywane seksualnie nie tylko przez najbliższych, ale – za ich przyzwoleniem – również przez obcych ludzi” – informowała Prokuratura Krajowa.

    W pierwszej instancji sąd okręgowy w Opolu skazał matkę i dziadka dziewczynek na 18,5 roku pozbawienia wolności, a partnera Katarzyny K. – na 17,5 roku więzienia.


    Od wyroku wniesiono jednak apelację i w czerwcu 2020 r. sąd apelacyjny we Wrocławiu obniżył wymierzone kary do 12 lat więzienia dla Katarzyny K. oraz Artura M. i 11 lat więzienia dla Janusza Cz. Sąd odwoławczy uznał bowiem, że kary orzeczone przez sąd I instancji raziły surowością i były trudne do zaakceptowania. Jak argumentowano, kara powinna odzwierciedlać fakt, że oskarżeni nie spowodowali u dziewczynek obrażeń fizycznych.

    https://www.tvp.info/58070969/dziadek-matka-partner-gwalcili-dziewczynki-bedzie-krotszy-wyrok-bo-nie-spowodowali-obrazen-fizycznych

    Od tego kuriozalnego wyroku Prokurator Generalny wniósł kasację, bo według niego prawomocne kary były rażąco łagodne i niewspółmierne do winy.

    Sąd Najwyższy utrzymał jednak w mocy wyrok sądu odwoławczego.

    Wyraźnie jest widoczne, że sądy nie tylko są niezależne, ale sędziowie bezczelnie uprawiają sabotaż.

    Podziękowali 1Avq
  • „Zabiłbym każdego Polaka”. SN oddalił kasację przeciw Hansowi G.


    Sąd Najwyższy oddalił kasację przeciw Hansowi G. uniewinnionemu wcześniej przez Sąd Okręgowy w Gdańsku od zarzutu gróźb karalnych kierowanych pod adresem pracownicy Natalii Nitek-Płażyńskiej.

    https://www.tvp.info/59777691/sad-najwyzszy-oddalil-kasacje-przeciw-hansowi-g-uniewinnionemu-przez-sad-okregowy-w-gdansku-od-zarzutu-kierowania-grozb-karalnych-pod-adresem-pracownicy
  • https://kurierlubelski.pl/lubelskie-sad-to-nie-byl-gwalt-14latka-sama-chciala-seksu/ar/c1-16357359
    Do zbliżenia doszło za zgodą pokrzywdzonej, która miała pełną świadomość tego, że zażywa amfetaminę, ona chciała ją zażyć. Nic nie świadczy o tym, że doszło do podstępu – stwierdził sędzia Mirosław Brzozowski. - To ona była inicjatorką kontaktów seksualnych i do nich dążyła – zaznaczył sędzia.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano maj 2022
  • https://medyczne-prawo.pl/odszkodowanie-odklejenie-lozyska-ciaza-dziecko

    Śmierć dziecka przed porodem z powodu tragicznych i wielodniowych zaniedbań szpitala. Sprawa wygrana, ale odszkodowanie to tylko 100 tys zł. Gdyby personel szpitala zareagował też za późno ale nieco wcześniej tak zeby dziecko przeżyło i miało 4 kończynowe porażenie i ciężka niepełnosprawność umysłową odszkodowanie sumaryczne mogłoby wynosić milion złotych + dożywotnia renta.
    Dla mnie to są patologie, bo dla szpitali bardziej opłaca się żeby takie dzieci zmarły niż przeżyły jako najciężej niepełnosprawne. Czyli w sumie taki sposób odszkodowawczy pokazuje że lepiej umrzeć niż żyć w ciężkim stanie 
  • https://fotoblogia.pl/17228,skazany-za-niewinnosc-14-latek-trafil-na-krzeslo-elektryczne

    Ta sprawa odwiecznie mnie bulwersuje. 
    Z uwagi na wiele pomyłek udowodnionych w historii ludzkości, jestem przeciw karze smierci
  • M_Monia powiedział(a):
    Z uwagi na wiele pomyłek udowodnionych w historii ludzkości, jestem przeciw karze smierci
    I to jest tak zwane wylewanie dziecka z kąpielą.

    Są sytuacje w których kara śmierci nawet tylko teoretyczna działa mocno zniechęcająco na potencjalnych przestępców.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Zwłaszcza na urzędników :D
  • edytowano sierpień 2022
    Winny chyba  poddał się karze przy akceptacji  prokuratora podległego Zero-Ziobro.
    Mieli 7lat na rozwiązanie tego problemu.

  • Ta sprawa nie jest aż tak bulwersująca, może jedynie dla ludzi używających epitetów i widzących świat w kolorach PiS-PO.
    Sprawca został ukarany. Można dyskutować czy wystarczająco.

    Ale jak wyjaśnić uniewinnienie za rządów PiS lewicowego dziennikarza, który jechał bez prawa jazdy, bez OC, bez badań technicznych pojazdu i potrącił na pasach staruszkę, która straciła zdrowie ?
    Prawo jazdy stracił za notoryczną jazdę po pijanemu.
    Nie pamiętam czy kierowca miał promile czy nie.
    To jest dopiero skandal !!!
    Chodzi o Najsztuba

  • zbyszek powiedział(a):
    To jest dopiero skandal !!!

    Ty antysemito!
  • A on jest żydem ? nawet nie wiem - zresztą jakie to ma znaczenie
  • Nie, oczywiście że nie ma. Dlaczego miałoby mieć. Zupełnie, nawet najmniejszego nie ma. Nie masz chyba żadnych wątpliwości? 
    Podziękowali 2Pioszo54 zbyszek
  • zbyszek powiedział(a):
    Ta sprawa nie jest aż tak bulwersująca, może jedynie dla ludzi używających epitetów i widzących świat w kolorach PiS-PO.
    Sprawca został ukarany. Można dyskutować czy wystarczająco.

    Ale jak wyjaśnić uniewinnienie za rządów PiS lewicowego dziennikarza, który jechał bez prawa jazdy, bez OC, bez badań technicznych pojazdu i potrącił na pasach staruszkę, która straciła zdrowie ?
    Prawo jazdy stracił za notoryczną jazdę po pijanemu.
    Nie pamiętam czy kierowca miał promile czy nie.
    To jest dopiero skandal !!!
    Chodzi o Najsztuba

    Rząd nie ma wpływu na ferowane przez sędziów wyroki, chociaż opozycja twierdzi inaczej. Wyrok wydany na Najsztuba jest właśnie dowodem sądowej patologii.
  • zbyszek powiedział(a):
    A on jest żydem ? nawet nie wiem - zresztą jakie to ma znaczenie
    Najważniejsze jest, że nie jest katolickim księdzem.
    Podziękowali 1zbyszek
  • Tym razem mamy "ciekawy" wyrok ETPCz.

    Lewicowa aktywistka w 2013 r. rozebrała się we francuskim kościele. Kobieta symulowała aborcję Chrystusa na ołtarzu. Sąd skazał ją na miesiąc więzienia w zawieszeniu. Teraz Europejski Trybunał Praw Człowieka skazał Francję za ten wyrok.

    Paryż będzie musiał zapłacić skarżącej feministce 10 tys. euro (około 48 tys. zł).

    https://www.tvp.info/63914078/francja-feministka-skazana-za-happening-w-kosciele-europejski-trybunal-praw-czlowieka-zmienia-wyrok

    Od pewnego już czasu powtarzam, że Polska powinna wymówić Europejską Konwencję Praw Człowieka, a tym samym przestać podlegać Europejskiemu Trybunałowi Praw Człowieka - to ciało przerodziło się bowiem w lewackie narzędzie niszczenia wszystkiego co prawe.

  • Gdy podpisywano i ratyfikowano Prawa Podstawowe to wiadomo było czym to pachnie.
    Z tego co pamiętam Tusk podpisał Kaczyński ratyfikował.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.