Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Porąbane lewackie łby

edytowano styczeń 2022 w Ogólna

"Wystawa" czyli świecka szopka, za wasze podatki w warszawskim muzeum .

«1

Komentarz

  • Jasna cholera - niech już ten islam nas zdominuję, bo zanosi się na porubstwo do n potęgi.

  • @Prayboy

    Daj jakiś link potwierdzający to wydarzenie, proszę.
    Chciałabym info wrzucić na Twittera.
  • Moje oczy potrzebują kąpieli... 
  • Klarcia powiedział(a):
    @Prayboy

    To jest zdjęcie z wystawy. Jest opisana na stronie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

    Podziękowali 1Klarcia
  • I weź tu zabierz dziecko do muzeum...
    Nie rozumiem autora, co on musi mieć w głowie. Że się nie wstydzi swojej shitowej "tfu!_ rczości"..
  • Tytuł watka brzmi nieładnie, ale niestety tu można by się wyrazić zdecydowanie dosadniej.
  • siostraKasik powiedział(a):
    I weź tu zabierz dziecko do muzeum...
    Nie rozumiem autora, co on musi mieć w głowie. Że się nie wstydzi swojej shitowej "tfu!_ rczości"..

    Tam jest ostrzeżenie, że:
    • WYSTAWA ZAWIERA TREŚCI PRZEZNACZONE DLA WIDZÓW OD 16. ROKU ŻYCIA. WSTĘP DLA OSÓB MŁODSZYCH TYLKO ZA PISEMNĄ ZGODĄ OPIEKUNÓW. ZACHĘCAMY RODZICÓW I OPIEKUNÓW DO ZAPOZNANIA SIĘ Z TREŚCIĄ WYSTAWY PONIEWAŻ NIEKTÓRE Z PREZENTOWANYCH NA NIEJ TREŚCI MOGĄ BYĆ UZNANE ZA NIEODPOWIEDNIE DLA DZIECI.
    Podziękowali 1siostraKasik
  • Ja od 20 lat boję się oglądać tak zwaną "sztukę współczesną".
    Podziękowali 1Gosia5
  • zbyszek powiedział(a):
    Ja od 20 lat boję się oglądać tak zwaną "sztukę współczesną".
    Ja się nie boję, ale szkoda mi pieniędzy na bilet i czasu.

    A tak na marginesie - można taką sztukę określić "głupia", czy też się nie będzie to Jezusowi podobało?
  • edytowano styczeń 2022
    Sztuka to nie człowiek. Jezus pragnie by ludzie wzajemnie się miłowali. Myślę że obrzydliwość tej sztuki wynika wprost ze złej woli ludzkiej, a nie np braku wprawy u artysty. Dlatego pozwolę sobię nazwać tą sztukę nie tylko głupią, ale i obleśną.

    Proponuję, pomódlmy się: "Jezu, zanurzam w Twoim Miłosierdziu tego >artystę< - i siebie razem z nim"  o:)
    Podziękowali 2ganna4 matka-Olka
  • Głupi to może jest królik, chociaż uroczy i puchaty.
    Tak jak pisze BiznesInfo- tu czuć złą wolę "artysty".
  • Ja trochę inaczej odbieram to "dzieło". Brzydota jest zamierzona, po to by wstrząsnąć widzem i zwrócić uwagę na dramat kobiet, które tracą zdrowie lub życie przy porodzie. Nadal mnie nie zachwyca i raczej nie byłabym zainteresowana płaceniem za bilet na taką wystawę, ale nie mam tez tendencji do "świętego oburzenia".
  • Na szczęście ta sztuka nie jest wystawiana na ulicy i nikt nie jest zmuszony do jej oglądania.
  • Coralgol powiedział(a):
    Ja trochę inaczej odbieram to "dzieło". Brzydota jest zamierzona, po to by wstrząsnąć widzem i zwrócić uwagę na dramat kobiet, które tracą zdrowie lub życie przy porodzie. Nadal mnie nie zachwyca i raczej nie byłabym zainteresowana płaceniem za bilet na taką wystawę, ale nie mam tez tendencji do "świętego oburzenia".

    Jak to lewak. Nie dziwię się.
    Podziękowali 3Aniela In Spe Klarcia
  • Kajla powiedział(a):
    Weszłam na stronę muzeum, na liście wystaw to zdjęcie nie figuruje w żadnej miniaturze. Musiałabym chyba mocno poszukać by znaleźć.
    Sam robisz niezła promocję takim dziełom.

    Promocję? Podoba ci się to?


  • @Prayboy byłeś na tej wystawie czy od kogoś masz zdjęcie?
  • Prayboy powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Ja trochę inaczej odbieram to "dzieło". Brzydota jest zamierzona, po to by wstrząsnąć widzem i zwrócić uwagę na dramat kobiet, które tracą zdrowie lub życie przy porodzie. Nadal mnie nie zachwyca i raczej nie byłabym zainteresowana płaceniem za bilet na taką wystawę, ale nie mam tez tendencji do "świętego oburzenia".

    Jak to lewak. Nie dziwię się.

    Bingo :)
  • Gosia5 powiedział(a):
    @Prayboy byłeś na tej wystawie czy od kogoś masz zdjęcie?
    Kolega z ASP był.
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Prayboy Coralgol ma prawo do swojego zdania, nikt tak naprawdę nie wie co autor ma na myśli. Mnie to osobiście obrzydza, uważam że nie nadaje się do muzeum, ale czemu nazywać z autoamyu kogoś lewakiem? 
  • Wiesz kto to jest Gramsci?
  • To naprawdę nie jest tak jak pisze Colargol. Jestem w środowisku artystycznym od 1986 roku i wiem co mówię. 
    Podziękowali 2Klarcia Monira
  • edytowano styczeń 2022
    jednakowoż,
    daje nam to pojęcie, co popłaca wew chwili obecnej,
    w tzw. sztukach plastycznych

    dla osób bez talentu, warsztatu, a zpretensjami do bycia artystą,
    to jedyna droga,
    do kariery i pieniędzy

    skandalem w tym jest, że państwowa instytucja to promuje,
    że ludzie ze "środowiska" decydują o tym
    Podziękowali 2Aszna Klarcia
  • Ten obrazek wygląda na pracę Agaty Słowak.
    Tu przewodnik po wystawie: http://historielez.artmuseum.pl/pl/wprowadzenie
    Podziękowali 2Prayboy Aszna
  • To zdjęcie  z wystawy. Muzea nie pokazują w internecie wszystkich eksponatów zwłaszcza takich. 
  • edytowano styczeń 2022
    Wilfrid powiedział(a):
    Ten obrazek wygląda na pracę Agaty Słowak.
    Tu przewodnik po wystawie: http://historielez.artmuseum.pl/pl/wprowadzenie


    Pierwsze zdanie z tej strony:
    "
    Od ponad stulecia trwa spór o prawa reprodukcyjne kobiet."

    Powiedzcie jak napieprzone we łbie musi mieć lewak aby pisać o kobiecie używając terminologii weterynaryjnej.
    To odsłania hipokryzję cynizm ale też bezdenną głupotę tego środowiska. 
    Podziękowali 2AleksandraB Klarcia
  • Reprodukcyjnym prawem kobiet, trzymając się znaczenia tego słowa, jest intymność. Ten eksponat odziera macierzyństwo z intymności. 
    Podziękowali 1Prayboy
  • @Kajla, nikt nie jest aż takim masochistą, żeby chodzić po wszystkich i robić zdjęcia dziwacznym eksponatom. Żyjemy w czasach nihilizmu i relatywizmu. Mona Lisa ma wąsik, a obieranie kartofli urasta do rangi sztuki. 
    Już pisałam w innym wątku o uniwersaliach w języku. Potrzebujemy ich także w sztuce, literaturze i muzyce. "Róbta co chceta" rozpanoszyło się i niszczy nasze wyobrażenia o pięknie, dobru i miłości. Te wartości stworzyliśmy i one nas tworzyły. Co zatem dziś nas kształtuje? Dokąd zmierza ludzkość? 

  • "Brzydka" sztuka to narzędzie diabła. Można tak tworzyć aby brzydota była piękna. Uuuu zachodzi przypadek brzydoty brzydkiej w dodatki sztuka jest tu wprzęgnięta w politykę. 
    Podziękowali 2matka-Olka Klarcia
  • Jeżeli przyglądam się pięknu świata to myślę o nim często w kategoriach sztuki. Natomiast jeżeli będę świadkiem wypadku komunikacyjnego, w którym zobaczę zmasakrowane zwłoki człowieka to nigdy nie pomyślę o tym jako o katharsis. Prędzej traumie. I tak ta oto nowoczesna sztuka wprowadza mnie w.bezdenny smutek, zwłaszcza taka wulgarna. Dlatego omijam tego typu instalacje, nie ze względu na czas lub pieniądze,  tylko ze względu na swoje psychiczne zdrowie.
    To nie wnosi nic do świata dobrego, a złego jest aż nadto.
    Podziękowali 3Prayboy Zuzapola Gosia5
  • Piękno zbawi świat
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.