Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Drewniaki dla wielodzietnych

Fajna moda

Komentarz

  • Ja dziś zacząłem sezon sandałowy.
  • PROMOOOOCJA  :D
    Dla zdrowia (po uprzednim przyzwyczajeniu) oraz urody (tutaj trzeba odpowiedni typ chodaka dopasować) drewniaki są zdumiewająco korzystne.

    Ja w tym roku zamierzam swoje wymienić po trzyletnim intensywnym używaniu. Przy domu, myślę że jeszcze długo mi posłużą.
  • Drewniaki (takie tradycyjne ) nie są korzystne dla zdrowia stóp.
  • Znam lekarzy i to na stanowiskach, którzy też tak twierdzą. Znam też osoby, które chodząc w drewniakach pozbyli się bólu nóg, czy kręgosłupa. Kwestia jest w tym, co kto lubi. Być może, te buty komuś zaszkodziły. Tak samo, jak niejeden biegając, popsuł sobie kolana. Pamiętam też jak pierwszy raz założyłem je do pracy. Akurat miałem dzień, gdy musiałem dużo się nabiegać. Ale z czasem okazało się, że dla mnie są zdrowe.
  • To nie jest kwestia, co kto lubi. Być może co sie komu podoba. W drewniakach (tradycyjnych) nie jest możliwa prawidłowa propulsja stopy, a więc zaburzaja fizjologiczne fazy chodu.
    Podobnie szpilki, zdrowe nie są, ale znam kobiety, które twierdzą, że mogą w nich biegać cały dzień i jest super...
  • Szpilki skracają mięśnie toniczne (stresowe) a rozluźniają fazowe. Co jest zdecydowanie niezdrowe. Drewniaki rozluźniają stresowe, a ćwiczą fazowe. Co jest korzystne. 
  • Drewniaki (tradycyjne) nie są korzystne, zdecydowanie lepiej postawić na porządne buty z elastyczną podeszwą.
  • @Aga85 a te barefoot? Masz jakieś zdanie?
  • Dla mnie chodzenie tylko w drewniakach, też jest bez sensu. Do lasu, pobiegać, czy dłużej pospacerować lepiej jest w wygodniejszych butach. Dobrze też czasem pochodzić na bosaka. Że nie wspomnę o chodzeniu w kapciach po domu
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.