Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Łóżka, wersalka, sofy - wygodne spanie

Jakie polecacie łóżka dla dużej rodziny, gdzie dzieci śpią z rodzicami.
Zależy mi na wersalce ale o dużej powierzchni spania, żeby można było złożyć, ale też myślę o łóżku takim np 140 na 200cm. 

Co macie i wiecie że jest wygodne. 

Komentarz

  • https://allegro.pl/oferta/wersalka-sofa-weronika-rozkladana-kanapa-3-osobowa-9336049570

    Myślałam o takiej wersalce typu łódka, ale ona chyba nie ma sprężyn bonell i może przez to szybko się zniszczyć. Powierzchnia spania jak na wersalka jest imponująca. 
  • @M_Monia wymiary jakoś dziwne. Oparcie ma 200 cm i siedzisko też. Tyle, że jeden wymiar jest pokazany jako linia prosta, drugi jako linia łamana. Niemożliwe, by były identyczne.
    Powierzchnia spania- długość 190 cm w przypadku zagięcia konców jest dyskusyjna- dla mnie nie byłaby to realna długość, bo muszę mieć płasko, inaczej podkurczam nogi.
    Co do szerokości- obie części mają po 61 cm, a położone obok siebie razem130 cm? Nie mam wersalki, by sprawdzić jak to jest, ale skąd te 8 cm więcej po rozłożeniu?
    Podziękowali 1M_Monia
  • M_Monia powiedział(a):
    Jakie polecacie łóżka dla dużej rodziny, gdzie dzieci śpią z rodzicami.
    Zależy mi na wersalce ale o dużej powierzchni spania, żeby można było złożyć, ale też myślę o łóżku takim np 140 na 200cm. 

    Co macie i wiecie że jest wygodne. 
    Łóżko 140 cm szerokości do spania z dziećmi jest moim zdaniem za wąskie. Mamy 180 cm i jak dwójka przyjdzie czasem rano dosypiać to już jest ciasno. 
    Podziękowali 1malagala
  • Monia a na czym teraz śpicie i w jakiej konfiguracji? Dla mnie wersalka na rodziców z dziećmi to abstrakcja, b. mało miejsca, ale może teraz śpicie jeszcze ciaśniej...
  • edytowano maj 2022
    Mam 2 łóżka podwójne + trzecie najstarszej. Jedno 160- takie ala malzenskie, drugie 140 - to jest składana sofa- amerykanka. To jest za mało, bo ktoś musi spać czasami z 2 dzieci. Najstarsza ma swoje.
    Mam jeszcze materac, który używamy, ale strasznie zniszczony. Ten materac chciałam wymienić na łóżko bo wstyd przed goscmi nawet i robi się niewygodny. Przydałoby się coś składanego żeby było i do siedzenia, ale biorę też pod uwagę zwykle łóżko ( bo z regoly są wygodniejsze) ale ze schowkiem. 
  • https://allegro.pl/oferta/kanapa-klara-rozkladana-pojemnik-na-posciel-hit-10129233539?fromVariant=12103697527

    Może rzeczywiście wersalka są mniej wygodne. Chciałam jednak bez poduch.
    Nie wiem czy to wygodne. Tu pow spania160x200 sprężyny i dobra pianka bo termoelastyczna. Nie wiem czy przez allegro kupować to jest to dobry pomysł. 
  • edytowano maj 2022
    W Agacie są składane kanapy z powierzchnią spania 160x200 i sprężynami bonell po obydwu stronach. 

    Koleżanka ma i sobie bardzo chwali.
  • Mam łóżko z Agata meble ta amerykanke. Tam chyba jednak nie można wybrać koloru lub jest bardzo ograniczony wybór. Chciałam beżowy ale opcja była tylko szary. 
  • @M_Monia jak najmniej łamań, mieliśmy narożnik, spało się potwornie źle
    Podziękowali 1M_Monia
  • M_Monia powiedział(a):
    Mam łóżko z Agata meble ta amerykanke. Tam chyba jednak nie można wybrać koloru lub jest bardzo ograniczony wybór. Chciałam beżowy ale opcja była tylko szary. 
    To zależy od modelu, ja ostatnio szukałam czegoś do nas i dostałam chyba z 50 kolorów do wyboru przy jednym z egzemplarzy, ale fakt inne były np. tylko w dwóch odcieniach.

    Bogaty wybór kolorów jest natomiast na miejscu, bo robią sofę na zamówienie. W internecie jest mniejszy wybór i też innych kolorów. 
  • Tylko łóżko.
    My mamy drewniane z dobrym materacem.
    160 x200.
    Wnuki często do nas wskakują, ale od czasu do czasu.
    Dlatego dla Was zdecydowanie 180x200.
    Nigdy więcej nie będziesz chciała żadnej wersalki czy sofy.
    Podziękowali 2M_Monia malagala
  • Ja polecam to
    https://www.ikea.com/pl/pl/p/lycksele-loevas-sofa-2-osobowa-rozkladana-ransta-naturalny-s99387007/?gclsrc=aw.ds&gclid=Cj0KCQjw1ZeUBhDyARIsAOzAqQLJSb-wUlCVXQKZUxngbf1XkqpK7AGzfeYsFk6F5wPU5g0zFJeyhnsaAmySEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
    3 materace do wybory bardzo. Przyzwoite, kilka pokrowców, do tego jeszcze fotel o szerokości 80 cm. 
    My na starym mieszkaniu w salonie mieliśmy fotel i sofę, po rozłożeniu i odsunięciu mieliśmy łóżko 220 cm szerokości. 

    Bardzo to wygodne. 
    Teraz fotel jest u córki w pokoju. 
    Podziękowali 1M_Monia
  • edytowano maj 2022
    Fajne i pewnie wygodne ale wygląda na nietrwałe. To znaczy ta pianka chyba szybko się niszczy. 
    Dzięki. Będę w ikea to zobaczę ja na żywo.. Cena przystępna. 
  • Myśmy mieli 8 lat..
    Tam są materace do wyboru. Jedne lepsze inne gorsze. 
    W razie czego wymieniasz sam materac. Pokrowce pierze się w pralce. 
  • Może to Ci pomoże 
    Podziękowali 1M_Monia
  • zmienię temat z wygodnego spania na wygodne siedzenie  :)

    od jakiegoś czasu chodzą za mną fotele liski z PRL-u
    akurat urządzamy 8-latce "różowy pokoik" i tam bym wstawiła dwa ze stoliczkiem pośrodku
    czy może ktoś się orientuje czy lepiej kupić stare po renowacji czy nowe, ale takie podróbki? 
    pamiętam jak fajnie się w tych fotelach siedziało :)
  • coś mnie tknęło, żeby sprawdzić czy dobrze napisałam
    czy się siedzi na fotelu  czy w fotelu :)
    otóż i internety mówią, że zależy jak fotel wyglada :D
  • ach i ten tapicerowany taborecik przesłodki, prawda?Zdjcie produktu Fotel plus taboret z czasow PRL Lisek
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.