Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Patotradycjonalizm

«13

Komentarz

  • Mi osobiście nie podobała się wypowiedz Franciszka o wojnie na Ukrainie, o „szczekaniu NATO” ale ogolnie uważam, ze to dobry Papież i ta nagonka jest według mnie ostro przesadzona. 
  • Pamietam jakieś wpisy ludzi w internecie , którzy nazywali go antychrystem. Dla mnie nazywanie papieża to słaba postawa.
    Podziękowali 2M_Monia Klarcia
  • Nie lubię Franciszka Zawiodłem się na nim od samego  początku. Co chwilę robi jakieś dwuznaczności.Trzeba mieć sporo dobrej woli żeby tłumaczyć na jego  korzyść.
    To  jak z Wałęsą. Wszyscy go tłumaczyli że chce dobrze tylko elektryk,  a i tak się okazało  że to agent i bufon.

  • Myślę, że Bóg obejmuje to wszystko swoim miłosierdziem
    Kim ja jestem, żeby rozeznawać, kto jest papieżem, który odłam jest prawidłowy, kto jest agentem, a kto w mafii lawendowej
    Każdy, kto słucha swego sumienia, nawet, jeśli błądzi, znajdzie Boga, tak myślę.
    Podziękowali 1Klarcia
  • zbyszek powiedział(a):
    Nie lubię Franciszka Zawiodłem się na nim od samego  początku. Co chwilę robi jakieś dwuznaczności.Trzeba mieć sporo dobrej woli żeby tłumaczyć na jego  korzyść.
    To  jak z Wałęsą. Wszyscy go tłumaczyli że chce dobrze tylko elektryk,  a i tak się okazało  że to agent i bufon.

    Ja też go nie lubię. Za dużo bałaganu w Kościele, za dużo niejednoznaczności, za dużo uproszczeń. Jestem już duża dziewczynką i nie potrzebuje w Kościele tanich usług psychologicznych ani możliwości spędzenia jakoś czasu. Kościół ma być drogowskazem, bezpieczną łodzią. Po przeczytaniu książki "Proroctwo o dwóch papieżach" jeszcze częściej modlę się za Franciszka i Kościół. 
  • Mogę Wam tylko współczuć. Jaki jest sens bycia we wspólnocie, której lider budzi tak negatywne uczucia? Ja bym zrezygnował.

    Mi Franciszek bardzo się podoba i jestem Jego wiernym uczniem. Zawsze Go bronię, kiedy jest niesprawiedliwie atakowany.
    Podziękowali 1Aga85
  • DaddyPig powiedział(a):
    Mogę Wam tylko współczuć. Jaki jest sens bycia we wspólnocie, której lider budzi tak negatywne uczucia? Ja bym zrezygnował.

    Liderzy przychodzą i odchodzą, a wspólnota trwa

    Ja bardziej nie widzę sensu szukania w kółko zadowolenia z tego, co robi papież. On nie ma zadowalać i odpowiadać na nasze rozumienie Ewangelii, ale prowadzić do Jezusa 

    Podziękowali 2agnieszkamama Odrobinka
  • Duch Święty daje nam tego konkretnego Piotra w tym konkretnym czasie naszego życia. Możemy się buntować, ale co zyskamy? Znajdziemy sobie zamiennik w innym papieżu z przeszłości, który żył w innym świecie i wśród innych problemów? Bez sensu. Będziemy ignorować Piotra? Też bez sensu, bo na nim zbudowany jest Kościół.
  • Historia Kościoła pokazuje wyraźnie, że liderzy nie zawsze prowadzili ludzi do Nieba. Papieże byli różni, lepsi i gorsi a łódź płynie dalej. Dlatego jestem w Kościele nadal, dzięki Bogu mam całe bogactwo wzorów, inspiracji i przykładów w tradycji Kościoła, które pociągają mnie bardziej niż obecny papież, za którego szczerze się modlę.
    Podziękowali 2zbyszek Odrobinka
  • Czasem to co mówi Papież Franciszek jest niezgodne z tym, co myślę, ale wtedy mam taką refleksję, że kim ja jestem żeby wiedzieć lepiej niż Papież? Myślę, że ten konkretny Papież może wielu nauczyć otwartości na drugiego człowieka. Wygodniej i łatwiej zamknąć się w postawie "ja już wiem i zdania nie zmienię", niż pokornie słuchać i pozwolić na to, by słowa w nas pracowały.
  • @Kacha

    Skoro papieże byli lepsi i gorsi, to skąd wiesz, że wybierasz właściwych? Może podejmujesz złe decyzje i czerpiesz nie te przykłady, co trzeba?

    Na tym polega ryzyko samodzielnych wyborów. Aktualny papież jest na pewno dla mnie dobry. Papieże z przeszłości - niekoniecznie.
  • Być może jest o tyle dobry,że na zasadzie kontrastu oddzielam ziarno od plew, mając Pismo św. i Tradycję. No i srednio wyedukowany katolik wie,że nieomylność Papieża nie dotyczy wszystkich jego poczynań i wyppowiedzi......
    Podziękowali 3Agmar zbyszek Odrobinka
  • edytowano sierpień 2022
    @DaddyPig ; w sensie papież złym człowiekiem, ale pozwalającym się mi zbawić jak ojciec pijak. Zmuszając do modlitwy i cierpienia. Tylko taki sens ma jakiś sens.

    Człowiek ma swój rozum. Nie można bezmyślnie podporządkowywać się komuś kto wprost będzie mówił o "równości płci", błogosławił związki homo, dawał Komunię Św rozwodnikom i politykom niby katolickim, ale jawnie głoszącym aborcję.

    Grozi nam to że oficjalnie kościół popłynie głównym nurtem eko, pomocy humanitarnej i chronimy planetę, CO2, przepraszamy że jesteśmy tacy źli, a zapomni zupełnie o jego świątobliwości Jezusie, Matce naszej Maryi o Biblii. Wielu rzeczy nie będzie można mówić, zresztą już nie można.

    Pójście Kościoła razem z tym światem skończy się tym, że Kościół przestanie być kościołem i zapomni o nauczaniu Chrystusa. A wtedy Pan Bóg da nam popalić... bo nie pozwoli z siebie szydzić i upomni się o swoją świętość.
  • Żaden papież tego nie robi. Wymyślasz chochoła, aby usprawiedliwić swoje nieposłuszeństwo.
    Podziękowali 1Biznes Info
  • @zbyszek Ale co jest złego w tym, ze Kościół mówi o ekologii? 
    Podziękowali 1Joannna
  • Dla mnie nadal papież to papież. Nie musi być idealny, każdemu pasować ale z jakiegoś powodu został wybrany.
  • Czy Jezus mówił o ekologii ?
    To nie jest zadanie Kościoła, ani papieża by dbać o robaczki i dobrostan zwierząt.

    Gdyby Franciszek palił papierosy miał babę na boku to bym się nie denerwował, ale robi coś znacznie gorszego zmienia doktrynę kościoła i kroczek po kroczku ruguje nauczanie Chrystusa. Za kilka lat to już nie będzie ten sam Kościół.
  • Mi się podoba że mówi o ekologii. Za bardzo konsumpcyjnie żyjemy. 
    Podziękowali 1Joannna
  • edytowano sierpień 2022
    Są rzeczy ważne i ważniejsze jak lepsze jest wrogiem dobrego.
    Jeśli ludzie się nawrócą to ekologia nie będzie problemem.

    Najważniejsza jest dbałość o nauczanie Chrystusa, a tego Franciszek nie robi.
    @paulaarose skoro papież może mi nie pasować to mi nie pasuje ale tylko jako człowiek ze swoimi wadami.
  • zbyszek powiedział(a):
    Są rzeczy ważne i ważniejsze jak lepsze jest wrogiem dobrego.
    Jeśli ludzie się nawrócą to ekologia nie będzie problemem.

    Najważniejsza jest dbałość o nauczanie Chrystusa, a tego Franciszek nie robi.
    W których konkretnie momentach nie robi? Właśnie bardzo robi i szczerze mówiąc, przyciągnął sporo ludzi do Kościoła. Dla mnie Jego nauczanie zasadza się przede wszystkim  w miłości bliźniego, którą bardzo szerzy. To jest najważniejszy element nauczania Jezusa.
  • "zmienia doktrynę kościoła i kroczek po kroczku ruguje nauczanie Chrystusa"

    Kolejny chochoł.
  • edytowano sierpień 2022
    medal dla Emmy Bonino - walczącej o aborcję przez swoje całe życie

    Jeffrey Sachs - Propagator idei „zrównoważonego rozwoju” i kontroli populacji poprzez antykoncepcję, został członkiem Papieskiej Akademii Nauk Społecznych.

    synkretyzm - Pacha Mama w Bazylice Św Piotra uroczyście wprowadzona na Synodzie Amazońskim, nie było miejsca dla Maryi z Guadelupe najważniejszej dla Indian.

     
    potraficie to wyjaśnić ?
    Pewnie to tylko wpadki czy dziwactwa

    a zniesienie celibatu ? - wtedy odezwał się Benedykt XVI że jeszcze nie czas i Synod Amazoński zrezygnował

    Pomysłów na unowocześnienie Kościoła jest coraz więcej - wrogowie Kościoła poczuli że da się

  • Podpisuję się pod tym,co napisałeś. I nie twierdzę,że papież Franciszek nie jest papieżem,bądź jest. Antychrystem itp. zwyczajnie, może błądzić i błądzi moim i nie tylko moim zdaniem. I nie wiem, gdzie tu nieposłuszeństwo.
  • edytowano sierpień 2022
    Też tego nie twierdzę "nie jest papieżem,bądź jest. Antychrystem" - ale boli mnie głupota polegająca na odrzuceniu logicznego myślenia i byciu posłusznym za cenę odrzucenia nauczania Chrystusa - tego to już nie rozumiem.

    Głupota jest grzechem
  • To było moje dopowiedzenie,żadna aluzja do Ciebie. Bardziej dlatego,że czasem do jednego worka są wrzucani wszyscy,którzy w jakiś sposób negują to co robi i mówi Franciszek.
  • O to to !! Już myślałem, że jestem sam na tym świecie
  • Jest nas więcej
  • "a zniesienie celibatu ? - wtedy odezwał się Benedykt XVI że jeszcze nie czas i Synod Amazoński zrezygnował"

    Kolejny chochoł.

    Co do Benino i spółki, to może przypomnę o słowach naszego Pana Jezusa Chrystusa: "Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują". Franciszek to właśnie nam demonstruje. Powinnismy się uczyć od niego.

  • Miłować nieprzyjaciół to nie znaczy ich nagradzać... Czy taka postawa nie prowadzi w prostej linii do zamazywania nauczania Kościoła? 
    Podziękowali 2agnieszkamama zbyszek
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.