Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak czytać Biblię z dziećmi?



„Czytanie Pisma Świętego razem z dziećmi ma same plusy, począwszy od rozwoju języka, wyobraźni oraz wrażliwości duchowej do zacieśniania relacji rodzinnych” – przekonuje ks. dr Janusz Stańczuk, autor książek, redaktor naczelny miesięcznika „Tak Rodzinie”.

https://www.gosc.pl/doc/7747389.Jak-czytac-Biblie-z-dziecmi

Komentarz

  • Hym, nie czytam z dziećmi, opowiadam im, tak było przystarszych bo tak było to bardziej zrozumiałe i tak samo teraz z maluchami. Jak są starsze same sięgają o wgłębiają się bardziej. Np Z uwielbia Biblię w komiksie, nie wiem ile razy już ją przeczytała, mamy drugi egzemplarz bo pierwszy nie wytrzymał ciągłego użytkowania :) 
  • No i bardzo się z tym nie zgadzam. Czytałem Biblię synowi jak był młody. Potem dorósł, chciał pogłębić swą wiedzę i trafił na Wybrańczyka oraz jemu podobnych ateistów. Trudno dziecku wytłumaczyć niestałość i obłudę ludzką, a łatwo okrucieństwo Boga. Biblia jest poważnym tekstem, a obecne smartfonowe pokolenie większość swej wiedzy czerpie z internetu. Nawet ja sam, miałem trudności z rozeznaniem rozpowszechnionych w internecie błędów dotyczących Biblii. Lepiej uczyć pokory wraz z zaufaniem do Miłosiernego i Wszechmocnego Boga
  • polecam książki dla dzieci na podstawie Pisma św. biskupa Długosza (zajmuje się ewangelizacją dzieci)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.