Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dziś rano zmarzł Tomasz Lis

«1

Komentarz

  • A już myślałem...
    Podziękowali 1siostraKasik
  • Ja też :D
    Podziękowali 2Prayboy Nika76
  • No i dobrze. Będzie normalnie czyli jak kiedyś. 
    Od dwóch kołder lepsza pierzyna.

    Podziękowali 1Klarcia
  • Ale fakt- przyszedł ten dziwny czas- za ciepło na włączenie ogrzewania, a bez jakoś chłodno o poranku. 
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Zawsze tak było we wrześniu.
    Podziękowali 2DaddyPig Berenika
  • perypetie z kupnem węgla przez internet

    jest węgiel - nie idzie się zalogować

    można się zalogować - nie ma węgla
    Podziękowali 1Elf77
  • Ha, widać ze nie rejestrowałeś się nigdy online na zajęcia na studiach ;)
    Podziękowali 2joanna_1991 Coralgol
  • A u mnie od wczoraj ogrzewanie miejskie hula  B)

    Podziękowali 1mamaw
  • Do wyczerpania zapasów ..
  • a mi zalało w piwnicy tonę brykietu i zamiast kostek mam piasek brykietowy....
  • Oj przykre. Ja mam mokre drewno bo nie udało się kupić węgla
    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano wrzesień 2022
    Tak budujemy niezależność energetyczną - Klarcia powiedz że to nieprawda !!


  • żyzna Ukraina swego czasu umierała z głodu
    zasobna w bogactwa naturalne Polska będzie zamarzała
    przerażające to...
    Podziękowali 1Elf77
  • Pioszo54 powiedział(a):
    perypetie z kupnem węgla przez internet

    jest węgiel - nie idzie się zalogować

    można się zalogować - nie ma węgla
    Ano właśnie, mam tą samą "przyjemność" od tygodni we wtorki i czwartki ćwiczyć swoją cierpliwość... 
  • edytowano wrzesień 2022
    OlaW powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    perypetie z kupnem węgla przez internet

    jest węgiel - nie idzie się zalogować

    można się zalogować - nie ma węgla
    Ano właśnie, mam tą samą "przyjemność" od tygodni we wtorki i czwartki ćwiczyć swoją cierpliwość... 
    ja to na razie znam z opowiadań, gdyż czujnie w zeszłym roku zakupiłem 2 tony węgla (po ok 900 zł/tona), z czego zeszłej zimy zużyłem ok 300 kg (reszta swoje drewno)
  • Pioszo54 powiedział(a):
    OlaW powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    perypetie z kupnem węgla przez internet

    jest węgiel - nie idzie się zalogować

    można się zalogować - nie ma węgla
    Ano właśnie, mam tą samą "przyjemność" od tygodni we wtorki i czwartki ćwiczyć swoją cierpliwość... 
    ja to na razie znam z opowiadań, gdyż czujnie w zeszłym roku zakupiłem 2 tony węgla (po ok 900 zł/tona), z czego zeszłej zimy zużyłem ok 300 kg (reszta swoje drewno)
    Ja dałam się omamić i zmieniłam piec mialowo-weglowy na ekogroszek bo tak jest bardziej ekologicznie. W październiku zeszłego roku kupiłam ekogroszek po 850 zł za tonę, ale nie mam miejsca na magazynowanie i nie wpadłam na to, że może być potrzeba więcej.. teraz mam opcje polować we wtorki i czwartki lub kupić tone za 4 tys, których nie mam. Na razie zainwestowałam 100 zł w grzejnik olejowy na prąd i dokupiłam swetry dla dzieci. W domu jest 18 stopni, da się żyć choć szału nie ma. Gorzej jak się zrobi zimniej na zewnątrz albo jak prąd wyłączą. Drzewo mam, ale w piecu na ekogroszek nim nie napale. Niczym innym nie napalę.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano wrzesień 2022
    dwa miesiące chyba temu, kupiłem pompę ciepła powietrze-powietrze, o mocy ok 7 kW, za niecałe 6 tyś, montaż 2 tyś.

    Może to jest jakieś wyjście
    a może z węglem coś się unormuje
  • Obawiam się, ze raz podniesione ceny nigdy jzu nie wrócą do poprzednich wartości 
  • Jeśli odwrócimy kolejność depopulacji to wrócimy do normalności.
  • zbyszek powiedział(a):
    Tak budujemy niezależność energetyczną - Klarcia powiedz że to nieprawda !!


    Nie mam pojęcia, o co tu chodzi. Likwidację jakiejś kopalni? Na filmiku widać tylko burzony wieżowiec.
    Do restrukturyzacji kopalń  Polska zobowiązała się już w chwili wchodzenia w unijne struktury.
    Później sprawy jeszcze przyspieszyły, bo wymyślono Pakiet Klimatyczny, który ekipa Tuska podpisała.
    Jedyne co się udało osiągnąć premierowi Morawieckiemu, to, że kopalnie zostaną całkowicie zlikwidowane dopiero w 2049 roku. Wynegocjował też, że koszty restrukturyzacji, w tym odpraw dla górników,  będzie można dofinansować z unijnych dotacji.
  • In Spe powiedział(a):
    żyzna Ukraina swego czasu umierała z głodu
    zasobna w bogactwa naturalne Polska będzie zamarzała
    przerażające to...
    Polska wcale nie jest w węgiel zasobna. Kopalnie są już praktycznie wyeksploatowane, urobek trzeba pozyskiwać z coraz wiekszych głębokości, a tam jest zagrażający życiu górników metan. Można by budować nowe kopalnie, ale to wymaga ogromnych funduszy i w obliczu Pakietu Klimatycznego, nie ma sensu.
    Nota bene - w kosztach energii, ponad 50%, to podatek od CO2.

  • We Francji ceny energii w ciągu roku wzrosły o 400%, a przecież produkują najtańszą energię,  atomową. 

    Relacja z Norwegii:

    Spodziewano się podwyżki, ale nie aż takiej. Rekordowy wzrost cen żywności.

    https://m.mojanorwegia.pl/zycie-w-norwegii/spodziewano-sie-podwyzki-ale-nie-az-takiej-rekordowy-wzrost-cen-zywnosci-20795.html

    Ceny żywności znowu wzrosły. Prawie 15 000 koron więcej na jedzenie

    https://m.mojanorwegia.pl/zycie-w-norwegii/ceny-zywnosci-znowu-wzrosly-prawie-15-000-koron-wiecej-na-jedzenie-20646.html

    A mają tam swój własny gaz.

  • hipolit powiedział(a):
    Obawiam się, ze raz podniesione ceny nigdy jzu nie wrócą do poprzednich wartości 
    Ja na 99% obstawiam, że tak będzie.
    Was, w Polsce czeka jeszcze ogromna podwyżka, bo rząd będzie musiał od nowego roku przywrócić poprzedni VAT i podatki na paliwa. Bruksela wydała zgodę tylko na ten rok.
  • No popatrz jak chcą to się Brukseli nie słuchają. 
    A jak chodzi o zyski do budżetu to trzeba wyżymac kieszenie społeczeństwa. Trzeba się nachapac, bo jest ryzyko ze jednak wybory mogą przegrać :D za ro dbanie o nas.
    bo my chyba nie chcemy już tej opiekuńczej ręki rzadu :D 
  • Klarcia powiedział(a):
    bo rząd będzie musiał od nowego roku przywrócić poprzedni VAT i podatki na paliwa. Bruksela wydała zgodę tylko na ten rok.

    Obowiązkowy VAT to 15%, a nie 23% jak był poprzednio. Zatem przywrócenie POPRZEDNIEJ stawki, to nie jest wymóg UE.
  • Zobaczymy ile procent przywrócą. 
    W Niemczech rząd nie skorzystał z tej możliwości,  nie było obniżki VAT-u.
  • hipolit powiedział(a):
    No popatrz jak chcą to się Brukseli nie słuchają. 
    A jak chodzi o zyski do budżetu to trzeba wyżymac kieszenie społeczeństwa. Trzeba się nachapac, bo jest ryzyko ze jednak wybory mogą przegrać :D za ro dbanie o nas.
    bo my chyba nie chcemy już tej opiekuńczej ręki rzadu :D 
    Ciebie zupełnie pogięło.
    Przecież ludzie z rządu nic z tego nie mają.  Dla nich też jest lepiej, jak ceny są niższe. 

    A większość  VAT-u jest odprowadzana do Brukseli, więc i budżet ma z tego niedużą korzyść. 
    Jeżeli opozycja dojdzie do władzy, to w krótkim czasie jeszcze bardziej będziesz darła japę. 
    Jeżeli liczysz na obniżkę podatków,  to zapomnij.
    W ciągu roku nastanie taka bieda, jaką tylko starsi Polacy pamiętają. 
  • Klarcia powiedział(a):

    A większość  VAT-u jest odprowadzana do Brukseli, więc i budżet ma z tego niedużą korzyść.

    Nieprawda.

    "Podstawa VAT każdego państwa zostaje następnie ograniczona do 50 proc. jego podstawy dochodu narodowego brutto (DNB), aby ograniczyć aspekty regresywne zasobów własnych opartych na VAT. Ostatni krok to zastosowanie dla okresu 2021-2027 jednolitej stawki poboru na poziomie 0,3 proc. w odniesieniu do podstawy VAT każdego państwa członkowskiego."


    Podziękowali 1Pioszo54
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.