Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pies lepszy niż dziecko?



Najnowsze dane z Włoch alarmują, że różnica w wydatkach na dzieci oraz … psy i koty wynosi 300 mln euro. Włosi hojniej obdarowują zwierzęta pomimo tego, że w tym kraju panuje właśnie „demograficzna zima” – jak to zauważył trafnie papież Franciszek. Włochy straciły od 2015 roku aż 436 000 obywateli, tyle co podczas epidemii grypy Hiszpanki. Młodzi dorośli wolą mieć jednak czworonoga niż dziecko. Zwierzęta zastępują nowych członków rodziny. 60% milenialsów w USA wolałoby mieć psa niż dziecko, a 63% raczej kota niż syna lub córkę.

https://afirmacja.info/2023/01/20/dziecko-czy-pies-wybory-mlodego-pokolenia-szokuja/

Komentarz

  • @M_Monia Na psy nie mają zasiłków a jakoś to ich nie powstrzymuje przed chęcią ich posiadania. Z dziećmi podobnie- ktoś kto  chce dziecko, nie potrzebuje zasiłków, by się zdecydować. A jak ktoś nie chce dziecka, to zasiłki go nie przekonają.
  • Ty rodziłaś, by dostać zasiłek?
  • @M_Monia jestem wielo, ale do rodzicielstwa mam inne podejście niż Ty. Uważam, że jak ktoś chce mieć dziecko, to powinen własną pracą na nie zarobić. Zasiłki powinny być dla tych którzy mają jakieś ograniczenia. 
  • I tu się różnimy, dla mnie dzieci nie są ograniczeniem. 
  • Bez sensu jest porównywanie swojego życia do innych.
    Skoro chcę dziecko, to nie patrzę na nie jako ograniczanie mi życia, tylko jako realizację marzenia.
    Podobnie małżeństwa nie traktuję jako ograniczenia, bo mam inne życie niż singiel.
  • Ok. Mnie moje nie ograniczają. Wręcz przeciwnie, dzięki nim moje życie jest pełniejsze. 
  • @M_Monia i co z tego? Każdy wybór powoduje się się coś traci, i coś zyskuje. Ot, normlane życie. Każdy wybiera co chce mieć, a co jest gotowy stracić. 
  • Coś w tym jest... Jak mi teściowie ostatnio powiedzieli ile zapłacili za leczenie kota to ja wolę wydatki związane z obsługą moich dzieci  :p
  • Co do ograniczeń, to chyba kwestia zawodu- niektóre łatwiej pogodzić z macierzyństwem niż inne. Łatwo- pracę informatyczki, pracę na uczelni, trudniej w budownictwie. Chyba dlatego M_Monia inaczej patrzysz niż Beta.
  • Boszzzz jaki ten wielodzietny zdaniem Moni to ułomny człowiek. Wszystko przeciwko niemu
    Normalnej aż dziwne,że te dzieci spłodził.
    No po prostu dramat dramatem pogania

    Współczuję Ci Monia,jak masz takie podejście do swojej sytuacji i żyjesz życiem wiecznej ,niezadowolonej cierpiętnicy
  • > żyjesz życiem wiecznej ,niezadowolonej cierpiętnicy

    A może zajmiesz się swoim życiem, a nie wmawianiem innym, co czują?
  • Czy lepszy to ciężko powiedzieć, ale jeśli ktoś chce tak wybrać to jego droga. Ja bym wolała dziecko bo to jednak wyzsza wartość, ale jak ktoś woli zwierzęta to jego wgbór. Jedyne co nieraz zasmuca to jakaś antypatia do dzieci
  • Wmawianiem?
    Niczego nie muszę wmawiać,w przeciwieństwie do owej cierpiętnicy,która na każdym kroku przekonuje,co reszta myśli i czuje. I dominuje własnych interpretacji cudzych wpisów 
  • @kociara a nie możesz przewijać? Męczą mnie te nawalanki, zwłaszcza, że często masz dużo ciekawych rzeczy do powiedzenia.
  • Jak ktoś ma wewnętrzne ograniczenia to niezależnie czy będzie miał dziecko czy psa będzie miał ograniczenia.
    Są mężczyźni których ogranicza kpbieta albo kobiety ograniczane przez mężczyzn 
    To jest stan umysłu 
    Podziękowali 2Beta hipolit
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.