Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szkoła w Chmurze

Cześć. Czy ktoś z Forum ma dzieci zapisane do Szkoły w Chmurze? A może współpracujecie z nimi w inny sposób? Myślę o tym, czy spleść z nimi jakoś nasze życie...

Komentarz

  • Pewnie większość jest w klasycznych szkołach ED: Benedykcie, Moraczu, Akwinacie, Sokratesie, u Sawickich, w Łomiankach u św. Rodziny.
    Obecnie szkoła jest na indeksie u Ministra, więc może to powodować ryzyko problemów. Kiedy Salomon podpadł z końcem roku szk. po prostu go zamknięto, a dzieciaki musiały szukać innej szkoły (my wtedy przenieśliśmy się do Benedykta).
    Podobno atrakcyjna jest platforma w Chmurze. Tyle że w internecie samemu można znaleźć ciekawe kanały do nauki, niezależne od tej konkretnie szkoły. Inne szkoły też wykupują uczniom dostępy do platform, np. nasza -Eduelo. 
    Mają b. dobry marketing i to przyciąga nowych uczniów. Oferta nie wiem, czy jest aż tak dobra jak w starych, doświadczonych szkołach ED.
    A poziom nauczania moim zdaniem - b. dyskusyjne mogą być owoce. Stare szkoły ED mają dobry poziom egz. zewnętrznych (matury średnio 30% wyższe niż średnia ogólnopolska), a oni ?  
    Niektórzy zwracają uwagę na propagandę genderową. 
    Podziękowali 1mamaa
  • Ominiko - może z szacunku do drugiego człowieka? A co powiesz o Szkole w Chmurze?
  • Moja mama jest załamana: ma korki z chłopakiem, który przepisał się do chmury. Nie robi absolutnie nic. Na zaliczenie roku ma wybrać sobie 3 zagadnienia z listy. I tyle. Nie wątpię, że jeśli dziecko ambitne i/ albo rodzice zaangażowani to może mieć to sens, taka zresztą jest idea ed. Ale w takim przypadku jak ten na świadectwie będą 5tki a egzaminy zawalone.
  • A gdzie można zobaczyć ich wyniki egzaminów ósmoklasisty, maturalne?
  • Beta powiedział(a):
    A gdzie można zobaczyć ich wyniki egzaminów ósmoklasisty, maturalne?
    Jeszcze nigdzie, bo dopiero zaczęli w tym roku działać .
    Podziękowali 1Beta
  • Mam dziecko w chmurze. I Liceum. Jestem pełna obaw, ale może niepotrzebnie, bo córka zdyscyplinowana i od kiedy tam jest widzę, że się uczy chętnie i odżyła psychicznie. 
  • ominika powiedział(a):
    Czachura powiedział(a):
    Moja mama jest załamana: ma korki z chłopakiem, który przepisał się do chmury. Nie robi absolutnie nic. Na zaliczenie roku ma wybrać sobie 3 zagadnienia z listy. I tyle. Nie wątpię, że jeśli dziecko ambitne i/ albo rodzice zaangażowani to może mieć to sens, taka zresztą jest idea ed. Ale w takim przypadku jak ten na świadectwie będą 5tki a egzaminy zawalone.
    Ale to nie jest wina chmury. Idea ed jest taka, że to nie szkoła bierze odpowiedzialność za edukację dziecka tylko rodzic.
    To jak ktos sie uczy jasne, ale egzamin roczny powinien być na miarodajnym poziomie. 
  • ominika powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    A gdzie można zobaczyć ich wyniki egzaminów ósmoklasisty, maturalne?
    Jeszcze nigdzie, bo dopiero zaczęli w tym roku działać .
    Ósmoklasisty to już były, bo szkoła działa dłużej niż rok. Matury w tym roku będą po raz pierwszy.
    Ale może nie mieli ósmoklasistow.
  • @ominika, tak z rozpędu minister napisałam z dużej litery jako skrót od MEiN, a Ty czemu Narodowy, Chmura piszesz z małej- wszak to skróty od nazw własnych?
  • W sumie wyniki nie są aż tak ważne jak uczciwość. Czy każdy potrzebuje ukończyć liceum? Nieszczęściem dla dziecka jest tworzyć mu rzeczywistość, w której nie widzi, jakie ma możliwości również intelektualne. 
    Z pozytywnej strony Chmury napiszę, że mój syn korzystał  z lekcji fizyki u autora ich platformy (przypadkowo)- to b. dobry nauczyciel, świetnie tłumaczy. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.