Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mam problem z JPII

edytowano luty 2023 w Arkan Noego
Konto skasowane na prośbę użytkownika.
«1345

Komentarz

  • Globaliści celowo w mediach niszczą kult JPII. Młodzież nie ma mieć żadnego wzorca do naśladowania. Tacy pożyteczni idioci jak Tomasz powielają pomówienia lub tylko wątpliwości. Niedobrze się dzieje. Owszem zniszczy się pamięć o Janie Pawle II i co dalej ? Kto wam zostanie ?
    A tak do tematu wiele jest powodów że papież czegoś nie zrobił. W mediach bywały pomówienia nie wyjaśnione do końca. Kościół bronił swoich dopóki nie było jasne że ktoś jest winny. I tak powinno być. Gramy w jednej drużynie.
    Podziękowali 2Elf77 Klarcia
  • W innym wątku nabluzgałeś Franciszkowi. Sporo masz problemów z papieżami.
    Podziękowali 2Elf77 Klarcia
  • Lewackie kłamstwa.
  • Kłamię?

    "Papież Franciszek gada często od rzeczy a nawet dopuszcza do idolatrii w bazylice św. Piotra gdzie adorowano Pachamamę. A taka niby encyklika Fratelli tutti to już stek peronistyczntch bzdur. "
  • Pisanie, że papież "gada od rzeczy", "dopuszcza się idolatrii", a jego encyklika to "stek bzdur" to właśnie bluzganie. Stajesz jednym szeregu z ludźmi, którzy na różne sposoby opluwają Kościół.
    Podziękowali 2saga Klarcia
  • Czyli powinno zabronić się Polakom osiedlania w Szwajcarii?
    Podziękowali 1Klarcia
  • DaddyPig powiedział(a):
    Czyli powinno zabronić się Polakom osiedlania w Szwajcarii?
    a można?
    bez zezwolenia?
  • Z zezwoleniem.
  • edytowano luty 2023
    to powszechny zwyczaj, od zawsze,
    tzn. od zaistnienia technicznych możliwości
  • Tomasz powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Lewackie kłamstwa.
    Tak. Cyrk z Pachamamą wymyślili lewacy. 

    Lewackie kłamstwa odnoszą się do pierwszego wpisu w tym wątku
    Podziękowali 1Elf77
  • edytowano luty 2023
    Tomasz powiedział(a):
    Zwróćcie uwagę na ostatnie zdanie z P. 123. To w zasadzie jest zniesienie własności prywatnej. Stoi ona niżej niż mgliste prawo wszystkich ludzi do wszystkich zasobów Ziemi. 
    ale jak wstawić tam Rosję i Iran, to będzie wszystko w porządku, czyż nie?

    nieograniczone prawo do grabieży
  • To, co Was tak bulwersuje, nazywa się "katolicka nauka społeczna" i jest powtarzana przez kolejnych papieży. Jeżeli poklikacie w przypisy to okaże się, że Franciszek wprost opiera się na dokumentach św. Jana Pawła II.
    Podziękowali 1Joannna
  • komunizm
  • Bez wątpienia komunizm jest karykaturą chrześcijaństwa.
  • edytowano luty 2023
    Tomasz powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Tomasz powiedział(a):
    Zwróćcie uwagę na ostatnie zdanie z P. 123. To w zasadzie jest zniesienie własności prywatnej. Stoi ona niżej niż mgliste prawo wszystkich ludzi do wszystkich zasobów Ziemi. 
    ale jak wstawić tam Rosję i Iran, to będzie wszystko w porządku, czyż nie?

    nieograniczone prawo do grabieży
    Czyżby kolega został ruskim trollem?
    zawsze byłem, tzn, gdzieś od circa 2010

    wcześniej stawiałem na Chiny, ale mi przeszło;

    wydaje mi się, że mając do wyboru globalistów z ich agendą,
    wybór Rosji jest najlepszym z możliwych,
    szczególnie w naszym położeniu geograficznym
  • edytowano luty 2023
    co ja poradzę, że dobrze gada?
    :)

    posłuchaj sobie Tuckera Carlsona, tento dopiero Putnem gada
  • "Czy popierałbyś przymusowe dokwaterowanie ci kilkunastu migrantów wbrew twojej woli w imię równego dostępu do zasobów Ziemi?"

    To właśnie jest komunizm. Kościół tego się nie domaga.
  • Tomasz powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    co ja poradzę, że dobrze gada?
    :)
    Podziwiasz terrorystę i mordercę? Zadziwiają mnie. 
    w zachodniej propagandzie :)
  • edytowano luty 2023
    "zasada podporządkowania wszelkiej własności prywatnej powszechnemu przeznaczeniu dóbr ziemi, a zatem prawo wszystkich do ich użytkowania"

    Taka jest katolicka nauka społeczna, której Kościół za św. Tomaszem z Akwinu naucza od czasów Leona XIII.

    Warto przeczytać:
    https://puncs.pl/wp-content/uploads/2021/01/Wlasnosc-w-perspektywie-katolickiej-nauki-spolecznej-dr-Marek-Oktaba.pdf
  • Kto Ci dał własność, którą uważasz za swoją?
  • DaddyPig powiedział(a):
    Kto Ci dał własność, którą uważasz za swoją?
    dał?
  • Wszystko co mam, zawdzięczam Bogu. Także to, na co sam zapracowałem, mając dzięki Niemu zdrowie, sprawne ręce i umysł.
  • edytowano luty 2023
    DaddyPig powiedział(a):
    Wszystko co mam, zawdzięczam Bogu. Także to, na co sam zapracowałem, mając dzięki Niemu zdrowie, sprawne ręce i umysł.


    komunizm?
  • Pewne rzeczy, związane z wiarą jest bardzo trudno zrozumieć. Ja tak miałem długo z posłuszeństwem. No bo np dlaczego mam być posłuszny kapłanowi, który nakzuje rzeczy według mojego rozeznania, szkodliwe dla najbliższych?

    A jednak niedawno to zrozumiałem. Dlatego wydaje mi się że większość rozmów dotyczących wiary jest jałowa. Trzeba bardzo chcieć zrozumieć, to wtedy na zasadzie wymodlonej łaski z czasem staje się to  możliwe
  • @Tomasz Tygodnik "Więź" to lewactwo w Kościele. Jedno z gorszych źródeł informacji.
    Podziękowali 1Prayboy
  • To teraz wiem jakie masz poglądy i dlaczego tak ostro krytykujesz papieży.

  • edytowano luty 2023
    Tomasz powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    @Tomasz Tygodnik "Więź" to lewactwo w Kościele. Jedno z gorszych źródeł informacji.
    Przeciwnie. Mają artykuły na wysokim poziomie


     Więź to postkomunistyczne popłuczyny też mi źródło. 
  • Więź – katolickie czasopismo społeczno-kulturalne wydawane w Warszawie od 1958 roku. Decyzja o przyznaniu koncesji na wydawanie czasopisma zapadła na posiedzeniu Biura Politycznego PZPR w dniu 28 VI 1957 r. Od grudnia 1981 do marca 1982 czasopismo było zawieszone. W latach 1958–2012 był to miesięcznik. Wikipedia

    To tak jakbyś powoływał się na pisma Lucyfera na temat papiestwa
  • Tomasz powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Więź – katolickie czasopismo społeczno-kulturalne wydawane w Warszawie od 1958 roku. Decyzja o przyznaniu koncesji na wydawanie czasopisma zapadła na posiedzeniu Biura Politycznego PZPR w dniu 28 VI 1957 r. Od grudnia 1981 do marca 1982 czasopismo było zawieszone. W latach 1958–2012 był to miesięcznik. Wikipedia

    To tak jakbyś powoływał się na pisma Lucyfera na temat papiestwa
    Grubo pojechałeś. Popatrz na to. Sami sataniści?

    https://wiez.pl/zespol
    dookładnie :-)
    już się nie pogrążaj :-)

    Ks. profesor Alfred Wierzbicki, etyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego udzielił w Radiu TOK FM wywiadu, w którym tłumaczy swoją decyzję o poręczeniu za Margot - niebinarną aktywistkę z kolektywu Stop Bzdurom. Duchowny skomentował również pojawienie się na ulicach Lublina baneru, który nawołuje do usunięcia go ze struktur KUL.

    Lublin. Ksiądz, który wsparł Margot

    Ks. Wierzbicki uważa, że zatrzymanie Margot było niepotrzebne i był to główny powód dla którego podpisał pismo z poręczeniem. "Nie oceniam jej działań, bo to zrobi sąd. Ja po prostu uważam, że areszt nie był w tym momencie potrzebny. Policja spokojnie mogła wezwać ją na przesłuchanie z wolnej stopy" - powiedział duchowny.

    W ocenie księdza profesora, decyzja o areszcie dla Margot wpisuje się w działania wymierzone w społeczność LGBT w Polsce. Stwierdził, że jego postawa jest zgodna z naukami papieża Franciszka o misji duszpasterstwa.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.