Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mam problem z JPII

edytowano luty 2023 w Arkan Noego
Konto skasowane na prośbę użytkownika.
«1345

Komentarz

  • Nie. Zamiatało się pod dywan. 
  • Globaliści celowo w mediach niszczą kult JPII. Młodzież nie ma mieć żadnego wzorca do naśladowania. Tacy pożyteczni idioci jak Tomasz powielają pomówienia lub tylko wątpliwości. Niedobrze się dzieje. Owszem zniszczy się pamięć o Janie Pawle II i co dalej ? Kto wam zostanie ?
    A tak do tematu wiele jest powodów że papież czegoś nie zrobił. W mediach bywały pomówienia nie wyjaśnione do końca. Kościół bronił swoich dopóki nie było jasne że ktoś jest winny. I tak powinno być. Gramy w jednej drużynie.
    Podziękowali 2Elf77 Klarcia
  • W innym wątku nabluzgałeś Franciszkowi. Sporo masz problemów z papieżami.
    Podziękowali 2Elf77 Klarcia
  • Lewackie kłamstwa.
  • Kłamię?

    "Papież Franciszek gada często od rzeczy a nawet dopuszcza do idolatrii w bazylice św. Piotra gdzie adorowano Pachamamę. A taka niby encyklika Fratelli tutti to już stek peronistyczntch bzdur. "
  • Pisanie, że papież "gada od rzeczy", "dopuszcza się idolatrii", a jego encyklika to "stek bzdur" to właśnie bluzganie. Stajesz jednym szeregu z ludźmi, którzy na różne sposoby opluwają Kościół.
    Podziękowali 2saga Klarcia
  • Czyli powinno zabronić się Polakom osiedlania w Szwajcarii?
    Podziękowali 1Klarcia
  • DaddyPig powiedział(a):
    Czyli powinno zabronić się Polakom osiedlania w Szwajcarii?
    a można?
    bez zezwolenia?
  • Z zezwoleniem.
  • edytowano luty 2023
    to powszechny zwyczaj, od zawsze,
    tzn. od zaistnienia technicznych możliwości
  • Tomasz powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Lewackie kłamstwa.
    Tak. Cyrk z Pachamamą wymyślili lewacy. 

    Lewackie kłamstwa odnoszą się do pierwszego wpisu w tym wątku
    Podziękowali 1Elf77
  • edytowano luty 2023
    Tomasz powiedział(a):
    Zwróćcie uwagę na ostatnie zdanie z P. 123. To w zasadzie jest zniesienie własności prywatnej. Stoi ona niżej niż mgliste prawo wszystkich ludzi do wszystkich zasobów Ziemi. 
    ale jak wstawić tam Rosję i Iran, to będzie wszystko w porządku, czyż nie?

    nieograniczone prawo do grabieży
  • To, co Was tak bulwersuje, nazywa się "katolicka nauka społeczna" i jest powtarzana przez kolejnych papieży. Jeżeli poklikacie w przypisy to okaże się, że Franciszek wprost opiera się na dokumentach św. Jana Pawła II.
    Podziękowali 1Joannna
  • komunizm
  • Bez wątpienia komunizm jest karykaturą chrześcijaństwa.
  • Czysty komunizm i czysty kapitalizm dobre nie są. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano luty 2023
    Tomasz powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Tomasz powiedział(a):
    Zwróćcie uwagę na ostatnie zdanie z P. 123. To w zasadzie jest zniesienie własności prywatnej. Stoi ona niżej niż mgliste prawo wszystkich ludzi do wszystkich zasobów Ziemi. 
    ale jak wstawić tam Rosję i Iran, to będzie wszystko w porządku, czyż nie?

    nieograniczone prawo do grabieży
    Czyżby kolega został ruskim trollem?
    zawsze byłem, tzn, gdzieś od circa 2010

    wcześniej stawiałem na Chiny, ale mi przeszło;

    wydaje mi się, że mając do wyboru globalistów z ich agendą,
    wybór Rosji jest najlepszym z możliwych,
    szczególnie w naszym położeniu geograficznym
  • edytowano luty 2023
    co ja poradzę, że dobrze gada?
    :)

    posłuchaj sobie Tuckera Carlsona, tento dopiero Putnem gada
  • "Czy popierałbyś przymusowe dokwaterowanie ci kilkunastu migrantów wbrew twojej woli w imię równego dostępu do zasobów Ziemi?"

    To właśnie jest komunizm. Kościół tego się nie domaga.
  • Tomasz powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    co ja poradzę, że dobrze gada?
    :)
    Podziwiasz terrorystę i mordercę? Zadziwiają mnie. 
    w zachodniej propagandzie :)
  • edytowano luty 2023
    "zasada podporządkowania wszelkiej własności prywatnej powszechnemu przeznaczeniu dóbr ziemi, a zatem prawo wszystkich do ich użytkowania"

    Taka jest katolicka nauka społeczna, której Kościół za św. Tomaszem z Akwinu naucza od czasów Leona XIII.

    Warto przeczytać:
    https://puncs.pl/wp-content/uploads/2021/01/Wlasnosc-w-perspektywie-katolickiej-nauki-spolecznej-dr-Marek-Oktaba.pdf
  • Kto Ci dał własność, którą uważasz za swoją?
    Podziękowali 1M_Monia
  • DaddyPig powiedział(a):
    Kto Ci dał własność, którą uważasz za swoją?
    dał?
  • Wszystko co mam, zawdzięczam Bogu. Także to, na co sam zapracowałem, mając dzięki Niemu zdrowie, sprawne ręce i umysł.
  • edytowano luty 2023
    DaddyPig powiedział(a):
    Wszystko co mam, zawdzięczam Bogu. Także to, na co sam zapracowałem, mając dzięki Niemu zdrowie, sprawne ręce i umysł.


    komunizm?
  • Pewne rzeczy, związane z wiarą jest bardzo trudno zrozumieć. Ja tak miałem długo z posłuszeństwem. No bo np dlaczego mam być posłuszny kapłanowi, który nakzuje rzeczy według mojego rozeznania, szkodliwe dla najbliższych?

    A jednak niedawno to zrozumiałem. Dlatego wydaje mi się że większość rozmów dotyczących wiary jest jałowa. Trzeba bardzo chcieć zrozumieć, to wtedy na zasadzie wymodlonej łaski z czasem staje się to  możliwe
  • @Tomasz Tygodnik "Więź" to lewactwo w Kościele. Jedno z gorszych źródeł informacji.
    Podziękowali 1Prayboy
  • To teraz wiem jakie masz poglądy i dlaczego tak ostro krytykujesz papieży.

  • edytowano luty 2023
    Tomasz powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    @Tomasz Tygodnik "Więź" to lewactwo w Kościele. Jedno z gorszych źródeł informacji.
    Przeciwnie. Mają artykuły na wysokim poziomie


     Więź to postkomunistyczne popłuczyny też mi źródło. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.